Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:31 06.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: а сега накъде, господа атеисти?нови [re: *abi*]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано04.08.11 20:24



Добродушието трябва да го обясниш ти ,защото ти се пениш ,че има Бог и той е такъв какъвто го описва Библията. И ако Бог е близо до действителността ,за какво ми е?
Какъвто човек,такъв и неговият Бог.

I see you...


Тема Re: а сега накъде, господа атеисти?нови [re: Perfum]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано04.08.11 20:34



Видяхме в съседната ти тема що за човек си...





Тема Re: а сега накъде, господа атеисти?нови [re: *abi*]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано04.08.11 20:43



Видяхте ли? И в сърцето ми надникнахте , и в душата и в мислите...вие сте същински богове. Когато пиша,че всички на тоя свят имаме нужда от Любов,надежда ,щастие и мир..къде бяхте тогава? Когато писах как Исус е говорел на хората..къде бяхте.
Като гледаха Исус,че яде и пие с грешници и го заклеймяваха,ама Той им каза: Йоан кръстител ни ядеше ,ни пиеше и го намразихте. аз сега ям и пия с всички и пак не харесвате.Какво всъщност искате?
Като кажа нещо саркастично веднага виждате,ама като ви цитирам евангелията се правите на слепи. Кой каквото иска да види ,това вижда .И кой каквито очи има с тях гледа.

I see you...


Тема Re: а сега накъде, господа атеисти?нови [re: Perfum]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано04.08.11 21:56



И в сърцето ми надникнахте , и в душата и в мислите...

Че то ти сама си ги изливаш.

Алиса била грозна дебеланка, ние сме били нам си кви...

Няма нужда да "надникваме" в таква прозрачност.


Пардон...прозаичност.



Тема Re: а сега накъде, господа атеисти?нови [re: |]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано04.08.11 22:18



Не аз, а велият светец Серафим Саровски е казал, че ако знаем какви блаженства има в рая, които няма да имат край, то ние спокойно бихме търпели 50 години в една килия червеи да ни ядат...

Моите думи са нищо пред неговите...



Тема Re: а сега накъде, господа атеисти?нови [re: Perfum]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано04.08.11 22:30



Напротив, ние вярваме като Христос и Христос вярва като нас. Разликата е, че Той, освен Човек, е и Бог.

Вие първо повярвайте на Христос и Словото, а после на Преданието на Църквата. Христос е Истината и Църквата е Истината, защото има Дух Свети и за Нея е казано в Библията, че Тя, Църквата, е Тяло Христово.

Тоест, ние говорим Истината, а вие ни се сърдите, невярвайки на Истината.
Това е и наш проблем, защото ни е мъчно за вас. Иначе нямаше изобщо да разговаряме с вас.



Тема Re: а сега накъде, господа атеисти?нови [re: *abi*]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано05.08.11 00:35



Точно за това говорех. Това за дебеланката го видяхте ,а друго нищо не сте видели. аз предлагам да се съберем,целия този клуб и да видим кой дебел,кой слаб ,кой прозаичен и кой прозрачен. Ама вие имената си не смеете да кажете,камо ли да се събирате на раздумка.

I see you...


Тема Re: а сега накъде, господа атеисти?нови [re: Tимoтeй]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано05.08.11 01:23



Именно. И ти и този светец сте обикновени сметкаджии :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: а сега накъде, господа атеисти?нови [re: |]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано05.08.11 01:29



Да, слава Богу! Всеки нормален гледа печалбата. Само лудият и глупавият правят лудости и глупости. Не бъди такъв.



Тема Re: а сега накъде, господа атеисти?нови [re: Tимoтeй]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано05.08.11 01:55



Рай.Това всичко осмисля нали? Всичко оправдава и там са надеждите .Блаженства,рояци от ангели прърхащи наоколо, реки от мляко и мед ,лъвът си играе с агнето и всички са безумно щастливи. О,сори,грешниците ще се пържат в геената. Какво утешения за оня ,чийто син е убит,оня ,който е измамен,изоставен,предаден...Раят ще осмисли страданието му ..сметките ще излязат чисти...Злодеят ще бъде наказано,справедливостта възстановена..
И аз пак питам:какъв рай може да компенсира страданията и мъката? Та те вече са се случили,те се случват и ще продължават да се случват...Как ще обясниш ти на едно умиращо в мъки дете ,че има рай? А на майка му?Тя иска да е живо сега,да играе сега,да е щастливо сега...Кой Господ ще го остави да умира така? Кой? Нищо не може да върне стореното и изстраданото назад и да поправи щетите..нищо. Какъв е тоя рай ,за който трябва да се плаща така?

I see you...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.