Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:17 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Откраднатите мощи на свети Никодим  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано01.08.11 23:50





Игуменица, Гърция.
Мощите на св. Никодим Светогорски, откраднати през март тази година, по чудесен начин се върнаха обратно в монастира, съобщава сайтът „Ромфея”. В четвъртък, на 15 април, братството на монастира, носещ името на св. Никодим Светогорец, тържествено посрещна върнатата рака с мощите на своя покровител, която била похитена на 15 март тази година. Връщането на светинята в обителта станало по чудесен начин. Свети Никодим четири пъти се явил на човека, който похитил мощите му, с думите: „Чедо мое, върни ме в моя дом, откъдето ме взе. Достатъчно ме измъчи.” След тези явявания човекът се обърнал към първия срещнат свещеник, със сълзи се изповядал и му предал мощите. Свещеникът отнесъл светинята в монастира и разказал за чудесните явявания на злоумишленика от страна на светеца. Разкаялият се крадец обещал, че скоро ще дойде в монастира и ще помоли за прошка неговия игумен.

В чест на чудесното връщане на мощите на 17 април в монастира била отслужена тържествена Всенощна служба, а раката - положена за поклонение на вярващите.

Седмица.ру

Превод: Боряна Борисова



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: isihia]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано02.08.11 00:24



Слава Богу! Чудно ми какво ще кажат атеистите...



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Tимoтeй]  
Автор geri® (циник)
Публикувано02.08.11 02:15



Атеистите ще кажат, че като начало щом има .ру в името на източника, не ни го хвали :) Там и Ванга обожават, ама вярвате ли им?

Редактирано от geri® на 02.08.11 02:22.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: isihia]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано02.08.11 07:49



А нищо чудно в действителност да са спипали крадеца при разследването или ако се е опитал да изтъргува мощите с фалшив сертификат за автентичност.



Само че на някой хитрец му се сторила добра идея да изфабрикува историйка-чудо от тази случка, наплюнчил молива и засъчинявал. Особено трогателна е сценката с разплакания крадец, който първо тикнал реликвата в ръцете на първия срещнат свещеник / ама кой е този свещеник, има ли си име, къде служи, не е ясно/ и обещал, видите ли, някой ден да намине да се извини на игумена. Но точно сега не може, защото е малко зает в предварителния арест, сигурно.
Игуменът на манастира, разбира се, не е направил никакво официално изявление относно въпросното "чудо", "първият срещнат свещеник" по чудотворен начин се е укрил, заедно с името си, а съчинителят на историйката я подочул от една жена на опашката в магазина.

Тази публикация за журналистика ли минава или е от поредицата "Приказки за суеверни дечица"?



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Tимoтeй]  
Автор krokoem ()
Публикувано02.08.11 13:44



Е, това вече не го бях очаквал!
Да се интересуваш живо от мнението на атеисти по въпрос за св. мощи





Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: krokoem]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано02.08.11 14:52



Защо не? Ако светецът е жив и подтиква крадеца да върне мощите - лесно може да се провери, че случаят е истински - то тогава лесно се разбира, че след смъртта има друг живот и Библията е вярна.

Това е още един удар върху атеиста.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Tимoтeй]  
Автор krokoem ()
Публикувано02.08.11 15:06




Е, само се пошегувах!

Всеки непредубеден форумец ще види, че ти отново и отново деликатно подканваш атеистите да се размислят върху невидимото, върху вечното, та дано някак успеят да дойдат на себе си и разберат, че живота и дишането им и всичко на този и на онзи свят става по волята на един Бог Отец, Вседържител, Творец на всичко видимо и невидимо.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Tимoтeй]  
Автор geri® (циник)
Публикувано02.08.11 16:29



To с "ако" удари не стават :) Щото ако не е жив нещата яко намирисват. Нищо лесно няма, само невъзможности до дупка.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: krokoem]  
Автор geri® (циник)
Публикувано02.08.11 16:31



И как предлагаш да стане това "разбиране"?



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: geri®]  
Автор krokoem ()
Публикувано02.08.11 17:15



Толкова време се мотаеш из клуба и още ли не си разбрал как да стигнеш до Бога?!?



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Tимoтeй]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано02.08.11 17:36



"Ако светецът е жив и подтиква крадеца да върне мощите - лесно може да се провери, че случаят е истински - то тогава лесно се разбира, че след смъртта има друг живот и Библията е вярна.

Това е още един удар върху атеиста."


Да, надявай се... Ще стане още един широкораздухван мит в който няма капчица истина...



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: krokoem]  
Автор geri® (циник)
Публикувано02.08.11 19:17



Че то с мотаене ли ставала тая работа?



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: geri®]  
Автор krokoem ()
Публикувано02.08.11 20:53



Кой знае? Гледам че упорито се пробваш





Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: krokoem]  
Автор geri® (циник)
Публикувано02.08.11 21:06



Пробвам се в какво?

Нали знаеш, то вяра насила не става, трябвало Той да ти я вдъхне :) Така че с пробване не стават тея работи, безсмислено е.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано02.08.11 21:21



И на Христос не са вярвали, дори когато пред тях е правил чудеса...

Неверието е по-заразително от вярата, уви...



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Tимoтeй]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано02.08.11 21:30



Ай да не бъркаме вяра с лековерие, викам.
Знаеш как се доказват чудеса, колко свидетелства трябват, проверки и кои накрая се произнасят един слух чудо ли е не е ли.
Та, от всяка анонимна жълта клюкавина да си измисляте чудо, много несериозно ми се струва като за този клуб.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано02.08.11 22:30



става въпрос за канонизиран светец, чети преди да се напъваш с разсъжденията.
Освен това е добре да прочетеш нещо и от него самия.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: geri®]  
Автор krokoem ()
Публикувано02.08.11 22:41



Казах ти. Не го ли разбра?
Пробваш да се мотаеш в клуба :)
Ако подбудите ти бяха да разбереш как се стига до Бога, щеше вече да си разбрал.
Ако ли пък не са били такива - съжалявам, но никой човек не може да ти помогне.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: isihia]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано03.08.11 00:05



Освен, че някой си писал за някакъв неизвестен крадец, на когото въпросният канонизиран светец се явявал насън - единствено по думите на незнайния крадец, разбира се, нищо чудесно не се е случило.
Светите мощи изчезнали от един манастир, после били върнати. Къде е чудото и кой го е потвърдил официално? Първо, че мощите са били именно откраднати, а после, че с крадеца е сторено чудо, та ги е върнал доброволно.

Не връщането на реликвата, а чудото покрай връщането на реликвата.

С официално изявление на игумена на манастира или на Гръцката църква да разполагаш?

И не "се напъвам", благодаря за комплимента, подобни историйки за присънили се светии мога да ти сътворявам по 5-10 на ден, стига да ми плащат за това.





Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: krokoem]  
Автор geri® (циник)
Публикувано03.08.11 00:48



Любопитството какъв тип подбуда е?
И трябва ли да разчитам на човек за да ми помогне да повярвам? Някой като Тими например?



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Tимoтeй]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано03.08.11 05:45



По-скоро вярващите ще се запитат какво общо има Игуменица с новината, след като манастирът е в Едеса.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: *abi*]  
Автор geri® (циник)
Публикувано03.08.11 10:46



Е как какво, това не е ли още едно чудо? :)



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Tимoтeй]  
Автор onchoo ()
Публикувано03.08.11 11:39



Моето мнение е че често правим огромната грешка като се опитваме с примери за чудеса да вдъхваме вяра на тези които не искат ,или немогат да повярват в Господ.

Не трябва да се злоупотребява с тези примери.Поднесени по неподходящ начин ,те водят или до още по-голямо неверие поради войнствените настроения тук на един спрямо друг, или в друг случай води до суеверие и окултизъм.

Според мен най-голяма полза от чудесата които стават по света имат искрено вярващите,защото така Господ въздига духа им,а самите те искрено и от все сърце биха се зарадвали на божественото проявление в нашия живот.

Да на забравяме че разни окултисти и други тъмни сили също са способни на "чудеса" и който няма поне малка представа кой е Господ би изпаднал в пагубно заблуждение!

Редактирано от onchoo на 03.08.11 11:40.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: onchoo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано03.08.11 13:02



Да на забравяме че разни окултисти и други тъмни сили също са способни на "чудеса" и който няма поне малка представа кой е Господ би изпаднал в пагубно заблуждение!

А който християнин няма и най-обща представа колко е сериозна и отговорна процедурата по обявяването на едно събитие за "чудо" по Божията воля, меко казано, разпространява или вярва на всяка клюка и измислица от рода на публикувания текст.

Каква стойност имат подобни анонимни съчинения и каква полза, поднесени по този начин?



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: onchoo]  
Автор geri® (циник)
Публикувано03.08.11 13:54



Много си прав.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: onchoo]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано03.08.11 15:51



Не си прав. Всяко чудо от Бога трябва да се разпространява и който приеме, приеме. Който не, не - да приема демоничното - има свободна воля и съвест.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: onchoo]  
Автор krokoem ()
Публикувано03.08.11 16:03



Един казва прав си, друг - не си прав.
Аз пък, те питам - ако в клуб Православие не трябва да говорим за чудеса, тогава да говорим за тях в Шах клуба, а?





Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: onchoo]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано03.08.11 17:04



Според мен чудеса не съществуват. Обикновено "чудото" е нещо обикновено за науката - по същия начин, като огънят, който взимат от божи гроб и не пари ръцете - това според мен е възпламеняване на браунов газ, не знам точно как го правят, но брауновият газ може да разтопи стомана и едновременно с това не пари човешката ръка - всичко зависи от материала срещу огъня. В много случаи "чудесата" са доста ловко завоалирани, също така много от тях са предание от баща на сина си, майка на щерка си и става малко като развален телефон.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: krokoem]  
Автор onchoo ()
Публикувано03.08.11 17:25



Не съм казал нищо нито притив темата ,нито против чудесата като цяло и ако четеш внимателно ще разбереш това!

Тимотей написа: Слава Богу! Чудно ми какво ще кажат атеистите...

и темата вече се измести и се превръща в нещо друго.

Подобна постановка води до убеждението ,че атеистите трябва да почнат да вярват в чудеса.Но дори да почнат да вярват каква полза им носи това,защото както писах чудеса,видения и пророчества ще им поднесат и други земни (тъмни) сили.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Tимoтeй]  
Автор geri® (циник)
Публикувано03.08.11 20:06



Да почнем от там: а дали това е чудо от Бог? Или е илюзия, пратена от Сатаната?



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: geri®]  
Автор onchoo ()
Публикувано03.08.11 21:32



Така поставен въпроса мога кажа съвсем откровено,че според мен това е божие дело а не сатанинско проявление.
Чувал съм и съм чел доста подобни истории и съм съм убеден че Господ наказва и възмездява много бързо тогава когато се осквернява храм или се богохулства .
Случката е именно такава.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: onchoo]  
Автор geri® (циник)
Публикувано03.08.11 21:58



А може би все пак това е изключително хитър дяволски ход? Колко му е на рогатия да се яви като свети Никодим, въздействието е напълно предсказуемо особено върху такава страхлива натура на крадеца, както е описана в статията. В края на крайщата хората почват да вярват в една лъжа, с което дявола постига свои цели.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: geri®]  
Автор onchoo ()
Публикувано03.08.11 22:46



Незнам каква му е ползата на дявола да прави неща в интерес на Господ и неговите светии.

Но пък много често вече станаха случаите когато ясновидци и съвременни "пророци" ни говорят че са имали видения с висше ,че им говорили разни висши същества,извънземни едва ли не самия Господ.

Да не кажа ,че в България нещо ако се покаже по телевизията или във вестник колкото и безумно да е ще се приеме за достоверно.

Та затова смятам за по-здравословен критичният поглед към разнопосочната информаця която ни залива от всякъде,и към бързите изводи и констатации.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: geri®]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано03.08.11 23:11



-отсреща са пуснали тема за теб и чандрата



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: onchoo]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано03.08.11 23:22



Казано е Изпитвайте духовете... Ти не знаеш как да ги изпитваш, а Църквата знае. Тя има Дух Свети, ако си чувал това. Демонските чудеса радват окото и тялото, а Божиите чудеса радват душата.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано04.08.11 02:36



за да твориш, се иска разум, а не безумие. За да участваш в диалога в този клуб ще трябва да представиш "официално изявление" на компетентен орган, в противен случай нямаш пълномощно да го правиш. След което ще ти "потвърдя официално" дали можеш да участваш в конструктивен диалог. До тогава се заключи в килера и съчинявай 5-10 х 10, ако ти стиска.





Тема за газанови [re: ocвoбoдeн]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано04.08.11 02:45



За да произвеждаш браунов газ ти трябва това:


няма къде да го скриеш на гроба Господен.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: isihia]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано04.08.11 07:19



За да участваш в диалога в този клуб ще трябва да представиш "официално изявление" на компетентен орган, в противен случай нямаш пълномощно да го правиш.

Като например, линк към статийка със заглавие: "Група калифорнийски учени след многогодишни изследвания установиха, че съществото Алиса. принадлежи към човешкия род, независимо от твърденията и, че редовно и се явяват вси светии насън и на практика, щом си пие кафето с Бога, не е от този свят".

Достатъчно тежкарско и убедително ли е? Да звъня на един познат журналист за услуга?





Тема Re: за газанови [re: isihia]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано04.08.11 08:03



Това е за генератор на газ - аз не казах че газът се генерира там. Примерно може да е генериран преди това. Приложих просто един пример. Практиката говори, че вие християните - много добре прикривате "чудесата" си от хората. Разни плачещи, икони, статуи и др. такива - сигурен съм ако излязат на светло пред очите на НЕЗАВИСИМИ учени - чудото ще изчезне и ще има обикновени за науката неща.



Тема Re: за газанови [re: ocвoбoдeн]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано04.08.11 12:09



Аз пък не мога да схвана как християните говорят ,че ги е страх само от Бога,а в същото време ги е страх от всякаква критика и трият мненията ми всеки път когато ги сметната за "опасни". Уж сме свободен форум ,уж всеки има свободна воля и само Бог е съдник, а се оказва ,че свободната ми воля е свободна докато някой не реши, че е твърде свободна за тоя форум.
Аз пак питам: Бог ли прави чудесата ,мощите ли ги правят или Бог с помощта на мощите? И понеже все си мисля,че Бог няма нужда от кокали ,косми и други тъкани за да твори ,то стигам до извода,че тия атрибути са необходими на някой друг за да твори пари .Трябва ли да ида в храма ,да оставя някой лев и да се докосна до мощите ,за да излекувам някой свой недъг? Това за мене си е чисто богохулство, защото Бог няма нужда от зъба или кокала на еди кой си за да погледне в сърцето ми и да види там вяра и надежда .Нямам нищо против светите хора, но да се прави бизнес от мощите им е ужасен грях.

I see you...


Тема Re: за газанови [re: Perfum]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано04.08.11 16:10



Точно така и аз разбирам нещата - почти всичко е комерс. Всички тези "чудеса" има едно-единствено послание - да направят от прости хорица, неверници - вярващи, да им цедят парите, защото интелигентен човек надали ще се хване на такива номера.



Тема Re: за газанови [re: ocвoбoдeн]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано04.08.11 23:25



Неправилно говорите и трябва да знаете защо.

Мощите, особено нетленните, са Божи атрибут. Чрез тях Бог ГОВОРИ на хората и казва, че думите Му за възкресението на мъртвите са верни и тези нетленни тела само да духне в тях Духа и те ще станат и ще оживеят. Има такова описание в Библията - книгата на пророк Иезекил - прочетете я.

Никой не те кара да даваш пари - бедните по-лесно могат да се спасят - Бог го казва Сам. Просто влезте в Храма като в Небе на земята и потърсете Тялото и Кръвта Христови и наследниците на Апостолите ще ви упътят.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано04.08.11 23:40



направо си за завиждане. Съчиниха ли ти вече тропар и кога ти е празника?





Тема Re: за газанови [re: ocвoбoдeн]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано04.08.11 23:51



Божиите чудеса няма как да се скрият, но се виждат само от вярващите. Независими учени няма - или събираш с Господ или разпиляваш. Нека да е ясно - науката не е в противоречие с вярата. Науката също е от Господ, много от учените са вярващи хора, но е факт, че атеистичната наука е догонваща и няма шанс да обясни божиите чудеса - да открие нещо, което Господ вече е измислил. Защото най-голямата наука е науката за Бога, а най-голямото чудо е възкръсналия Христос.



Тема Re: за газанови [re: isihia]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано05.08.11 00:03



А Христос кога е умирал? Нима бог може да умре?

I see you...


Тема Re: за газанови [re: Perfum]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано05.08.11 00:16




Бог се пише с главна буква и от атеистите, за да е ясно за Кого става въпрос.
Хайде да помислиш малко какво ще последва, преди да ми зададеш подобни въпроси, иначе изпадаш в цайтнот.



шах!шах! 2 пешки метър и...валат!



Тема Re: за газанови [re: isihia]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано05.08.11 00:31



Малката буква не беше нарочно,но иначе -ще си пиша с каквато буква искам ,защото не е важна буквата . И ми се повръща вече от хулите ви срещу атеистите. за по-добри ли се смятате ,защото ви е страх да престанете да съществувате един ден? Защото ви е толкова страх от смъртта ,че сте готови на всичко да се хванете ,само за да се "спасите"? Малко ли вие тоя живот ,че ламтите за още и още?
Движи ви единствено страха и нищо друго.

I see you...


Тема Re: за газанови [re: Perfum]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано05.08.11 00:49



охо, играта загрубя, преди да е започнала.


Човече, избирайки злото, доказваш, че опонента ти е по-добър.
Няма да споря с теб.
Не ме е страх от смъртта, а от Страшния съд след нея.
Тоя живот няма как да го сравня с оня.
Наистима ме движи страха от Бога.
И любовта Му.

Може ли да продължим без злоба? Ако не може - спокойна и мирна вечер!



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: isihia]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано05.08.11 07:29



Стига сте дърпали с Тимотей атеистите за опашките, че гледай каква напаст налетя.



Как върви иконописването, новини, събития?



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: geri®]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано05.08.11 09:00



Има вресия, че е номер.
В тази безработица сума ти народ се опитва да се завре на сигурно в манастирите или да си намери работа покрай тях.
Ролята на разкаял се крадец, при това видял Светията е доста удобна за тази цел.





Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано05.08.11 18:11



О, Алис,като гледам каква икона си турнал за аватар, чак ми замирисва на наргиле с дъх на мед ,чувам ориенталски ритми и един шейх на бял кон препуска през пустинята ...Мечти...
За твое сведение, атеистите нямат опашки, а мозъци и по всичко личи ,че за вас това се оказва голям проблем. А напаст е налетяла върху обременени умове ,населени а ангели,демони,духове, бесове , говорящи магарета,хора обитаващи китове и т.нат.
А Тимотей нищо не може да ми дръпне...

I see you...


Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Perfum]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано05.08.11 18:56



Мая 111, спри тревата и бЕлото, моето момиче и започни да порастваш най-сетне.

Животът е кратък, докато се пилееш безсмислено и безследно, ще свърши.

Приятен ден.





Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано05.08.11 20:02



А ти Алисчо размахвай показалец някъде другаде ,но не и на мен. А ако ме обвиняваш в дрогиране имам пълна кръвна картина и всички възможни изследвания правени съвсем наскоро и мога да ти ги пратя по мейла ,за да ти запуша забрадената уста. Между другото-перфектни са.
Ако не можеш да отговаряш конкретно, не се пъни да ми даваш наставления за живота и как да си го пилея. Аз разбирам ти да не пишеш в тоя форум,че на мене акъл да даваш. Като вземеш да ми плащаш сметкитте,тогава ще ми четеш морал. Дотогава се крий под забрадката и се плюнчи на някой друг.
И се придържак към темата.

I see you...


Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Perfum]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано05.08.11 20:09



Радвам се, че вече си чиста.
Това е една голяма крачка напред.
Сега обърни внимание и на мозъчето, и то има нужда от основно почистване.

Успех!





Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано05.08.11 20:16



Безсилна злобица..типична за вярващите.

I see you...


Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Perfum]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано05.08.11 20:42



Миличка, не ми се лепвай така като съм задала конкретен въпрос на друг ник.
Досадно е, освен че невъзпитано.

Ако много те вълнуват женските прелести, грозоти, дебелини и харемни въпроси, пусни си тема в ГЗС, с удоволствие ще се включа. Тъкмо скучаят там напоследък, ще ти се зарадват повече.





Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано05.08.11 21:09



Аха,ти си турнал харемна снимка,ама мене ме вълнуват харемните въпроси..колко логично.
И нали ти казах по-леко с показалеца;размахвай го на кучето си.

I see you...


Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Perfum]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано05.08.11 21:17



Дружелюбно ти подхвърлих идея да спечелиш пари от облог за красота и същевременно да смаеш всички с разкрепостено мислене. Тъкмо в клуб Говорим си За Секс ще оценят високо достойнствата ти. А, каквито са грозотии тамошните, направо ще забогатееш от облози! От мъжки оферти... не разчитай много, отегчени са от умни красавици.





Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано06.08.11 00:26



Няма как нещо да спечеля, защото ще се криеш доживот зад ника и фереджето и никога няма да изпълзиш на светло.
В секса не виждам нищо лошо и срамно ,но не обсъждам такива теми без причина тук. Иначе да, изучавах тантра и кама сутра на изток и смятам,че тези учения са прекрасни и нямат нищо общо с християнското лицемерие по отношение на секса .
Незнам как разбра ,че в клуб секс са грозотии,явно лично си ги пробвал ,но гроздето винаги е кисело като не можем да го стигнем.
Пак препоръчвам да се придържаш към темата ,а не да съскаш като усойница. Или си стой в дупката зад фереджето или говори конкретно.
Не знаех,че разкрепостеноеот мислене е нещо мръсно.Тенкю за информацията.

I see you...


Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Perfum]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано06.08.11 09:07



Добре, по темата за чудесата.
Има чудеса, в които вярвам и чудеса, в които не вярвам.

Да извлека полза и удоволствие от писаниците ти е чудо, в което не вярвам.
Стигна ли до това заключение относно някой ник /или човек в реала/, спирам да му обръщам внимание.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано06.08.11 15:10



Значи, ти си избираш в кое точно чудо да вярваш по някакви твои ,опорочени от Егото ти,критерии. Вярваш в чудеса ,които не си видял като напр. ония от дебелата черна книга ,но не вярваш,че можеш да извлечеш полза от моето писане или от някой в "реала". Тоест , изчисляваш ползите и ако не ти отърва пак се скриваш в дупката си. Това е класика в жанра,ти си един напълно "нормален" човек.
Опитваш се да ме смажеш със сарказъм ,но не успяваш и заявяваш ,че си отекчен и спираш да обръщаш внимание. Пак класика . Еклесиаст е един от най-мъдрите хора в Библията с неговото "нищо ново под слънцето."
Дори сарказмът ти е лишен от емоция и просто подреждаш думи в определен ред за да забъркаш нещо ,за което си въобразяваш,че е сарказъм.
Полза и удоволствие са две различни неща.
Ползата за тебе е да приемеш това,което не харесваш,а имено - че някой може да подрежда думите по-добре и от теб ,а и да влага живот в тях.
Ползата ти е да приемеш ,че се криеш зад никове и фереджета и се пънеш да вкарваш сарказъм за да скриеш факта ,че те е страх да излезеш на светло.Това не го коментирай до доказване на противното.
Удоволствие...ти не познаваш това чувство в истинския му смисъл .Е,може би ядеш пържоли и пиеш ракия или нещо друго.
Беше ти удоволствие да се правиш на най-великия текстописец в клуба , но и това ти отнемам ,макар и да не го правя нарочно.
Та,говорехме за мощите. Ако искаш да размахваш словесен меч срещу мен ,отвори си тема. Или мога да ти дам скайпа си да си поговорим на камерите. знам,че сега ще намериш причина да не го направиш и се усмихвам с разбиране.
И не мога да схвана кое точно е християнското в теб? изчисляването на ползи? Сарказмът? Прекъсването на комуникация с хора в реала или виртуала?
Плииз, експлейн уат ар ю толкинг абаут?

I see you...


Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Perfum]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано06.08.11 19:57



И не мога да схвана кое точно е християнското в теб? изчисляването на ползи? Сарказмът? Прекъсването на комуникация с хора в реала или виртуала?

И трите.
Би било нехристиянско като ми писне да ти търпя грубиянското отношение, да те опердаша, нали? И така, всеки път като те видя.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано06.08.11 20:23



Винаги съм знаела ,че християнството минава през филтъра на всеки човек и излиза от другата страна в зависимост от това колко е черна душата му.
Няма как да ме опердашиш, защото ще се криеш зад никове и никога няма да имаш смелост да застанеш срещу мен.
Казваш , действаш по НЗ докато ти писне и минеш на "Око за око и зъб за зъб".Това ли ти е по-доброто от атеистите, както ги наричате в тоя клуб и по храмове и дружинки. Това ли е всъщност?
Знаеш ли защо не се наричам християнка?Защото не съм достойна за това име .
Бог е свят ,ако Го има. Аз съм нищожество в плът: егоистично, злобно, завистливо, жалко във всички отношения...Това съм аз. Незнам за т.нар. християнство, но като се сравня с Исус и се ужасявам от себе си...Не вярвам,че е Бог,вярвам, че е духовно велик човек ,победил егото си ...А егото е непобедимо, мутира в една или друга форма , побеждава не в битка ,а зад гърба ,не с оръжия ,а като троянски кон.
Там където виждаш "вяра" аз виждам его .Там където виждаш велики приказки ,аз виждам его.. Префинен егоизъм ,престорил се на набожност, вяра, любов...Егото е хамелеон..вгледай се в себе си, виждаш ли Любов? Истинска любов. Ще ласкаеш себе си ,че си вярваща ,че си това или онова..менят се само облаците, егото остава. Някои го наричат Дявол..
Кое е грубиянско в отношението ми? Кое засегна егото ти, кое те накара да се видиш каквато си?
И трите...казваш: вяра,Надежда, Любов ли?

I see you...


Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Perfum]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано06.08.11 23:56



Излишно е да ти прилагам виртуален пердах, защото си има модератори за тази цел. както и правила на клуба, заковани в тема най-отгоре, валидни за всички пишещи, независимо от вярата и убежденията им.
До този момент не съм повдигнала оплакване, очаквах сама да се коригираш.

Що се отнася до това каква искаш или не искаш да се наречеш, изборът е твой.
Аз съм кръстена в християнска църква и независимо от това, колко недостойна, нищожна, грешна, непостоянна и неспазваща "правилата" се чувствам, не мога да отменя факта, че съм приела християнско вероизповедание. Без да се сравнявам с Исус, в сравнение с Него всеки човек е несъвършен. Исус не очаква да приличаш изцяло на Него, подражаваш, доколкото ти стигат силите, а като не ти достигнат или се отплеснеш, в себе си да се помолиш за подкрепа. Ще я получиш по един или друг начин. Стига да приемеш, че Господ не се съобразява с твоите указания как точно да ти помогне. Понякога ти се дава точно това, което си пожелаваш, за да се убедиш лично дали твоето желание е добро или не за тебе. Ако е добро и правилно - последствията ти носят радост, ако не - получава се една "каква я мислех, каква стана..." Изпитвала си го, предполагам. Единственото, което е полезно за тебе в такъв случай е, да осъзнаеш, че не си дозряла и подготвена за да получиш исканото. Друг път, ще бъдеш прекарана през тръни и камънаци, тежки изпитания и страдания, можеш да паднеш духом дотам, че да се осъзнаваш само като нищожество, да изгубиш желание за живот, да намразиш всичко и всички, да се сковеш от страх, да се самоунищожаваш, да позволяваш на други да потъпкват достойнството ти или сама да тъпчеш чуждото достойнство... вариациите са безброй. И в това има смисъл. Но е по-трудно да приемеш страданието, отколкото да го причиниш.
Спирам дотук. Не ми е възможно да ти обяснявам нататък. До някои отговори трябва да стигнеш сама. И в дълбоко мълчание.

Не си длъжна да вярваш в Бог, щом не искаш. Той безусловно вярва в тебе.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано07.08.11 02:25



Повдигни оплакване,Алис, щом се чувстваш съвършен...Щом това ти успокоява душицата. Модът нека прецени само аз ли съм злата в тоя клуб.
Лекции не ми чети . За Господ и ти нищо не знаеш . Просто за разлика от мене размахваш Библията . Това не значи, че можеш да говориш какво правел и не правел Господ. Всъщност, понятие си нямаш .
Онова детенце в романа на Достоевски..което било затваряно от родителите си посред зима в нужника на двора..босо ..измръзнало..което вдигало ръце към Господа и плачело и се молело на Боженцето....чиито родители го биели и оставяли гладно и жадно сред изпражнения...къде беше тогава Господа? Къде?
Ти от свое име говори, но от името на това дете не можеш и нямаш право да говориш. Не казвай как помагал Господа , ти потъни в мълчание. И не ми вкарвай рай в тоя филм..Раят не може да поправи стореното ,когато вече е сторено. Като те видя на мястото на това дете ,искам да те питам за Господа.
Не ми развивай причинно следствени вериги и не ми повтаряй клишета, дуалистични модели на добро и зло, кухи изтъркани фрази...Не ми казвай кое е правилно..няма такова понятие. А Господ ако иска да го обичаме,да вземе и той да ни заобича,а?Не мислиш ли?
Или на мен казваш какво да тъпча и какво не и редиш вариации,ама Бог може да тъпче и да ме тика в страдания,така ли? Щото той е Бог, а аз не. Логично, ква съм пък аз ,че да имам свои желания.
Хайде,отивай при мода да пишеш жалба. И да не забравиш да кажеш истинските причини,а имено,че те дразня и егото ти не издържа.

I see you...


Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Perfum]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано07.08.11 07:12



А Господ ако иска да го обичаме,да вземе и той да ни заобича,а?Не мислиш ли?

Господ ни обича. Целият проблем произтича от това, че сами себе си не обичаме.

Или на мен казваш какво да тъпча и какво не и редиш вариации,ама Бог може да тъпче и да ме тика в страдания,така ли?

Ние, хората, сами се тъпчем един друг и сами се вкарваме в страдания.
Безкрайно сме разглезени, затова ревем, че Господ или друг ни е виновен.

Седнала си удобно пред компютъра си в мирната ни и спокойна страна, здрава, права и много красива /както твърдиш/, правиш си, каквото си искаш, живееш си живота, както ти е удобно, пилееш си времето в заяждане по форумите и се оплакваш, че Бог те тъпчел.

Вместо да мрънкаш тук, иди в някой храм и му се оплачи лично. Ежедневно, ако трябва. Докато те чуе и ти спре страданията. На хората тук и да се оплакваш, и да не се, няма да ти променят живота вместо Него. Всеки си има лични отношения с Господа, не е твоя работа да ни държиш сметка за тях, нито да държиш сметка пред мен или някой друг на Бог, че те бил тормозил.



Тема Re: Откраднатите мощи на свети Никодимнови [re: Aлиca.]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано07.08.11 18:42



Само за тия изреченийца ли се хвана? А аз ,ако ги казвам ,пак от християнската гл. т. ги казвам,че Бог наказвал и прекарвал през страдание обичните си . Нали това е идеята? Бог не наказва кгото мрази /Ботев за справка/
Да приемем,че родителите на това дете са го накарали да страда,а не Бог? Но къде беше Бог когато то е протягало ръце към небето молейки се на Боженцето с кървави сълзи? Къде?
От какво сме разглезени? От какво? Ти ако си разглезена ,знаеш ли през какви страдания ,ужасна мизерия ,болести и глад преминават други?
Седя си удобно пред компа...да.а ти на небесен облак ли седиш? Или може би ти не пишеш във форумите?
Къде е точно Бог в сградата на храма-отляво или отдясно?
И защо пък ти се правиш на щастлива и единна с Бог,че даваш съвети на мене? Не е ли по-добре да ме посъветваш да направя добро ,да утеша някого,да му помогна с нещо...Ами ме пращаш на адрес да търся Бога?Пък и какво ще спре той? Моите страдания ,на една тъпа,разглезена заядливка..Че той страданията на дечицата не спира,камо ли на мене!
Какво ли ти пука на тебе за страданията на някой си..спасението ти е важно. Да си наместиш душичката в рая .
А дотогава се крий зад никове и съскай от дупката си.
Да,здрава,права и хубава съм...макар че поканих Ежко на кафенце, но той не ме отрази. Не можем да се харесаме на всички.
Отивам на разходка в гората,всяка вечер, в тъмното ...слушам тишината и дебнещи звуци, крия се сред сенките като дивак и се връщам към първичните страхове...Така се разбира за какво служи Бог и защо са били нужни боговете. Не седя само сред компа..и сега отивам там .
А ти яж пуканки и ме анализирай.

I see you...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.