Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема В дома на Отца Ми има много жилища.нови  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано15.07.09 14:12



( Йоан 14:1-3 )

1. Да не се смущава сърцето ви; вие вярвате в Бога, вярвайте и в Мен.
2. В дома на Отца Ми има много жилища. Ако не беше така, Аз щях да ви кажа, защото отивам да ви приготвя място.
3. И като отида и ви приготвя място, пак ще дойда и ще ви взема при Себе Си, така че където съм Аз, да бъдете и вие.


Как мислите, за какво говори тук Исус Христос ?

Къде е дома на Отца ?



Тема Re: В дома на Отца Ми има много жилища.нови [re: Stephanus]  
Автор Sisilia (пристрастен)
Публикувано15.07.09 20:14



"И като отида и ви приготвя място, пак ще дойда и ще ви взема при Себе Си, така че където съм Аз, да бъдете и вие"

Само колко утеха и въодушевление има в тези думи.



А под дом разбирай власт.

"В утеснение Ти ми даваше простор"

Тема "Отче, наш, Който си на Небесата. . ."нови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано15.07.09 21:16



"""Къде е дома на Отца ?"""

Та нима Бог има дом.

"Отче, наш, Който си на Небесата. . ." . Господ Иисус Христос ни призовава да се молим в самото началото на Господянта молитва именно по този начин, за да се откъснем от преходния земен свят, от който част са и земните ни бащи. Бог е навсякъде, "дори" и в Ада.

Иначе, временното пребиваване на духовете на праведниците е в Царството Христово, на Небесата, в Невидимия за нас свят. Къде е той ? Въпросът едва ли е правилно зададен. По скоро правилният въпорс е: - какъв е той ? А Божественият отговор е: "око не е виждало, ухо не е чувало и човеку на ум не е идвало това, що Бог е приготвил за ония, които Го обичат".

Ето нещо твърде интересно, и където го няма никъде другаде в нета:




Редактирано от Eжko_ на 15.07.09 21:19.



Тема Re: В дома на Отца Ми има много жилища.нови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано15.07.09 21:20



Сам Господ в първосвещеническата си молитва казва още: " Отче! тия, които си Ми дал, ж е л а я и те да бъдат с Мене там [в Царството Ми], дето съм Аз , за да гледат Моята слава, що си Ми дал,. . .и явих им Твоето име и ще явя, та любовта, с която си Ме възлюбил, в тях да бъде, и Аз в тях. " [Йоан,17:22-26]

"Знаем, казва св. Ап. Павел, " че, когато земното наше жилище, тая хижа, се разруши, ние имаме от Бога дом на небесата, жилище неръкотворно, вечно.Затова и въздишаме, като копнеем да се облечем в небесното си жилище;. . . и по-скоро желаем да напуснем т я л о т о и да се приберем [с духа си] у Господа. "(2Кор., глава 5-та )

"Блажен и свет е, който има дял в първото възкресение: над тях втората смърт няма власт, а те ще бъдат свещеници на Бога и Христа и ще царуват с Него хиляда години." (20:6)




Тема Re: В дома на Отца Ми има много жилища.нови [re: Eжko_]  
Автор tzadek37 ()
Публикувано16.07.09 00:14



в СветЛината брат, в животворящата СветЛина





Тема Да, Таворската Светлина - Самият Христоснови [re: tzadek37]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано16.07.09 10:31



когото някои биавт удостоявани да съзерцават още тук, през краткото си земно странстване. И, ако нашите праведни събратя просияват в Светлината, то:






Тема говори за Божието Спасениенови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано16.07.09 12:06



Иначе, временното пребиваване на духовете на праведниците е в Царството Христово, на Небесата, в Невидимия за нас свят. Къде е той ? Въпросът едва ли е правилно зададен. По скоро правилният въпорс е: - какъв е той ? А Божественият отговор е: "око не е виждало, ухо не е чувало и човеку на ум не е идвало това, що Бог е приготвил за ония, които Го обичат".

Този стих, който си посочил, не ни казва каквъв е "Невидимия за нас свят", където е "временното пребиваване на духовете на праведниците ... на Небесата"

"Каквото око не е видяло и ухо не е чуло, и на човешко сърце не е идвало, това е приготвил Бог за тези, които Го любят."

Стихът изразява това, което единствен и само Бог прави за оня, който го очаква.
Отнася се за Божието Спасение в Исус Христос.

Но ако "око не е видяло и ухо не е чуло, и на човешко сърце не е идвало", как тогава да разберем за онова, което Бог е приготвил за нас ?

Отговора е чрез Духа - "Но на нас Бог откри това чрез Духа".
Чрез Духа можем да познаем "това, което Бог ни е подарил"

Редактирано от Stephanus на 16.07.09 12:09.



Тема 1000 години земно Царствонови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано16.07.09 12:16



"Знаем, казва св. Ап. Павел, " че, когато земното наше жилище, тая хижа, се разруши, ние имаме от Бога дом на небесата, жилище неръкотворно, вечно.Затова и въздишаме, като копнеем да се облечем в небесното си жилище;. . . и по-скоро желаем да напуснем т я л о т о и да се приберем [с духа си] у Господа. "(2Кор., глава 5-та )


С това съм съгласен и считам, че е по темата.


"Блажен и свет е, който има дял в първото възкресение: над тях втората смърт няма власт, а те ще бъдат свещеници на Бога и Христа и ще царуват с Него хиляда години." (20:6)


на Земята нали ?





Тема Re: В дома на Отца Ми има много жилища.нови [re: Sisilia]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано16.07.09 14:58



"И като отида и ви приготвя място, пак ще дойда и ще ви взема при Себе Си, така че където съм Аз, да бъдете и вие"

Само колко утеха и въодушевление има в тези думи.

А под дом разбирай власт.


А защо не "дом" в смисъл на място, където има съвършен уют, който само Съвършения Небесен Отец може да осигури.





Тема Два живота, две умирания, две възкресениянови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано16.07.09 16:49



В словото Божие се говори я с н о и определено за
два живота (1 Тим. 4:8),
две умирания (Откр. 20:14) и за
две възкресения (Иоан 5:28-29; Откр. 20:6

Ако в първото - духовното възкресение в Триединия наш Бог не всички участват, то във второто - телесното възкресение - всички ще участваме. Едни ще възкръснат за в е ч е н живот, а други за в е ч е н "живот"=смърт.

Тия, които са се удостоили да получат първото възкресение още тук, на земята, и които и в този момент са със и във Господа (живи) са наречени блаженни. Те царуват и свещенодействат в едно с Царя Христа Бога Нашего до Второто му Славно Пришествие, а след Съда ще са с Него вовекивеков. Амин.

“ "Блажен и свет е, който има дял в п ъ р в о т о възкресение: над тях втората смърт няма власт, а те ще бъдат свещеници на Бога и Христа и ще царуват с Него хиляда години." (Книга Откровение, 20:6) ”

Както и ап. Павел казва: "Ако търпим, с Него и ще царуваме" - т.е., за апостолите и всички свети люде това царуване започва още след първата смърт, докато втората (смърт) няма над тях власт.

Това разбиране за духовното съживяване чрез вярата и благодатта, наречено първо възкресение, се потвърждава навсякъде от словото Божие. Според Спасителя, дошъл е вече часът, когато мъртвите духом ще чуят гласа Му, т.е. проповедта Му, и ще оживеят за благодатен, духовен живот (Иоан 5:25). Блудният син, върнал се при Бога, “мъртъв беше и оживя” (Лука 15:24). Св. Ап. Павел говори на колосяните, че докато били езичници, те били “мъртви в греховете”, а сега Бог ги оживил чрез Кръщението, като им простил всички грехове (Кол. 2:13; сравн. Рим. 6:9-11).

Човек и след първото си възкресение може пак да умре духом, ако се върне към предишните си мъртви дела и смъртни грехове (1 Иоан 5:16; Евр. 10:26-27). Само който устои в първото си възкресение, няма да вкуси втората смърт. Това значат думите: “Блажен и свят е, който има дял в първото възкресение; над него втората смърт няма власт” (Откр. 20:6).

По-поддробно, в това число и за хилиазма, тук:




Редактирано от Eжko_ на 16.07.09 18:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.