Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:02 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Пробваме по същество !нови [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано02.04.11 20:00



А....значи имало "нашите" и "вашите".



Опаааааа.



Тема Re:нови [re: simha]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано02.04.11 20:06



Разбира се, че го е имало. Но не като самостоятелна същност. Трагедията е в това, че един вечен по своята същност елемент - човекът - е затворен в свят, където всичко е преходно и се върти между доброто и злото. Злото е само част от кръговрата, то е ограничено в плода на познанието. Просто някаква част от рая, която дефинитивно е отделена от дървото на живота. В дивата природа няма зло. "Изяж, или ще бъдеш изяден" е жестоко само за тези, в които има някакво усещане, че има и друг вариант. За тези, които подсъзнателно си дават сметка, че има някаква грешка в картинката.



Тема Re: Пробваме по същество !нови [re: *abi*]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано02.04.11 20:13



Ами виждаш какво става ... аз им казвам, че и доброто и злото са от Бога, те ми се нахвърлят.



Тема Re: ми поразмисли пакнови [re: lampion]  
Автор geri® (циник)
Публикувано02.04.11 20:22



"За да разберем,дали е така всички.Посочи....според възможностите ти....кратко..точно и ясно....къде е това противоречие..?? Съвсем сериозно питам,защото не виждам нищо, от това което на теб ти се привижда. "

Цялата тема вече изпъстрихме с коментари по тоя въпрос. ВСИЧКО-то, за което говори ап. Павел, в никакъв контекст не изключва злото. Твоите твърдения обаче подменят смисъла на ВСИЧКО, за да изключат от него злото. Тази скрита промяна е в основата на противоречието.

"Пък и любопитен е един цитат, даден по-горе от simha (и който влиза в противоречие с твоите обяснения), в който сам Бог ясно заявява че твори зло

Да.Една птичка пролет не прави.Както и един цитат,да защити цялата Библия. "

Не казам че прави, а че е основание да се замисли човек трябва ли да се използуват цитатите когато се търси истината :) Защото това може да се окаже единственият забравен от редакторите на Библията оригинален цитат :) Някак твърде леко се отказваш от определени цитати?

От написаното от тебе, от неувереността в дефиницията на злото ("ако е това, то така, ако е друго то иначе"), не мисля че можем да дискутираме по същество. Това че Бог е съвършен още не значи че е съвършеното добро, това са изкуствено наложени предположения. Съвършенството не му забранява да твори и зло, при това съвършено зло, стига да иска. А и може, нали е всемогъщ. Тъй като не знаем помислите му, тази линия на доказателства с предположения не води до смислен резултат.



Тема Re: Свободна воля - означава...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор krokoem ()
Публикувано02.04.11 20:22



Надценяваш ме.

Нито едното нито другото. В случая ти не си злото. Дори и след като застана на негова страна пак не си основното зло защото не си първопричината за злото в тази тема.
Ти просто се подведе по логиката на човек който има проблеми с главата. Болест е това, не се учудвай, и то тежка, трудно е лечението, някои казват че било за цял живот. Защото точно това което той прави го приписваш на другите. Кой ако не болен мозък ще повтори петдесет пъти една и съща безсмислица с яловата надежда че лъжата след толкова повторения става на истина?

Кой се скъсва да доказва нещо?
От наша страна имаш точно изложение на християнската вяра. А от ваша имаш ле-лекане - туй не е вярно, онуй не е вярно, само мойто е вярно



Имам ангажимент в момента но понеже вече трети път ми задаваш въпроси ще ти отговоря подобаващо, не се съмнявай и това ще стане. Ако пък дотогава модовете затворят темата ще ти пиша на лични



Тема Re: Свободна воля - означава...нови [re: *abi*]  
Автор lampion ()
Публикувано02.04.11 20:22




Това са християни? Така ли? Християни...


Да... наименоват себе си... ХРИСТИЯНИ.....и всички ги смятаме за такива...и аз...защото не познаваме кой.... как стой ...в сърцата си...пред Бога...нито какво върши... на скришно......нито знаем кой ще се спаси...но всички приели Христос.. сме християни.........Затова не сложих в кавички самата дума.....Защото не е добре да съдим...кой е истински християнин..и кой не.... по това което виждаме ...прибързано и повърхносно......Защото те са такива..до деня...в който Бог ще ги отлъчи......истинските..от фалшивите...

Иначе е имало..и ще има истински християни...който са стояли добре пред бога...до деня в който са се отрекли....но те са БИЛИ християни...И сами са избрали и си признават..че вече не са....

Едва ли някой от ангелите е мислил че Сатана може да се отрече от Бога....бил е хвалител ....светлина....ангел......докато не е станал противник.... ....защото както казва Христос..." не устоя в истината"...Значи това не го прави по малко истинен..като хвалител...на Бога...Бил е в истината...познавал я...вършел я..


Подобно и с християните...ние можем да си мислим че вървим добре....но реално да сме се отклонили....!!...Затова се молим,покайваме,постим..и т...н....въпреки ,че са ни простени греховете от Христос.....и се смятаме за спасени...Търсим Бога...за прощка..за знайни и незнайни грехове...

" смятам всичко за измет, само Христос да придобия "

Редактирано от lampion на 02.04.11 20:25.



Тема Re: ми поразмисли пакнови [re: lampion]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано02.04.11 20:25



Ето - значи и ти стигна до това, че и двете са от Бога. И онези истерии бяха излишни.



Тема Re: Свободна воля - означава...нови [re: krokoem]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано02.04.11 20:28



Застанала съм на страната на злото?!


Докажи го! Ако от ваша страна имах "точно изложение на християнската вяра", значи нещо ви куца християнството. Седнали да ми "доказват" някакво измислено приказно християнство, което не е битка на живот и смърт, а нюейджски приказки.

Наистина държа да ми отговориш - кой е създал дървото на познанието на доброто и злото? И хвърли едно око на постинга на Симха - да не я цитирам.

Болен мозък си е обида, но като ви гледам "аргументите" го приемам, защото не виждам нищо друго, което да е в твоя полза.

Редактирано от Kaлoмaин на 02.04.11 20:32.



Тема Re: просто брилянтнонови [re: geri®]  
Автор Stephanus ()
Публикувано02.04.11 20:39



Въпросът ми беше, с какво говорене на Бог се оправдаваше в предният постинг?

Ами стопли го няма всеки път да ти предъвквам.....



Тема Re: Подбирам си четивата [re: geri®]  
Автор Stephanus ()
Публикувано02.04.11 20:45



Къде видя някаква моя теория?

Ми като искаш да сложим "теория" (в кавички).

И напротив , отговорих ти точно на неудобните въпроси.
Просто проявяваш достатъчна арогантност да пишеш във форум , в който нямаш работа по простата причина, че не дискурираш, а се опитваш да иронизираш, че виждате ли имало противоречия между думите на единия светец и другия.

Обяснихме ти, че няма: И двамата мислят, че за злото е виновен човека, а не Бог.

Останалите ти постове са магарешки инат.

А на изпроводяк да те попитам след като твоето верую е , че "Няма Бог", то
тогава кого да виним за злото ?




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.