Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Коледа или Коля-Да...?нови  
Автор Moд (вere) (ентусиаст)
Публикувано26.12.10 17:55






Не ми е ясно това някаква (християнска) ценност ли е ?
Масовото месоядство, вредящо на екологията и биоразнообразието [1], засилващо световния глад [2], газещо нормалната етика [3] и при немалко хора - газещо здравето им [4] - някаква християнска ценност ли е ? Това че в Библията или писанията на Православните отци не пише за екология, справедливо разпространение на световните блага, и права на животните - дава ли право на всички "прави във вярата" да нехаят за световните тенденции ?

Ще ми е интересно да прочета мненията Ви по тези теми, защото наскоро се обсъждаше подобна тема тук но не така с всичките и аспекти.

[1]
- UN/United Nations Environment Programme, 2010. Assessing the Environmental Impacts of Consumption and Production
- UN/FAO Report: Livestock's Long Shadow 2006
- European Parliament`s Temporary Committee on Climate Change: Draft interim report on the scientific facts of climate change: findings and recommendations for decision-making 2008 and Amendments on the draft interim report 2008

[2]
Dr Anteneh Roba, founder and president, International Fund for Africa and a Vegan a Association member, explained that, the result of factory farming and meat production leads to deforestation, water scarcity, world hunger and loss of biodiversity.
www.ethiopianreporter.com/english/index.php?option=com_content&view=article&id=1516:the-meat-factor&catid=106:living-and-the-arts&Itemid=519

[3]
Dr. Astrid Sieglinde Kaplan, acquired a Ph.D. in psychology and 'an animal rights' author

[4]
- Position of the American Dietetic Association: vegetarian diets. J Am Diet Assoc. 2009 Jul;109(7):1266-82.
- WHO Global Strategy on Diet, Physical Activity & Health Promoting fruit and vegetable consumption around the world
- WHO FAO Expert Report Diet, Nutrition and the Prevention of chronic deseases 2003
- WHO Fact sheets Cardiovascular diseases (CVDs) 2009

Редактирано от Moд (вere) на 26.12.10 17:59.



Тема Re: Коледа или Коля-Да...?нови [re: Moд (вere)]  
Автор _Sisilia ()
Публикувано26.12.10 18:17



Неприятна гледка - да! Какво да кажа, като преди два дни се разделих с любимото си животинче-конят. Така ми е мъчно, като знам как ме посрещаше, цвилейки, как препускахме, страхотно животно, но остаря, остана без зъби и трудно се хранеше.

Много мъчно ми стана в този ден, в който баща ми го даде на непознати, за да не умре пред очите ни. Водачът го изведе, а кончето дори не извърна глава, когато го повиках. Оххх!!!

Ще си вземем!



Тема Re: Коледа или Коля-Да...?нови [re: Moд (вere)]  
Автор Mъrлишeв (Хобит)
Публикувано26.12.10 18:42



Вредящо било на биоразнообразието - зер прасетата са застрашен вид



Magister artium


Тема Re: Коледа или Коля-Да...?нови [re: Mъrлишeв]  
Автор _Sisilia ()
Публикувано26.12.10 18:51





Как не позволяваш на хората да бъдат тъжни!?



Тема Re: Коледа или Коля-Да...?нови [re: Mъrлишeв]  
Автор Moд (вere) (ентусиаст)
Публикувано26.12.10 22:01



Чрез изсичането на вековни гори за правене на пасбища и пр. се намалява биоразнообразието. Това никой от църкватa ти не ти го казва, или просто мисленето е твърде тежка работа за теб ? ...



Тема Re: Коледа или Коля-Да...?нови [re: _Sisilia]  
Автор Moд (вere) (ентусиаст)
Публикувано26.12.10 22:04




Така е, повечето бозайници са интелигентни животни.
Аз просто (се) питах дали в църкватa това се говори, или се говорят и проповядват неща отпреди векове...

Редактирано от Moд (вere) на 26.12.10 22:04.



Тема Re: Коледа или Коля-Да...?нови [re: Moд (вere)]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано26.12.10 23:41



ползавнето на компютър, за производството на който е замърсена вода, изсечени са гори за да иа място за заводи, разкопани са терени и прочие също вреди на екологията и биоразнообразието, има езвистно касателство към световния глад, много по-голямо от коледната свинска вакханалия. освен това седнето пред компютър определно гази зравето ти. за това най-добре престани.

а щом си така загрижен за природа и т.н. мога да те посъветвам и как да помогнеш за проблема с пренаселването, ама няма да ти хареса.





Тема Re: Коледа или Коля-Да...?нови [re: Йexдй]  
Автор Moд (вere) (ентусиаст)
Публикувано27.12.10 00:06



Тежестта и актуалността на въпроса за месоядството идва от комбинацията на горните 4 жизненоважни области които то пряко засяга - екология, (устойчиво) икономическо развитие, права на животните и етика, и не на последно място - здравето.
Да обсъждаме само един от тях е лекомислено и не води до решения, иначе имаш право че компът ми също не е от най-еко продуктите.


Въпрoсът ми е какво е отношението на Православието към тази комбинация от въпроси директно свързани с храненето в наши дни.



Тема Re: Коледа или Коля-Да...?нови [re: Йexдй]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано27.12.10 00:17



Що не му кажеш директно да ходи да се удави някъде, ами му правиш намеци? Вегетарианците не могат да вденат, че човек е месояден бозайник, ама какво да се прави... То трябва акъл за тази работа.



Добре, че далечните ни прдеци са прояли месо, иначе щяхме да си останем вегетарианци. Скачащи по клоните. С опашки.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Ясно,нови [re: Moд (вere)]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано27.12.10 00:24



един религиозен клуб гостува на друг религиозен клуб - добре, запознайте се...



П.С.: И всичките прасета на мезета!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.