Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Завръщане  
Автор Abygail ()
Публикувано23.10.10 15:54



Мегаконцерт в Пловдив, днес от 18.00 часа, 3 палата на панаира, можете да гледате на живо и тук



Завръщане на младите хора към БОГА!!!



Тема Re: Завръщане [re: Abygail]  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано23.10.10 18:57



Завръщане на младите хора към БОГА!!!

Ами старите към кого ги завръщате.

видях всякакви угнетения, които стават под слънцето


Тема Re: Завръщане [re: фaмyлyc]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано24.10.10 10:15



към Комунизма.

Толкова време го строихте, така ли ще го оставите?



Тема Re: Завръщане [re: Йexдй]  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано24.10.10 15:03



Ми то си беше замислено като Рая на земята. Дяволът прекара хората за кой ли път. Макар че и свободния капитализъм не води към Рая, знаем с какво ще свърши сегашната ни форма на земен живот, била тя устроена като бирманска хунта, шведски социализъм или мексиканска анархия. С Второто Пришествие!

видях всякакви угнетения, които стават под слънцето


Тема Re: Завръщане [re: фaмyлyc]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано24.10.10 16:44



Няма какво да ми се оправдавате!



Тема Re: Завръщане [re: Йexдй]  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано24.10.10 17:13



Чакай ве, аз да не съм Маркс и Енгелс, че да ти се оправдавам за комунизма. При комунизмо бях първи антикомунист, разправях (тайно) на всички наоколо колко тъп е правешкия тиквеник и как в Америка (където не бях стъпвал) безработните получавали по 500 долара на месец, тогава това беше някаква невъобразима сума. А - и бях чел "Люти чушки", "Строители на съвременна България", "Корона и кръв", циклостилните спомени на Буров, циклостилните трудове на Елена Рьорих, "Страшни дни - спомени отъ революцията въ Русия" на някой си емигрант и изобщо бях много наясно

А това радио Свобода и Свободна Европа ги чувах директно от ефира без трептящ кръг изобщо.

видях всякакви угнетения, които стават под слънцето

Редактирано от фaмyлyc на 24.10.10 17:17.



Тема Re: Завръщане [re: фaмyлyc]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано24.10.10 17:20



днес като питаш няма и един дето да не е бил наясно с нещата, пък те си текли половин век.



Тема Re: Завръщане [re: фaмyлyc]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано24.10.10 17:20



Не знам дали е имало нужда да се говори колко е тъп Тошо, това беше очевидно...или поне така си мислехме. същност Тошо не беше тъп, просто беше послушен и вършеше каквото му кажат. А че беше много прост това е друг въпрос. Но сега сме щастливи с управлението на неговия пазвантин, който е на подобаващо интелектуално и културно ниво, но също така послушен.Слушка, слушка и преди да...си облекчи флатуленцията се обажда да пита може ли.




Дядо ми слушаше радио Свободна Европа и Гласът на Америка и съм израстнала с тях. Язък, че не можаха да ма убедят какви велики и добри сили са, но пък свършиха работа да ме направят критично настроена към системата. Или дори към Системата.Което е чудесно.



Тема Re: Завръщане [re: Йexдй]  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано24.10.10 18:35



Можеше още половин век да текат както в Китай. Божа работа.

видях всякакви угнетения, които стават под слънцето


Тема Re: Завръщане [re: Raphaela]  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано24.10.10 18:44



Бай Тодар беше много хитър всъщност и я караше на мек авторитаризъм в последните 3 десетилетия. "Тоталитарния режим"...

Но карай, това са оф топици. За разлика от ранните комунист години с репресии, избиване на свещеници, гонения и пр при бай Тодара имаше все пак отворени църкви, където полулегално можеше да се черкува човек, с известен риск за кариерата си. Какво друго ми трябва от държавата всъщност.

видях всякакви угнетения, които стават под слънцето



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.