Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Вегетарианство  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано16.10.10 18:10



Наште (православни) монаси не ядат месо. Аз си имам разбиране, но искам да чуя и вашите относно МЕСОЯДСТВОТО у християнина, най-вече в единствено правилния православен християнин - мирянин. Може ли да си хапваме кървави бифтеци, тлъсти патки и пуйки, постни мърщави бройлери и лаещи кренвирши.
калмарите и сепиите настрана...

Много видях в моето странствуване, и зная повече от това, колкото говоря.

Редактирано от фaмyлyc на 16.10.10 18:11.



Тема Re: Вегетарианство [re: фaмyлyc]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано16.10.10 18:24



Християнина, мюсюлманина, будиста и атеиста, много добре ще направят да не ядат месо, особено купено от магазин и отгледано в конвенционални ферми с всичките му антибиотици и салтанати. Обаче е добре да си осигурят протеини с нещо друго. Казано е да не се убива и това има значение за духовния живот на човека, освен за здравето му.



Тема Re: Вегетарианство [re: Raphaela]  
Автор loverrock ()
Публикувано16.10.10 18:30



Аз не съм яла от 11г. хич не ми липсва!

love is ...


Тема Re: Вегетарианство [re: фaмyлyc]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано17.10.10 14:36



Навлизаш в опасните води на източните езичници-дяволопоклонници!



Е с Мануил преди време в един форум бяхме въвлечени в една такава дискусия с разни тревопасно настроени персони.
В Библията нали се казва какво може и какво не може да се яде бе! Бая жувотинки се изброяват...

Vegetarian - an old Indian word for "Bad Hunter".



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 17.10.10 14:36.



Тема Re: Вегетарианство [re: BlackWolf]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано17.10.10 14:38



Vegetarian - an old Indian word for "Bad Hunter".


велико!



Тема Re: Вегетарианство [re: фaмyлyc]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано17.10.10 14:43



Монасите правилно не ядат месо. Но миряните постят 200 дни годишни и само през останалото време могат да не постят. Те са в света и месото дава сила, особено ако е придружено с червено вино!

Светът се напъва да те победи, но силата от месото и виното те издига и светът пада по гръб и Бог ти вдига ръката, като на победител...

Малко стана пресилено, но който разбира, разбира... Другите се смеят...



Тема Re: Вегетарианство [re: BlackWolf]  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано17.10.10 14:48



Хъх, бе яз ям месо, че напоследък и кървави бифтеци, и нещо съм се озверил и овълчил. Но го правя заради диабета.

ала от нея не намериха нищо, а само череп, нозе и китки от ръцете.


Тема Re: Вегетарианство [re: Tимoтeй]  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано17.10.10 14:58



А какво ще кажеш за нашия приятел Шмеман, който на чисти понеделник, когато хората тримерят, произнесъл трогателна проповед за Великия Пост и после в къщи се хапнал яко печена кокошка.

ала от нея не намериха нищо, а само череп, нозе и китки от ръцете.


Тема Re: Вегетарианство [re: фaмyлyc]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано17.10.10 14:59



Опитай системата на Д-р Гайдурков за диабета, както и хомеопатия. Почти съм сигурна, че ще се оправиш.



Тема Re: Вегетарианство [re: фaмyлyc]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано17.10.10 15:03



Ти с него ли беше?

Не го познавам Шмеман, и не го защитавам, но ми е чудно откъде може да знаеш такова нещо, което ако е вярно ще е скрито от хората.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.