Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Какво мислите за магията и омагьосването?нови  
Автор Raphaela (член)
Публикувано04.09.10 13:43



Аз 30 години имах нулев интерес/страх от магии и никога не съм се притеснявала или мислила по въпроса. Обаче ми се случи два пъти да ми направят магия. И в двата случая магията се върна на извършителя и да им се случи точно това, което са се опитвали да ми направят. Имам приятели, които след дълги серии нещастия отидоха при някакви гадалци/ врачки/ радиестезисти и им казаха, че имат магия.Интересното е, че всичките казват точно едно и също за произхода на магията, и то съвпада с фактите -тези хора са открили у тях разни яйца,конци, и прочее неща поставени от някой. Врачките често пращат хората да оключват цървки, да им четат Киприянови и Василиеви моливтви и свещениците разрешават това. Според вас това приемлива практика ли е, а също-какво мислите за "спасяването" от магии. Очевидно, че понякога самия човек може да я развали, но понякога не става така. Коментари?



Тема Re: Какво мислите за магията и омагьосването?нови [re: Raphaela]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано04.09.10 14:00



oф, има ли хора, които още вярват в тези глупости?



Тема Re: Какво мислите за магията и омагьосването?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Raphaela (член)
Публикувано04.09.10 14:04



Ми то не е до вяра точно. До факти е. Какво казах-никога не бях се интересувала или "вярвала" в магии, докато не ми направиха, и уверявам те, усеща се много ясно. Не само се усеща, но и поведението на извършителите беше показателно, а и после последиците за тях.



Тема Re: Какво мислите за магията и омагьосването?нови [re: Raphaela]  
Автор lachistein™ ()
Публикувано04.09.10 14:05



Господ пази своите. Всяко такова вторачване в делата на нечестивия се явява и съучастие, тъй като е израз на нездраво любопитство към надсетивня свят, от който ние неслучайно сме отделени. Наше единствено задължение е да поддържаме покайното чувство в себе си. Тогава никаква магия няма да има власт над нас.

Ето какво се казва в една

по темата:

Църквата ни спасява с това, че тя ни облагодатява, тя ни кара да бъдем разумни. Първо трябва да погледнем в себе си. Причината може да не е злонамерен външен деятел, може да сме самите ние. Какво искаме ние? Ние искаме да подредим живота си така, както ни харесва, без да вложим нищо, което е свързано с религията, която уж изповядваме и от която търсим помощ.



Тема Re: Какво мислите за магията и омагьосването?нови [re: Raphaela]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано04.09.10 14:08



абе има факти и 'факти'.



Тема Re: Какво мислите за магията и омагьосването?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Raphaela (член)
Публикувано04.09.10 14:10



Няма да те убеждавам.



Тема Не вярвам в такива работи.нови [re: Raphaela]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано04.09.10 14:37



За мен тези неща са чисто суеверие. Опитът да се правят магии и вярата в силата им са вредни, доколкото отклоняват разума от рационалността и душата от Бога. В самото магьосничество няма нищо, то е кухо. От яйца и конци не ме е страх.

Суеверната употреба на църковни текстове и практики ме дразни. Църквата не се занимава с магии. Или поне не би трябвало.

По-скоро вярвам в чудеса, но и тях смятам за изключителна рядкост. Вярвам и в технологичната "магия", разбира се. Тя, за щастие, не е рядкост.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Тема Re: Не вярвам в такива работи.нови [re: Глишeв]  
Автор Raphaela (член)
Публикувано04.09.10 14:44



Глишев, казвам ти, че без да съм или да съм била суеверна и без да ме е било страх или да съм помислила дори за това, два пъти ми направиха магия-веднъж една ямайска негърка, и веднъж една украинска циганка. Уверявам те, чувството е недвусмислено и ясно,и пост-ефектите за героините-също. Интересното беше, че знаех каква магия са ми направили-т.е каква е била целта и като им се върна точно същото им се случи, но мултиплицирано.И в двата случая, беше нелогично това да се случи с тях, но стана.Магията НЕ Е суеверие.

За позлването на църквата за разваляне на магии по такъв механичен начин, като отключване на храмове и даяване на кърпи и прочее глупости, и аз смятам, че не е правилно и не подобрява по никакъв начин духовния живот на човека, нито го прави по-силен или защитен. Това си е църковно врачуване. Да не говоря, че знам за случай МОНАХ да лее восък и да гадае по него в манастир, докато върши действия по разваляне на магии-действието се развива тази година, преди няколко месеца.



Тема Re: Какво мислите за магията и омагьосването?нови [re: Raphaela]  
Автор HияXyk (непознат)
Публикувано04.09.10 15:01



Здравей, Raphaela!

Доколкото съм разбрала правилно, Православието признава по принцип, че магиите съществуват и могат да оказват въздействие.
Но това може да става само със съучастието (в известен смисъл) на евентуалния потърпевш.
От една страна - колкото по-малко човек се интересува от магии и е податлив на страх от тях, толкова по-голяма е вероятността магията въобще да не го пробие. Обяснение на това би могло да бъде примерно нещо от рода: човек не приема, че тъмните сили са по-могъщи от Бог и по-този начин не им дава власт над себе си.
От друга, ако някой намери яйца, конци, сгънати по определен начин пари и тем подобни и се психира от това, заради самия страх той вече ще е по-лесна плячка... Ти си психолог и ти можеш да ми го обясниш това по-добре.

Предполагам, че в твоя случай нулевият ти интерес към магиите е бил твоята надеждна защита от тях. Така че аз бих те посъветвала да продължаваш да не се интересуваш



Относно Киприяновите молитви - чувала съм, че ако човек подхожда към тях неправилно, то те могат да имат обратен ефект и да отворят прозорец за демонични въздействия...

Най-надеждната защита от магиите е да се правим, че не съществуват, да се чистим от греховете си с помощта Божия и така да ограничим сатанинската власт над нас...



Тема Re: Какво мислите за магията и омагьосването?нови [re: HияXyk]  
Автор Raphaela (член)
Публикувано04.09.10 15:04



Съгласна съм, мисля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.