Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Полът на "господ"нови  
Автор roum ()
Публикувано06.09.10 15:22





Редактирано от фaмyлyc на 06.09.10 15:47.



Тема Типична глупостнови [re: roum]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано06.09.10 15:41



Идиоти. Ето това се получава от ересите - пълно духовно оскотяване. Тия хора изобщо не са наясно, че наричането на Бог с граматически местоимения в мъжки род и термините Отец и Син принципно са с отвъдполови конотации. Толкова пък никой да не чете Отците... браво. До това водят sola Scriptura и либерастията.
Основателите на Шотландската презвитерианска Църква може и да са били изпечени еретици, но поне са били по-начетени от днешните си наследници. Впрочем, под десет на сто от шотландците заявяват принадлежност към тази безмислена институция.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Редактирано от Глишeв на 06.09.10 15:43.



Тема Re: Полът на "господ"нови [re: roum]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано06.09.10 18:33



Както казва Докинс, фундаментална разлика между "несъществуващ" и "несъществуваща" няма ;)

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: Полът на "господ"нови [re: lila_va]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано06.09.10 19:28



Добър лаф като за атеист :)
И все пак, дори Бог да не съществуваше, решението на презвитерианците най-малкото има политическо значение, защото хората сме особени същеста: вярваме в разни думи толкова силно, че сме готови на караници заради тях.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Тема Re: Полът на "господ" [re: Глишeв]  
Автор roum ()
Публикувано06.09.10 19:33



Върви долажи сега че нямаш сестра ...



Тема Re: Полът на "господ"нови [re: roum]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано06.09.10 20:08



А пък и не дай Боже да докажеш, все ще докачиш някого на чест :) В случая например без бой си признавам, че решението на презвитерианците силно ме подразни. Религията е консервативна работа и подобни своеволни нововъведения, дори с най-добри намерения, са неуместни. Харесвам лафа на Пратчет - ако не е древно, тайнствено и на неразбираем език, значи изобщо не е религия като хората. В това отношение, както и в много други, да си православен си е цяло удоволствие :)

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Тема Re: Полът на "господ"нови [re: Глишeв]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано06.09.10 20:17



Нововъведенията наистина са трудно нещо в религията (но не невъзможно, казва историята ;). Ама това и нововъведение не е, а чак пък такова неразбиране?! Дори за нас атеистите не е проблем "проблемът" с пола на Бог. Не трябваше ли да е проблем само за фанатизираните феминистки?



Лафът на Пратчет идеално се допълва от един подобен на Пърсиг

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Полът на "господ"нови [re: lila_va]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано06.09.10 20:39



Ми явно крайните феминистки са проникнали в Шотландската Църква. Впрочем, имам неточност - тия не били официалните презвитерианци, а "епископални" - нещо като шотландски англикани... абе, объркана работа.

Британската религиозност изобщо е един безподобен хаос - двете официални Църкви на Острова имат абсолютно различно устройство, но пък общ глава, англиканите са официално полукатолици с тук-там по-радикални лични симпатии на отделни епископи я към православието, я към евангелизма, шотландската Църква е крайно непопулярна, повечето хора са леко суеверни полуатеисти със симпатии ту към католицизма, ту към разни източни учения и абсолютно безхарактерна политическа коректност сковава изказванията и мисленето на повечето свещенослужители. На Дърамския епископ са му нужни четиридесет страници, за да намекне плахо, че един образован човек все пак може би би могъл евентуално и ако публиката няма нищо против, а времето е хубаво... да бъде вярващ, с хиляди уговорки и извинения. А Кентърбърийският архиепископ направо заяви, че Шариатът трябва да стане част от законодателството на Обединеното кралство (!).

За по-малки глупости са се развявали архиепископски раса над Белите скали на Дувър и в случая не виждам нищо лошо в тази осветена от времето английска традиция. За подобни цели в България си имаме Лобната скала в Търново като стартова площадка към безсмъртието за епископи, които не знаят какво говорят.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Тема Re: Полът на "господ"нови [re: roum]  
Автор loverrock ()
Публикувано06.09.10 20:43



Глише, това е днешна Британия, хората като цяло са атеистично настроени.

Ходенето на църква и вярата е нещо като традиция, а не за спасение на душата.

love is ...

Тема Re: Полът на "господ"нови [re: roum]  
Автор Kceнokc (елфът савин)
Публикувано06.09.10 20:50








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.