Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Без талибанлъци, моля :)нови [re: Глишeв]  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано09.09.10 19:52



Не сме Моисеевци, но сме чеда Авраамови и ни е заповядано:

"Изход [34:13] Жертвениците им съборете, идолите им строшете, свещените им дъбрави изсечете (и изваянията на боговете им в огън изгорете).."

аз Те оставих - Ти не ме оставяй!


Тема Re: Без талибанлъци, моля :)нови [re: Raphaela]  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано09.09.10 19:54



слагаме синя палатка без прозорче на всяка жена отгоре.


Добра идея...

аз Те оставих - Ти не ме оставяй!


Тема Re: Гонениятанови [re: фaмyлyc]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано09.09.10 19:59



Проблемът с ранните християни наистина е основно в отказа им да се покланят и да палят свещи на статуите на богинята Рим и на императорския гений. А не в отказа им да почитат олимпийските богове (освен където застрашават местната религиозна търговия кат в случая с Ефес). А и нашият Хикс е бил възприеман точно като +1 от повечето езичници.

Проблемите между хиндуисти и мюсюлмани са главно на етническа почва (при мюсюлманите фанатизмът е по-вероятна причина за нетърпимост - те са монотеисти като нас). Хиндуистките жестокости са предизвикани от векове ислямско и - за жалост - християнско, в частност английско насилие и презрение. Все пак Индия е страната на n+1 par excellence.

Колкото до китайските боксъри, в ХІХ в. китайците са били масово убедени, че чужденците и чуждопоклонниците са си демони, каквато и да е вярата им. Тук нещата опират до чувство за принадлежност към Поднебесната.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Тема Re: Без талибанлъци, моля :)нови [re: фaмyлyc]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано09.09.10 20:01



Не ни е заповядано, а им е било заповядано. Не сме старозаветни иудеи и Законът на Стария завет е изпълнен докрай. Напротив, на нас ни е заповядано да бъдем кротки като гълъби и хитри като змии.

По-скоро в Корана е заповядано да се руши, гори, изсича и какво ли не. Ние обаче не сме и мюсюлмани.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Тема Re: Без талибанлъци, моля :)нови [re: фaмyлyc]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано09.09.10 20:02



И минарета вместо камбанарии пред църквите.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Тема Re: Без талибанлъци, моля :)нови [re: фaмyлyc]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано09.09.10 20:03



Добре се справяте. Само дето Исус е събарял други работи.




Тема Re: Без талибанлъци, моля :)нови [re: Глишeв]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано09.09.10 20:06



Глишев, ужасно си противоречив. Чудесен монах би излезнало от теб.




Тема Re: Без талибанлъци, моля :)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано09.09.10 20:09



Абе сигурно не е комплимент, ама аз така ще си го приема :) Само за калугер не ставам.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Редактирано от Глишeв на 09.09.10 20:10.



Тема Re: Без талибанлъци, моля :)нови [re: Глишeв]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано09.09.10 20:24



Не беше и обида. Констатация.




Тема Re: Автентичен?нови [re: Raphaela]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано09.09.10 20:26



Нашето зло, не е по-добро от чуждото, нищо, че много ни се иска да изкараме такова.

Ей, толкова е лесно! Ама трудно се преглъща.





Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.