Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:07 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пророчества за Русиянови  
Автор н@блюдaтeл ()
Публикувано03.09.10 18:43





Интересни ми станаха две :

В отговор на:


Свети Йоан Шанхайски

Антихрист ще даде възможност за живот на църквата, ще и разрешава богослужения, построяване на прекрасни храмове, при условие да се признае неговата върховна същност и да му се покланят. В него ще има лична ненавист към Христос. Той ще живее с тази ненавист, и ще се радва на отстъплението на хората от Христа и Църквата. Ще има масово отстъпление от вярата, при което, на вярата ще изменят много Епископи, и в оправдание ще посочват блестящото положение на „църквата“ (при антихриста). Търсенето на компромис ще е характерното настроение на хората. Правотата на изповеданието ще изчезне. Хората старателно ще оправдават своето падение, и ласкавото зло ще поддържа това общо настроение, и в хората ще станат навик, отстъпването от истината и сладостта към компромиса, и греха.





и


В отговор на:


Свети Теофан Полтавски


В Русия, говореха Старците, ще бъде възстановена монархията, самодържавната власт. Господ е предизбрал бъдещия цар. Това ще е човек с пламенна вяра, гениален ум и железна воля. Той, преди всички, ще въведе ред в Православната Църква, отстранявайки всички еретикстващи Архиереи. И много, доста много, с малко изключения, почти всички ще бъдат отстранени, и нови, истинни, непоколебими Архиереи ще заемат местата им. По женска линия, той ще е от рода на Романовите. Русия ще е най-мощната страна в света, но само за „малко време“. Ще стане това, което никой не е очаквал: Русия ще възкръсне от мъртвите и целият звят ще се зачуди. Православието в нея ще се възроди и възтержествува. Но това Павославие, което преди е било, вече няма да е. От самия Бог ще бъде поставен силен цар на Престола. Той ще е голям реформатор и ще е със силна Православна вяра. Той ще изрине неверните църковни йерарси, а самият ще е открояваща се (въйдающейся) личност, с чиста, свята душа. Той ще е Божий избранник, послушен Му във всичко.





С първото няма как да не се съгласим. Но с второто - малко ми е трудно да видя др. Путин в тази роля...


Само да допълня че накрая не се цитират конкретни източници. Но това за силния руски цар, от когото ще се страхува и антихристът, го има на доста места.



Тема Re: Пророчества за Русиянови [re: н@блюдaтeл]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано03.09.10 18:56



Лжедмитрий.

Аз като монархист (и като българин, който гузно помни как унизително е викал "Да живее Царят!" в 2001) съм се парил от кашата на евтиното монархическо месианство. В Уелс също е имало "пророчество", че крал Артур ще се върне от Авалон и ще натика англичаните обратно в морето (или че спи в пещера и ще се събуди). Гърците имат "пророчество", че император Константин Палеолог спи, скрит в основите на "Св. София", ще се събуди и ще изгони турците от Цариград. Ние си имаме легендата за спящия в пещера Крали Марко, който също ще дойде с големия боздуган да изшитка всички нечисти от България, Сърбия и Македония. Преди Освобождението у нас се е въртяло "пророчеството" за "Белий цар", който ще ни освободи, ще седне в Цариград и ще бие турците. Немците си имат такава легенда за Фридрих Барбароса. И китайските монархисти чакат небесният мандат да бъде даден на истинския Син на небесата, който да върне истинската почит към прадедите в Поднебесната. Руснаците не са някакво изключение. Като си нямаме реални политически, религиозни и обществени проекти, бягаме във фантазията. Чакаме Завръщането на Краля...

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Тема Re: Пророчества за Русия [re: Глишeв]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано03.09.10 19:06



Ама тези пророчества, за които говориш, да не би да са направени от светци?




Тема Re: Пророчества за Русиянови [re: Глишeв]  
Автор н@блюдaтeл ()
Публикувано03.09.10 19:15



едно от пророчествата беше още по-крайно - Русия ще владее цяла Евразия, Гренландия, Исландия и Северна Америка. За България, Гърция и Италия - то се подразбира.

Но това за руския цар се говори в разни варианти, включително от гръцки старци. Как руснаците ще превземат Константинопол, турците ще избягат и т.н. И се позовават на пророк Даниил - за силния северен цар. Кой знае...



Тема Re: Пророчества за Русиянови [re: н@блюдaтeл]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано03.09.10 19:54



Абе, силният северен цар да не е един, дето казва: "Ще възляза на небесата, ще възвиша престола си над Божиите звезди и ще седна на планината на събраните богове към най-крайните страни на север..."

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Тема Re: Пророчества за Русиянови [re: Kaлoмaин]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано03.09.10 19:56



Кажи по-скоро, че в случая светците повтарят фолклора. Пък и тия за крал Артур са от несъмнено благочестиви църковни автори отпреди схизмата.

Да добавим и св. крал Олаф Норвежки, който от небето бди над Норвегия и няма да допусне нищо лошо да й се случи... а той самият е православен светец.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Тема Re: Пророчества за Русиянови [re: Глишeв]  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано03.09.10 20:36



Той ли беше убит с брадва от брат си или от зет си...

аз Те оставих - Ти не ме оставяй!


Тема Re: Пророчества за Русиянови [re: н@блюдaтeл]  
Автор фaмyлycМодератор (щастливец)
Публикувано03.09.10 20:43



Теофан Полтавски е голям богослов и велик аскет. Но - след това което си цитирал, той пише, че и предсказанията на светии и старци може да не се сбъднат, ако с покояние или с неразкаяност "променим" Божиите съдби - както ниневитяни по времето на пророк Иона. В Стария Завет и другаде намираме тоя антропоморфизъм "разкая се Бог за злото, което искаше да им напрати, и го не напрати".
Та в тоя смисъл подобни пророчества може да разкриват една възможност в бъдещето, но зависеща от определени условия. В края на краищата, сумата от решенията на милиардите ни свободни воли определя историята.

аз Те оставих - Ти не ме оставяй!


Тема Re: Пророчества за Русиянови [re: фaмyлyc]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано03.09.10 23:08



По-скоро от тълпа селяни в битка.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Тема Re: Пророчества за Русиянови [re: фaмyлyc]  
Автор Глишeв (Бивш генсек)
Публикувано03.09.10 23:12



Бог като конституционен монарх :) Е, остава да се молим краят на света да не бърза.

Иначе добре казано, да.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.