Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема "Менте(?) и оригинал(?)" !?:нови  
Автор _maycal (refab)
Публикувано21.08.10 07:24



Става дума за две позиции на епархии, съответно на митрополити - на Николай Лимузинец и на Кирил Варненски. Мисля, че е ясно коя от тези позиции може да се отнесе към (палячовско?) "менте", и коя към "оригинал":



Впрочем, едни други, нови модератори дали биха допуснали подобна тема?



Тема Re: "Менте(?) и оригинал(?)" !?:нови [re: _maycal]  
Автор Raphaela (новак)
Публикувано21.08.10 10:14



То е ясно....



Тема Re: "Менте(?) и оригинал(?)" !?:нови [re: _maycal]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано21.08.10 23:47



Удивително е, че епархиите у нас награждават със собствени ордени и титли (помните ли "архонт" Бинев?). За мен това е кич, мутренство и снобизъм. Сега пък орден... Защо направо не провъзгласим митрополит Николай за генерал-губернатор на Източна Румелия? А Стара Загора да стане частно владение на митрополит Галактион? Може би и с някаква титла - деспот например? Поне да узаконим феодализма. Винаги досега съм смятал, че ордени у нас има право да раздава само Президентът.

Колкото до митрополит Кирил, той също не ми е любим пример за духовник. Вярно е обаче, че вслучая е реагирал повече на място.

Що се отнася до собствените ми предпочитания, една по-рязка позиция на Църквата би ми допаднала, но не бива да забравям, че Църквата не е създадена, за да ми се харесва, така че варненският владика май наистина е реагирал точно.

Всеки нормален модератор би оставил такава тема и би трил само спама в нея.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император

Редактирано от Maнyил Гpиropa на 21.08.10 23:47.



Тема Re: "Менте(?) и оригинал(?)" !?:нови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано22.08.10 08:51



Ще пробвам да изтрия спама...



Тема Re: "Менте(?) и оригинал(?)" !?:нови [re: Kceнokc]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано22.08.10 15:00



Интересно как съвестта ви християнска и човешка се примирява с определянето на един от нашите епископи като "палячовско менте". Не епископ, а последния клошар да наречем така, ще е груба обида. Не разбирате ли как тежко се огрешава и Майкал, и тия, които го четат?

ето, тоя камък ще ни бъде свидетел, понеже той чу всички думи на Господа


Тема Re: "Менте(?) и оригинал(?)" !?:нови [re: фaмyлyc]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано22.08.10 17:00



знам, че си прав. но може би трябва да обясниш по-подробно, вместо да изказваш предположение за евентуално хомосексуално влечение на майкъл към митрополит Николай, което предполагам също огрешава някого по съвсем същата логика...



Тема Re: "Менте(?) и оригинал(?)" !?:нови [re: Kceнokc]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано22.08.10 17:42



На кого и какво да обясня. На вярващите, че осъждането дори на отявлени грешници е самоубийство за душата. Или на невярващите, че дядо Николай няма монастирски стаж и затова се прелъщава по някои елементи от лукса? Едното е излишно, второто безпредметно.

Майкаловите теми са на 25-30% съсредоточени върху дядо Николай, затова моята психоаналитична теория за извора на подобна фиксация никак не е безоснователна. Питай самия Михайла за това.

И последно - щшом допускате обидни изказвания за владиците (палячовско менте) и за Светиите ("кокалаците" на св Иоан според Black Wolf) какъв рогат дявол ви е надул да пазите "честта" Майкалова?! Митрополит Николай не пише в тоя клуб, значи може да го наречм ПАЛЯЧО и МЕНТЕ; св Апостол Иоан Богослов не пише тука, затова черната кучка може да нарича мощите му "КОКАЛЯЦИ"? Господ не пише тука, затова ти и Косомман може да си правите ташак със СЕКС ВЪВ ХРАМА, дали е небесен секс или не? Хайде де.

ето, тоя камък ще ни бъде свидетел, понеже той чу всички думи на Господа

Редактирано от Kceнokc на 22.08.10 22:16.



Тема Re: "Менте(?) и оригинал(?)" !?:нови [re: фaмyлyc]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано22.08.10 19:41



Все пак Рафаела беше права за едно нещо - не трябва да се оставя човека неразобличен, за да не изпадне в самозаблуда.




Тема Re: "Менте(?) и оригинал(?)" !?:нови [re: фaмyлyc]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано22.08.10 22:21



има вярващи, всеки от които си вярва по различен начин. и обикновено като ги обиждаме и ругаем не стават по-правилно вярващи, напротив.

а който (примерно митрополита) изкуши един от тия малките (примерно майкъл), по-добре воденичен камък на врата и бух, на най-дълбокото. лично на мен ми е омръзнало да оправдавам и защитамав някои откровени безобразия на владиците, дето трябва да са ни за пример. как няма един действен, трезв и сромен човек, да ни постави Господ за пример?! сигурно наистина сме много грешни.



Тема Re: "Менте(?) и оригинал(?)" !?: [re: фaмyлyc]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано23.08.10 12:43



"Майкаловите теми са на 25-30% съсредоточени върху дядо Николай, затова моята психоаналитична теория за извора на подобна фиксация никак не е безоснователна. Питай самия Михайла за това."

Дори и, ако хипотетично се приеме тази твоя теза, първо, не е истина, че 25 - 30% от темите ми са за "дядо Николай" - процентът е по скоро незначителен - няколко процента (преценено съвсем на око - ако искаш, може да направиш статистическо проучване и да докажеш , че не си заблуден или лъжец по въпроса). Второ, остави ме ти мен с моите фиксации, дай да видим какво ще правим с митрополита, с други като него и с порядките и стила в тази плрачевна, от определени гледни точки, институция БПЦ!... Да не заподозреш (с твоя вид подсъзнание!?) пак някакви тясно сексуални работи? ;)
А по отношение на осъждане и неосъждане на дела и критика на хора, ти да не би да си отстъпил изцяло от традицията на "юродивството ради Христа", напр., с което не искам да кажа, че се приравнявам към това явление!... Спомням си сега за някакви текстове на изобличаване на разни самозабравили се руски игумени и други висши клирици от юродивстващи, които бях срещал някъде!
Благодаря ти за грижата относно неувеличаване и евентуално намаляване на моята греховност, но ме остави да избирам кого и как да наричам и критикувам съобразно делата му и впечатлението , което ми прави!... Може да напуснеш клуба, ако толкова се травмираш от критиките към съответното лице, или поне да си въздържан спрямо мен, защото, какво - до бой (е, метафорично казано! ;) ) между теб и мен ли трябва да се стигне, според теб?... Или, перифразирайки те, като сме на големи разстояния един от друг, мислиш, че можеш безнаказано да плямпаш срещу мен, убеден, че не мога да те набия (хипотетично), напр, защото не си подръка!?

(това за набиването е нещо като хипербола)

Дай сега някакъв кратък и съответен, поне формално, изобличителен отговор или цитат, но си помисли и за възможния му фарисейски привкус или същност!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.