Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема 13  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано13.08.10 08:45



Петък тринайсти, арестувани и зклани тамплиери, суеверия, други работи.

Как е при вас?



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано13.08.10 08:47



Съществуват поверия, че Ева се поддала на изкушението на "лукавия" именно в петък, че на този ден от седмицата е свършил световният потоп, че Каин е убил Авел в петък, че смешението на езиците сред строителите на Вавилонската кула е станало тогава, че храмът на Соломон е рухнал в петък.

Твърди се, че избиването на младенците от цар Ирод също е започнало в петък, и, разбира се, в петък е разпнат Иисус Христос. Освен това петък дълго време е бил 6-ият ден от седмицата, а числото 6 е свързано с дявола (666 - числото на звяра).


нищо чудно, че петък е свещения ден за мюсюлманите.



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано13.08.10 10:07



На мен ми харесва. Тогава всички стъпват някак на пръсти и живота е доста спокоен.




Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор vyprosche ()
Публикувано13.08.10 10:30



Какви са тези суеверия, това е един прекрасен ден. А защо не спомена, че апостолите са 13.



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано13.08.10 12:24



Бой по суеверието



не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император


Тема Re: 13нови [re: vyprosche]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано13.08.10 12:25



Защото са поне 14



не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император


Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано13.08.10 12:29



Аз съм роден на 13, било е петък.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: 13нови [re: BlackWolf]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано13.08.10 14:11



А аз на 13-ти

Събота.
Което пък се счита за голяма привилегия.



I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано13.08.10 14:16







Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано13.08.10 14:33



Виждала съм много работи.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria


Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано13.08.10 15:17



И аз съм на 13 - сряда. От астрологична гледна точка с теб и с вълка съм в квадрат, което означава "ще оцелее само един".

Всъщност си нямам хабер какво означава, но се упражнявам да звуча убедително.

Виж какви чудеса пише за нашето число в нета:

Сори!

Редактирано от Kceнokc на 13.08.10 20:29.



Тема Днитенови [re: Roxy]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано13.08.10 15:45



"Съкровищнико в еловия лес,
от векове живееш и до днес
богат си ти в леса си безпределен,
и щедър към родените в неделя
."

Вилхелм Хауф, "Студеното сърце". Една от любимите ми приказки

За света Филотея, ако не бъркам, патриарх Евтимий пише, че в сряда и петък, постните дни, отказвала да суче.

За евреите петък определено има голямо значение без непременно да е лош ден - в гръцкия превод на Стария завет денят се нарича "параскеви", тоест подготвителен ден. Явно подготвителен заради идващата събота.

Пък аз съм се родил във вторник. Лош ден според гръцкото суеверие.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано13.08.10 16:06



Винаги ми е бил хубав ден

.



Тема Re: 13нови [re: BlackWolf]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано13.08.10 20:19



стига бе, и аз съм роден на 13-ти, май събота.



Тема Re: 13нови [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано13.08.10 20:27



И после някои казват, че краставите магарета не се надушвали...

Само в този клуб за сега сме 4-ри 13-ки - Ти, аз, Вук и Ксенокс



Други?

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано14.08.10 18:17



аз съм на 13 - 10.





Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.08.10 08:42



"Предполагаше, че любителите на конспиративни теории, свързани с числото 13, биха изпаднали във възторг, ако научат, че под вашингтонския Капитолий са скрити точно тринайсет складови помещения. На някои им се струваше подозрително, че на Големия печат на Съединените щати има тринайсет звезди, тринайсет стрели и тринайсет райета, че пирамидата е от тринайсет реда блокове и в надписа „annuit coeptis“ има тринайсет букви, както и в „е pluribus unum“, и така нататък. "

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria


Тема Конспираторитенови [re: *abi*]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано15.08.10 13:21



Мисля, че "Махалото на Фуко" трябва да бъде четено на глас пред всички фенове на конспиративни теории докато се излекуват.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: Конспираторитенови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор bhdz (.)(.)
Публикувано15.08.10 13:58



Пхаха! Луд ли си! Епидемията ще НАРАСНЕ десетично поне!!!



---
"Double, double toil and trouble, fire burn, and cauldron bubble"

Тема Re: Конспираторитенови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано15.08.10 14:22



Мисля, че лапни-шараните трябва да обръщат по-голямо внимание на фактите и развитията на събитията и да си вадат съответна поука и изводи.

П.П. да си спомним историйката със свинския грип и как някои хора бяха до дъното на душата си убедени, че всичко е чиста монета, докато не стана ясно как стоят нещата.



Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано15.08.10 14:24



Мисля, че отдавна са научили тези факти и отношението им към тях не се описва от думата "възторг".



Тема Re: Конспираторитенови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.08.10 15:02



В случая цитираното е от Дан Браун, Изгубеният символ и ефектът на посланието е с точно обратна цел.

. Да разпалва любопитствто на конспираторите.
Прочутият главен герой през цялото време е скептик, но накрая видиш ли ти...
Има един татуиран до ушите луд и всякакви мистериозни делавери се въртят. Много е весело, особено в три сутринта, когато си излапан от тигрови комари и не можеш да мигнеш от жегата.

По това време на годината се изкушавам да използвам Читанката като нестихващ извор за четене на разни, които не бих желала, да притежавам на хартия.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: Конспираторитенови [re: Anima Libera]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано15.08.10 16:15



Това са едни други конспирации, Снейки.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: Конспираторитенови [re: bhdz]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано15.08.10 16:15



Е, да, то wannabe тамплиери има всякакви.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: Конспираторитенови [re: *abi*]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано15.08.10 16:16



Това ясно, но към публичните четения на "Махалото" трябва да се прибави и публично горене на книгите на Браун.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.08.10 16:39



Така и така Шеф Ксен ни отвори място за такива и предлагам ловко да се възползваме.



Хайде да обсъдим това:


Хвърлете око на този материал.

В Изгубеният символ главно действащо лице прави ноетични изследвания. Целта им е да докаже, че насочената човешка мисъл влияе върху материята и от там върху събитията. Описано е доста подробно, но не мога да цитирам, защото нещо не ми отваря днес книгата.

Напоследък тези теории са много модерни, но има и силна критика. В най-обща схема тя се състои в това, че "нищо не е дало подобни резултати на научно ниво". Интересното е, че поддръжниците на тази теория са стигнали дори до разработки на техники, за насочвени на мисълта, като някои от тях теоретично поне би трябвало да дават странни резултати. Например, можеш да постигнеш много благдарение на положително насочената мисъл, но и да си докараш големи бели. Промените ставали на атомно ниво и разни такива, но няма да се спирам на подробностите.

Ако това е вярно (казват, че все пак не е), то християнството ще е много виновно за Края с апокалиптичните си надежди. Има нещо отвратително в това да милееш за всеобщото унищожение.

Какво мислите?

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: Конспираторитенови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.08.10 16:41





Дайте да покоспирираме малко.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано15.08.10 18:17



От колко бивши колонии са образувани САЩ най-напред?





Бау! В герба им има цели 5 тринайски, но едва ли всички констипатори ги знаят.

Редактирано от Roxy на 15.08.10 18:25.



Тема Re: Конспираторитенови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано15.08.10 18:29



Какви са едните и какви-другите според теб? Защото според мен са точно едни и същи, само различни аспекти.





Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано15.08.10 18:31



И тринайсетте първоначални колонии са толкова заради конспирацията.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: Конспираторитенови [re: Anima Libera]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано15.08.10 18:33



Тоест рептилоидите, свинският грип и тамплиерите са едно и също. ОК...

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: 13нови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано15.08.10 18:33



И тъй до Хирам, викаш...





Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано15.08.10 18:39



Сейгън даваше един пример за "влиянието на мислите" върху неща извън човека - британската кралица би трябвало да е най-здравият и благоденстващ човек на планетата заради пускането на химна "God Save the Queen" всеки ден по радиото.

П.С.: Освен ако не допуснем, че са виновни "Секс Пистълс" с едноименното си парче в съвсем друг дух.



Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.08.10 18:59



Зависи до колко и как е била насочена мисълта.


Не било толкова просто. Каквото и да тананикат по радиата благоденствието й или нещастието и според "ноетиката" би трябвали да се дължат на това какви мисли в действителност отпрамят хората към нея. И тези мисли трябва да са заредени със съответната емоция.

Изрових Браунската концепсия, но в действителнос тя е крадена от други разработки, като тези на Вадим Зеланд например.

Приятно четене:

Въпреки че ноетичната наука използваше свръхмодерна технология, самите открития бяха много по-мистични от студените машини, с чиято помощ се стигаше до тях. С получаването на поразителни нови данни, магията и митовете бързо се превръщаха в действителност и всичко това потвърждаваше изходната идеология на ноетиката за неизползвания потенциал на човешкия ум.

Началната теза изглеждаше съвсем проста: ние едва докосваме повърхността на умствените и духовните си възможности.

Експериментите в Института за ноетични науки (ИНН) в Калифорния и Принстънската лаборатория за изследване на инженерни аномалии (ПЛИИА) категорично доказваха, че ако бъде съответно фокусирана, човешката мисъл притежава способността да въздейства върху физическата маса и да я променя. Тези експерименти не бяха забавни трикове като „огъване на лъжици“, а стриктно контролирани проучвания, които без изключение стигаха до еднакъв резултат: независимо дали го знаем, нашите мисли всъщност взаимодействат с физическия свят и водят до промени чак на субатомно равнище.

„Разумът господства над материята“.

В часовете след ужасяващите събития на 11 септември 2001-ва ноетичната наука извърши квантов скок напред. Четирима учени установиха, че когато уплашеният свят се обедини и съсредоточи в общата си скръб от тази трагедия, данните на трийсет и седем различни генератора на случайни събития по цялата земя изведнъж стават много по-малко случайни. Единството на това общо преживяване, сливането на милиони умове, някак си повлия върху произволната функция на тези машини, организира техните данни и въведе ред в хаоса.

Това поразително откритие като че ли намираше аналог в древната вяра в „космически разум“ — гигантско сливане на човешки намерения, способно реално да взаимодейства с физическата материя. Проучванията на масовите медитации и молитви с помощта на генератори на случайни събития неотдавна бяха дали подобни резултати и залегнаха в основата на твърдението, че човешкият разум, както го описваше ноетистката Лин Мактагарт, е субстанция, съществуваща извън границите на тялото… сложно организирана енергия, способна да променя физическия свят. Катрин остана очарована от книгата на Мактагарт „Експериментът с намерението“[1] и нейното глобално проучване, базирано в интернет — theintentionexperiment.com, — целящо да определи как влияе върху света човешкото намерение. Интереса й бяха привлекли още няколко прогресивни публикации.

Стъпилите на тази основа изследвания на Катрин Соломон бяха продължили напред и доказаха, че „фокусираната мисъл“ влияе буквално върху всичко — върху скоростта на растеж на растенията, върху посоката, в която плуват рибите в аквариума, върху начина, по който се делят клетките в петри, върху синхронизирането на независими автоматични системи и химическите реакции в човешкото тяло. Умът променяше дори кристалната структура на новообразуващо се твърдо тяло — тя беше създала прелестно симетрични ледени кристали, като пращаше нежни мисли към чаша с постепенно замръзваща вода. Колкото и невероятно да звучеше, обратното също беше вярно. Когато прати към водата негативни мисли, ледените кристали замръзнаха в хаотични, начупени форми.

„Човешката мисъл буквално може да преобразява физическия свят“.

Колкото по-смели ставаха експериментите на Катрин, толкова по-смайващи резултати получаваше. Работата й в тази лаборатория доказваше извън всякакво съмнение, че „господството на разума над материята“ не е просто някаква си спиритуалистична мантра за самопомощ. Умът притежаваше способността да променя състоянието на самата материя. Нещо повече, той можеше да подтиква физическия свят да се движи в конкретна посока.

„Ние сме господари на нашата вселена“.

Катрин беше установила, че самите елементарни частици се появяват и престават да съществуват единствено заради нейното намерение да ги наблюдава. Хайзенберг още преди десетилетия бе загатнал за този факт, който сега се превръщаше във фундаментален принцип на ноетичната наука. По думите на Лин Мактагарт, „Живият разум по някакъв начин е онова влияние, което превръща възможността за нещо в нещо реално. Най-същественият елемент в създаването на нашата вселена е разумът, който го наблюдава“.

Най-удивителната страна от работата на Катрин обаче беше откритието, че способността на ума да въздейства върху физическия свят може да се развива чрез практика. Намерението представляваше усвояващо се умение. Подобно на медитацията, овладяването на истинската сила на „мисълта“ изискваше упражнения. Нещо повече — някои хора се раждаха по-умели от други. И през вековете неколцина бяха станали истински майстори.

„Това е липсващото звено между модерната наука и древния мистицизъм“.

Ха сега де!

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано15.08.10 20:45



Парапсихология и шменти-капели. Ако трябва да сме точни, чиста магия и заклинание откъдето и да го погледнеш. Моят календар обаче показва 21 век.





Тема Re: Конспираторитенови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано15.08.10 21:14



Разбира се, че са едно и също. Добро утро, как спа?





Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано15.08.10 21:16



Радиото не мисли за здравето на кралицата, нито пък тези които слушат химна, кой знае колко.Малко куца логиката на Сейгън, при цялото ми уважение към него. А че е благоденстваща две мнения няма.Здравето и не знам как е, но сигурно е доста добро, защото си има личен хомеопат и винаги с това се е лекувала.





Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано15.08.10 21:25



Струва ми се, че си изпуснала доста от съвременносто научно знание.Като под "съвременно" имам предвид от последните 60 години. Науката не се изчерпва с учебниците за българските вузове, и тези хора от пало алто, -ноетичноте изследвания са съвсем истински учени от 21-ви век.Шменти-капели е и запалката за дивака, който свързва паленето на огън само с триене на две клечки.



Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано15.08.10 22:35



И тъй до рептилоидите. После - те и дванайсетте апостоли са тринайсет.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано15.08.10 23:25



Поне от физиците знам, че за ноетиката няма никакви сериозни доказателства.
Тоест, до момента не е доказано, че мисълта може да влияе пряко на материята.

Там е работата, че моят опит и инстиктът ми подсказват, че не е точно така. Но до сега не съм материализирала нищо друго освен желание, экоето може да се дължи на целенасочено поведение, а не на сила с естесвото каквото придават ноетиците на мисълта.

Ти какво мислиш по въпроса за ноетиката?

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria


Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано15.08.10 23:39



Отиди на сайта на института за ноетични науки и виж какви експериметни са правили и какви резултати имат. Тези физици, които ти казват това, базират мнението си на това, което знаят, а едва ли са чели за скеприментите на Дийн Рейдин.

Аз съм материализирала неща до детаил. Примерно, човек да ми каже конкретни думи, определени събития и лоши и добри, и т.н. Аз съм абсолютно убедена в силата на мисълта да създава. Това е смисълът на "каквото горе-такова и долу".



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано15.08.10 23:59




Редактирано от Roxy на 16.08.10 00:06.



Тема N.A.S.нови [re: Roxy]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано16.08.10 00:05



Рокси бе, теб взе на православие да те избива



не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император


Тема Re: N.A.S.нови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано16.08.10 00:11



Toвa сa условни изображения, верно. Едва ли бихте предпочели реалистични...


Крилато персийско бикче или Апис обаче нямаше да има същото послание.



Тема Re: N.A.S.нови [re: Roxy]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано16.08.10 00:23



Нито пък слоноглавият Ганеша или Хепри с лице като главогръдната горна покривка на торен бръмбар. Обяснимо, предпочитам Рубльов



не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император


Тема Re: Офф...нови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано16.08.10 00:32



Като хвалиш Рубльов, препоръчай нещо за четене за Велики Новгород, защото това място ми е интересно, а имам някакви откъслечни знания за него.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 00:42



Дай линк

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria


Тема Офф-справканови [re: Roxy]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано16.08.10 00:50



"Сага за свети Олаф/Улав" от "Саги за кралете на Севера",
"Сага за Олаф Трюгвасон" пак оттам,
"Повесть временных лет",
"История на Русия" в четири тома на Соловьов. Първите два тома ти вършат работа.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 00:55



Ъхъ.Неграмотността винаги окачествява новото като шит.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано16.08.10 01:23



Това не е ново. А Рокси не е неграмотна.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: 13нови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 01:48



Очевидно не е, щом пише тук.

Но е неосведомена по отношение на това което плюе--нещо, което не и прави чест. Не е чела ни бъкел от изследванията на института за ноетични науки, и въпреки това се изказва. Пък аз знам за тях, знам какво правят и знам, че проявява неграмотност в това отношение, но пък има твърдо мнение.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 02:57



Некомпетентност е по-точно да се каже, поне според мен.

Дай линк за това, чудо.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria


Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано16.08.10 09:41



Институтът изследва и самопотвърждава явленията, в които вярва. Като им е умряла циганката, дето ги хвали, нека си чертаят затворени кръгове на наукообразното суеверие.





Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 09:54



Сайта на Дийн Рейдин, учен от института, беше шеф, може и още да е:



Института за ноетични науки:

Това са си съвсем истински, високо-квалифицирани учени, занимаващи се истинска наука, само че без да треперят за местенцето си да питат шефа какво може да се мисли и какво не и кой експериметн е разрешен и кой не, и дали спонсорите ще имат против да се отиде в тази посока. Примемам и бих дискутирала критики на научните им изследвания след като човек се е запознал с тях, на изуст няма какво да си говорим.



Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 09:56



Верно ли? Ти какво изследване прочете и можа да откриеш грешките в него?

Интересно ми е също така имаш ли идея и личен опит от научните среди в университетите в България и извън нея и знаеш ли как се работи там? Аз имам. Струва ми се, че ти хабер си нямаш, но може и да греша.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.08.10 10:10



С цялото ми уважение към научните работници,

ми нашепва, че нещата в този институт са лееко извън границите на науката и навлизат в тези на вярата. Разбира се, може и да греша.



Тема Re: 13нови [re: Kossoman]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 10:28



Мисля, че трябва да се обсъждат конретни научни статии. Имаш ли критика към нещо по-конретно? Кое те смущава в тази страница? Че партньори в изследванията са духовни организации? Че къде дугаде да се изслдва ефектът на медитиращи или молещи се хора, освен там където има такива хора? Важното е КАК се изследват и доколкото научният подход е чист и акуратен. Според мен е такъв.Ако намериш грешки, сподели ги.





Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.08.10 10:31



Споделих скептицизма си. Както казах - може и да греша. Все пак аз не съм специалист не само в тази, а дори и в някоя близка област.



Тема Re: 13нови [re: Kossoman]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 10:37



Точно за този скептицизъм говори Дийн Рейдин-че хората са свикнали да смятат, света на мисълта, духовността и медитацията за недостъпен за научните методи и неконсистентен с тях. Нещо, което не е вярно, както се доказва.Излседванията, които се правят са със съвсем научни методи, но просто предметът на изследване е нов за пъбличната наука. Казвам публична, защото военните отдаааавна -още от 50-те години, имат сериозни изследвания и програми в рази област, нещо, което се знае недвусмислено и без сянка на съмнение, тъй като ЦРУ разсекрети данни за тези програми от преди 30, 40, 50 години и се знае за тях.КГБ не е разсекретило, но знаем, че не са останли по-назад.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.08.10 10:41



Май говорим за едно и също, но по различен начин. Нищо лошо няма в това да се изследват света на мисълта, духовността и медитацията... с научни методи. Просто аз, четейки кои са партньорите на този конкретен институт, изпитвам известен скептицизъм.





Тема Re: 13нови [re: Kossoman]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 10:52



Тези партньори не правят изследванията и не пишат статиите, те не са учени, те са изследвани лица и колаборатори. Учените са тези, които правят наука и публикуват статии.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.08.10 11:26



Интересно колко няма да си треперят за местенцата, ако изведнъж открият, че експериментите им доказват, че шефовете и колегите им са шарлатани.




Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано16.08.10 12:00



Добре де, явно си запозната с работата на института. Дай пример с някое конкретно откритие на въпросния Рейдин, за да не търсим в купа сено. Какво е открил, как го е доказал, какви изследвания, какви резултати... нещичко?

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: 13нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 12:35



Резултатите са публикувани. Намери им грешката и шарлатанството.



А така по принцип да се говори, няма смисъл.То е нещо от рода на това да кажа: "а предстви си ако се окаже, че Каломаин нощем работи като проститутка на магистралата, какво ли ще кажат колегите и в училище?". Това е каляне на хората без никакви доказателства, а просто на базата на идеята, че трябва да са кални някак си, защото идеите им и работата им са в разрез с моя светоглед.



Тема Re: 13нови [re: Kossoman]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 12:40



Едва днес хвърлих един бегъл поглед на сайта.
Виждам умереност, сериозност и никакво изхвърляне.
Провеждат се лабораторни опити, особено що се отнася до връзката мисъл - психическо здраве или перефразирано в популярното "Здрав дух, здраво тяло".

Последното подкрепям изцяло. Отдавна вече наричат рака "болест на стреса". Други сериозни физически нарушения също се предизвикват и от натоварената мисъл - язва, чернодробни увреждания, сърдечни увреждания, алергии, поява на обриви и дори циреи по тялото, диабет...
Оказва се че психическото здраве е свързано с клетъчни изменения, промяна на телесната химия и мисълта трябва да бъде "лекувана".
Известно е, че тези промени се случват. Причината и следствието са ясни, но не и КАК точно стават измененията.

Не съм скептик към подобни изследвания, напротив. Мисля, че са от фундаментално значение за човешкото здраве. Но и много се страхувам от другата страна на монетата - лошите цели, за които може да се използват подобни открития.

Като съм се заприказвала...
Затлъстяването и анорексията са основно психически проблем. За тях поне знаем как се случва физическото изменение. Човек или започва да преяжда или да повръща насилствено и изобщо да не се храни. До тук е лесно.
Но как мисълта подпомага или вреди на химическите процеси в тялото, водещи до често необратими органични промени все още не е напълно изследвана, поне до колкото знам.
Друг е въпросът засегнат в "Паметта на водата" - документален филм. В него показват лабораторни опити за структорните й промени, що се касае да клъстерите, където мисълта е основната причина за това.

Може да го намерите в ю-тубата "Великая тайна воды".

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria


Тема Re: 13нови [re: lila_va]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 12:43



Хех..и защо да ти давам? Аз нямам за цел да те убеждавам в нищо, нито имам лична изгода от това ти да мислиш някак си или наобратно. Ако наистина те интересува въпросът--дала съм линкове, чети и се запознай. Имам си по-интересни занимания от това да превеждам научни изследвания и да ги поствам.

От опит знам, че каквито и доказателства да представиш на някой който ВЯРВА в това как стоят нещата, а не базира мнението си на факти и не ги е събирал с ИСКРЕНО желание да научи истината, ефект няма.

Когато съм давала статии от най-уважаваните научни списания в света, примерно за ефекта на хомеопатията, спорещите с мен заявиха, че понеже нямало начин това да е вярно, то сигурно редакторите са подкупени и затова е публикувано това. До преди това твърдяха, че единствено такива публикации са доказателство и твърдяха, че нямало такива...Просто човек намира начин да се завърти като фурнаджийска лопата, когато има за цел да излезе ПРАВ, а не да научни истината. А във форумите в интернет според скромния ми 8 годишен опит с тях, хората искат да излязат прави, а не нещо друго. Затова -оставила съм линкове, ако ти е интересно, запознай се. Ако не, защо да те убеждавам в каквото и да е, какво значение има за мен?





Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 12:47



затлъстяването е по-сложен въпрос, анорексията-да, права си

има гени които контролират инсулиновата възприемчивост на клетките и скоростта на обмяната и не може да се твърди, че това е психическо или че е въпрос на стрес и т.н.

също така доказано е, че има вирус, който причинява затлъстяване и у много хора проблема се дължи на това...забравих как се казва обаче

около затлъстяването има страшно много митове и легедни и лошо отношение към хората, все едно всички от тах са такива, защото са невъзъдржани прасета-нещо абсолютно невярно



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.08.10 12:57



Снейки, чудя ти се как можеш толкова неумело да изместваш въпроса. Я малко по-сериозно.

Пишеш, че тези хора работели без да треперят за местенцата си, без да ги подложиш на изпитание в подобна ситуация. И сега, когато се усъмних в обективността на това твърдение, ми пробутваш "окаляне". Ама ти си голям идеалист - недай си боже някой да се усъмни в това, което идеализираш. Толкова ли не можеш да приемеш, че тези хора не са чак толкова смели, а просто са се събрали съмишленици и затова не се страхуват за местата си - т.е. че въпросът не е на смелост, а на интерес.

ПП - ако не искаш да има съмнения - не се опитвай да пробуташ такива твърдения, които се отнасят до моралните им качества, като това, което направи в предния си постинг.


Редактирано от Kaлoмaин на 16.08.10 12:59.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано16.08.10 13:04



Естествено, че ме интересуват нови открития. Звучиш като да си запозната с работата на института и с новите им резултати, затова питам теб. Какво лошо има да дадеш кратичък пример, за да го обсъдим, не за да убеждаваш мен или когото и да било? Може пък да си заслужава. Но щом имаш по-интересни занимания...
Иначе всичко около този институт напомня за "Понеделник започва в събота"...

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: 13нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 13:07



Кало, аз съм била в университет и знам как се работи. Нещата са толкова корумпирани, колкото идея си нямаш. Тези хора нямат шеф, под формата на голяма медицинска компания, която да има файда от даден резултат на експериментите им. И да-очевидно с асъмишленици-интересуват се от една публично неизследвана област. Но аз съм виждала Рейдин как говори и какво прави и лично аз съм убедена в научния му и обективен подход. Ти имаш право да се съмняваш. В такъв случай би трябвало да прочетеш и да докажеш тезата си, чрез конкретни данни за необективно и енкачествено проведен рисърч. поне това се вижда от публикациите.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 13:08



Моите наблюдения върху хора със затлъстяване показват, че има една силна доза депресивност и доста объркана критерийна подредба. Разбира се не мога да знам това дали се дължи на комплекси свързани със самото затлъстяване или е първопричината довела до тези резултати. Сигурното е едно - трябва да се лекува и душата.

Гледах един документална поредица с фрапиращи случаи. И помня, че казаха някаква статистистика, която показваше, че при около 80% причината е в подсъзнанието или неправилно захранване от детска възраст, а само при 20% е по други пирчини - генетично, хормонално и т.н.

Лошото било, че вече увредените затлъстели постепенно предават вече по чисто генетичен път тази болест и така процентът при новородените се увеличава.

До колко това отговаря на истината не съм компетентна да знам.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria


Тема Re: 13нови [re: lila_va]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 13:12



Не знам какво е това за понделника започващ от събота.

Имат изследвания с генератори на случайни числа и как те се влияят от насочената мисъл на хората и откриват, че машината се повлиява от мисълта и намерението на човек, който дори не е в едно помещение с нея. Откриват се и още по фатанстични неща, като това, че намерението въздейства върху МИНАЛОТО! Знам как ще ти прозвучи, затова и не виждам смисъл да ти разказвам.... На кратко-правят предварително записи на поредици случайни числа генерирани от машина. После по случаен признак дават записите на хора и им казват предарително да възнамерят какви числа да има в по-голямо количество на записа-четни или нечетни. Оказва се, че наистина ако човек възнамери четни-повече четни има, ако има нечетни-повече нечетни. И това не е по грешка на боренето, а факт. Ей такива неща...



Тема Re: 13нови [re: lila_va]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 13:16



Момичета,

Хайде да не се караме.
Темата е приятна.
Дайте да споделим инфо.

Нищо, че позициите ни може да се разминават.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria


Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 13:21



Доколкото бавната обмяна, се дължи на хормонални причини, които имат въздействие вурху психиката-да. Пример за това е хипофункция на щитовидната желза, Това може да причини и депресия и затлъстяване. Предполагам, че и други механизми за същото има. Но със сигурност има обратния случай-от лошото отношение и изолацията, които много от тези деца срещат да се получи депресия и характерови изменения.

Факт е, че затлъстяването особено в момента е плод на некачествените и направо отровни неща, които се дават за ядене, плюс токсини от средата-като хормони постъпваши от месни и млечни продукти, заради това с което са хранени животните, от растенията-заради пестициди и хебициди много от които имат хормонално действие, заради други химикали, като бисфенол-А който има естрогенно действие, заради парабените, които са във 99% от козметиката, включително бебешката и т.н. Тези неща започват да влизат в бебето още преди да се роди и съответно променят мозъка и структурата на клетките му и водят до затлъстяване още в ранна детска възраст, неподдаващо се на регулация с диети и ограничаване на храната, просто защото проблемът не е в храната като калорийна стойност. И да, по епигенетичен път затлъстяването, както и други болести, се предават на поколението.

Според мен тия 80% дето обявяват, че вината е в подсъзнанието не отчитат доста фактори. Те виждат някакви хора с този проблем и като не знаят какв е проблема обвиняват това, което няма как да се докаже-подсъзнанието.



Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 13:21



стресът чисто и просто отслабва или увреждат дейността на имунната система и от там идват повечето проблеми, свързани със стреса. те не се дължат на "силата на мисълта".



Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано16.08.10 13:28



Човек може да си повлияе сам психически на организма и да си навреди сам, има психосоматични заболявания, но спорът започна от там, възможно ли е тези неща да се насочват "навън" към другите. Според мен е невъзможно, доколкото мисълта няма материален носител извън тялото и не съществува извън него. Колкото до Масару Емото и "паметта на водата" тук има човек, накарал учениците си да повторят "експеримента" и резултатът е "у водата дупка"...





Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.08.10 13:31



Нямам нищо против да си им имаш пълно доверие. В края на краищата не е моя работа. А аз нямам какво да доказвам. Не съм се изразила за нечий подход, а само за личното ти мнение за тях. Просто се съмнявам и не вярвам, докато не ги видя в ситуация, когато трябва да си пазят местата. Което няма как да стане сега. Така че си оставам с недоверието по отношение на твърдението ти за това, че са по-смели и независими от другите учени.




Тема Re: Миналото?нови [re: Anima Libera]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано16.08.10 13:31



Пробвали ли са да... хм, навредят на дядо си с мисли?!





Тема Re: 13нови [re: Kaлoмaин]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 13:33



според мен са просто банда измекяри, харчещи чужди пари, за да доказват глупости. също като пасмината в ЦЕРН.



Тема Re: 13нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 13:40



Еми ОК.





Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 13:40



На базата на какво твърдиш това, освен на предугжедения и незапознатост с материята?



Тема Re: Миналото?нови [re: Roxy]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 13:41



ето затова казах, че няма файда от разяснения в нета





Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 13:42



Не можеш да твърдиш това. Можеш само да кажеш,че стресът уврежда имунната система, но нямаш никакви доказателства за лиспа на сила на мисълта. Нали радетелстваш за научност? Защо тогава правиш изказвания базирани на личен светоглед като че са научни?



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 13:43



на базата на това, че не виждам по някакъв начин да са променили живота ни техните изследвания, като го сравним с похарчените пари.



Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 13:46



Абсолютно е възможно да се въздейства в мисъл на друг или друго. Как разбра, че мисълта няма материален носител и изобщо какво е "материално" и "носител"? Радиацията има ли материален носител и как въздейства? Кога доказа, че мисълта няма такъв? В науката има правило, че не можеш да твърдиш, че нещо не съществува само защото нямаш данни. Можеш да кажеш само, че нямаш данни и не е известно и че емприичните данни са еди какви си. В случая има огромно количество емпрични данни доказващи че мисълта има сила. Ако ти лично не си запозната с тях е едно на ръка, но това не обвързва науката.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 13:46



Мога.

нямаш никакви доказателства за лиспа на сила на мисълта мисля, че няма доказателства и за силата и.

всъщност, ето едно доказателство за липсата:
силата на мисълта не материализира пари в портфейла ми, колкото и да се напъвам - експеримента може да се повтори многократно, във всяакви условия, от всякакви хора и резутата ще е един и същ. моля, подготви контраексперимент и ми го демонстрирай без компютърни ефекти.





Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 13:47



Не са харчили твои пари, вярвам.



Не са променили твоя живот тези изследвания, само защото не си се запознал с тях и не си осмислил последиците им. Ако внезапно получиш научно потвърждение, че мисълта ти има огромна сила, мислиш ли че това няма да промени начина, по който гледаш на света, себе си и мислите си?



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 13:49



"мислиш", но то има



прочети, запознай се и после твърди как е

Аз пък съм намирала пари и то доста, като съм мислила за това че имам нужда. Беще нещо от рода на 800 лева-на сегашни пари над 1000. Явно не си мислил с вяра. то е казано-ако имаш вяра колкото синапено зърно...



Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.08.10 13:52



Относно великата тайна на водата - преди няколко години бях много впечатлена. Но от тогава изтече доста вода. На първо място - никой така и не можа да обясни какво означава вибрация на молитвата 8 херца. А миналата година го пуснах на децата в училище и едно от тях реши да провери нещата - повтори експеримента с ориза. И нямаше никакъв резултат. В края на краищата всеки може да пробва сам да покълва семена по различен начин - вярно, че и ловците на митове го бяха направили, и доказаха, че всъщност най-добри резултати даваше хевиметълът - в пълно противоречие с твърденията на филма за липсата на структура във вода, подложена на влиянието й.

Между другото ми се струва, че ноетиката може да поставя разума над материята, но привържениците й поставят емоциите над разума. Поне онзи Росен свети Германеца - такива убедителни приказки срещу науката, сякаш чета клуб християнство.




Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 13:52



а този, дето ги е загубил парите за какво си е мислил, горкия?

това, че бог изпълнява молитвите ни не значи, че те се изпълняват от силата на мисълта ни. що за гордост? ако беше така всеки път когато мислиш с вяра щеше да намираш пари (и съответно да разориш доста народ, дето трябва да ги губи), а то не става.



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 13:53



Идеята не е да материализираш парите от нищото, а със силата на мисълта да ги "доведеш" до портофейла ти.



Има голяма разлика.

Поне аз се интересувам от това до калко може да влияе на събитията. Имам подлото подозрение, че се случва нещо, но как и защо все още разследвам.

Що се отнася до реорганзирането на материята навлизаме в сфера, за която нито имам разбирането, нито мога да изкажа какавото и да било становище.
Мога само да споделя какво съм чела и чула, но без претенции за истинност.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.08.10 13:54



Не ги накарах. Те сами пожелаха. Просто бяха много впечатлени и искаха да го повторят.




Тема Re: 13нови [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 13:56



и доказаха, че всъщност най-добри резултати даваше хевиметълът



Хехехе!
Супер.

Те за това хевиметълистите като цяло са височки...

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 13:58



Казано е: на нечестивия Бог дава да се труди напразно, само за да даде каквото е събрал на праведния.



Удува ме обаче, че един християнин отрича силата на молитвата и вярата.Мислиш, че Бог няма от къде да вземе за да ти даде ли?

Ако имаме сила на мисълта то я имаме защото Бог ни я е дал. Очевидно, че Исус е говорил именно за нея, като е говорил за синапеното зърно, защото ако ставаше въпрос само да подадеш молба до Бог за ратификация и само от Него зависи изхода, нямаше изобщо да става въпрос за вяра, което по същество е сила на мисълта и намерението. Бог може и без ние да вярваме да направи каквото иска, но явно волята Му е да се упражняваме ние в сила на намерението.



Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 14:01



дали тогава нямаше да се падат огромен брой шестици от тотото?

не, ако ще се доказва такова нещо трябва да се предложи нужния експеримент. примерно 100 души почват да си мислят за някаква сума, ама огромна, която иначе не биха получили по никакъв начин и да видим колко от тях ще я спечелят за определен срок (примерно 5 години). разбира се, всичко в пълна тайна, за да не може заинтересовани външни фактори да се намесват.
можем да го проведен тука хората от клуба. в най-ошия случай губим част от времето си.

но в последния сезон на IT Crowd имаше хубав епизод на тази тема за силата на мисълта. и от сега мога да ви кажа резултата от експеримента.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 14:06



Бог не само може, ами го прави постоянно.

Христос казва също, че "каквото поискате в Мое име ще ви се даде".



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 14:07



това, че бог изпълнява молитвите ни не значи, че те се изпълняват от силата на мисълта ни. що за гордост? ако беше така всеки път когато мислиш с вяра щеше да намираш пари (и съответно да разориш доста народ, дето трябва да ги губи), а то не става.


Точно този аспект е силно засегнат от Вадим Зеланд. Не, че съм му почитателка, но ме впечатли следното:

Много е важно как да пожелаем, поради взаимовръзките. За това "Не пожелавай къщата на ближния"

. Трябва да искаме така, че да не ощетим когот и да било. По тази логика за никого няма да има загуба, поне не по наша вина.
Пример:
Ако желаеш дом е най-добре да визуализираш мислено една съвесем нова къща на избран от теб терен, който или се продава или си е твой. Така не само, че няма да причиниш загуба някому, но и ще подпомогнеш целта му - продажбата.
Ако желаеш материално благополучие не бива да мислиш за самите пари. Мисли за кариерата си, за това как си се представяш на един по-висок пост.

Изобщо Зеланд твърди, че не бива да се мисли за това "с какви пари ще го постигна", а само за целта и то с настройката, че напълна го заслужаваш.
"Искайте и ще ви се даде".
Но е многа важно какова искаш и как го искаш.

Това в най-общи линии.
При мен работи доста добре! Но направих и една фатална и необмислена грешка, за която ще съжалявам цял живот. Така, че умната защото "Внимавай какво си пожелаваш, за да не ти се случи".

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 14:10



Не става.
НЕ може да мислиш за самите пари.
НЕ се получава.

Трябва да мислиш за целите, които би постигнал ако ги притежаваше.



Не е толкова проста системата.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: Миналото?нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.08.10 14:10



Между другото вчера говорих с един човек, който е сигурен, че са му направили магия. И не само на него. Съседката му редовно намира яйца на неестествени места в дома си. Това било магия. Наистина и двете имат роднини, които биха се увлекли в подобно водене на споровете за имоти и кой да е шеф в къщи.

Интересно ми стана когато попитах как ги разваля. Каза, че ходи при баячка. Някога ходеше да й четат киприанови молитви и молитви за отваряне на пътищата в църквата, но откри, че няма резултат. Което пък означава, че баячките са имали по-добър ефект. Май всички тези глупости идват от двойнственото отношение на православието към проблема за езичеството в църквата.




Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано16.08.10 14:11



То май и никой не се кара



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 14:13



е що не? те са една добра цел.

добре - да не са пари - пет тона картофи пред вхора, или в двора на къщата. дай да ги докараме там със силата на мисълта!



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.08.10 14:14



А бе щастливите хора са по-здрави, това е сигурно.






Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано16.08.10 14:18



Има, частици от атомите са - на алфа-лъченията са едни, на бета - други, на гама-лъчите са най-малки и най-проникващи. Учи се по физика в гимназията, потърси си го.



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 14:18



Абсолютно си прав, Но това не омаловажава момента със синапеното зърно, нали?



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.08.10 14:20



Може би просто не си наясно как работи силата на мисълта.



Извън майтапа - забелязала съм, че в чисто материално отношение когато си пожелая нещо, но без много да му се впрягам и да го гоня като цел, то става. Вярно, че не става с желания за пари, а само за предмети.

А преди няколко години гледах за едно семейство в Германия, което опровергаваше всичко, което знам за теорията на вероятностите. Всеки път, когато им потрябвало нещо, те се включват в някаква игра, където го предлагат. И го получават. Всъщност получавали много повече, отколкото им трябва - имали десетина кафемашини, купища тостери, ходели всяка година по на няколко екскурзии и т.н. Ако бяха печелили от една телевизия или една фирма - да се усъмни човек, че е нагласено. Ама не - нямаше някаква зависимост.




Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 14:20



Точно така е. Именно така работи. и наистина се случват и пзоитивни и негативни неща. Аз съм материлизрала и от двете и то недвусмислено, че аз съм го "измислила" да е така.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 14:22



5 тона картофи пред нас и тържествено ще се съглася, че си права.



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 14:23



Приложи този експеримент в собствения си живот. Направи си едно табло, на което залепи неща, които искаш...картинки на там каквото....къщи, пари...и всеки ден по един два пъти заставай пред таблото и ги гледай, като си внушаваш усещането, че вече ги имаш и си благодарен. После пак се обади как е било. Ако трябва дари придобивките на някой детски дом.





Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано16.08.10 14:23



Леле, нашият тотализатор ще е като детска играчка в ръцете на тия. Ето как си финансират института



В този институт някакви там уреди "полудяли", както се изразява техен говорител, по време на събитията през фаталния 11.09. На базата на това, те заключават, че между двете неща има неоспорима връзка. Несериозно е. Имам подобен случай с това събитие. Моя позната сънува самолетите как се взривяват в кулите, взривовете, жертвите... всичко почти едно към едно, но два дни преди да се случи. Нямаше да повярвам дори на нея, ако не ми го беше разказала. Но какво от това. И аз сънувам падащи, взривяващи се самолети понякога. Просто нейният сън съвпадна с реално събитие. Хиляди други обаче не го правят. Такива работи

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.08.10 14:53



Бре, че си скромен. Не щеш ли и десет кубика дърва до тях?

Нацепени, разбира се.



Тема Re: 13нови [re: Kossoman]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.08.10 14:54



Не, не до тях. Ако ще се искат дърва - направо наредени в салмата.




Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано16.08.10 15:37



Не знам какво е това за понделника започващ от събота.

:)

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: 13нови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано16.08.10 15:54



В което няма нищо необяснимо.
Както и в това, че е по-вероятно да постигнеш успех в дадена (която и да е) област, ако съсредоточиш усилията си. Например в спорта концентрацията е много важна, а някои актьори по време на снимки не разговарят с никой, за да не "излязат от образ", както се казва, което е същото. Разните там мантри в източните учения... Ама и в това нищо необяснимо и неизвестно на науката няма.

Е, вече да се твърди, че със силата на мисълта можем да променяме миналото... Ще пренапишем физиката май.

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: 13нови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.08.10 16:44



Аз пък съм забелязала, че концентрацията има нещо като граница, след което по-скоро пречи. Може и да е нещо от типа правилото на чайника на Джером Джером, но все пак го има.




Тема Re: 13нови [re: lila_va]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано16.08.10 17:16



О, Боже, тя и Стругацки не е чела...

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 17:37



като извадят картофите ще си снимам едни пет тона и ще си ги лепна в колата даже, да ги гледам постоянно. за колко време викаш, ще пристигнат пред входа?



Тема Re: 13нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.08.10 17:53



В спорта това състояние се нарича пренавиване или прегаряне.



Тема Re: 13нови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано16.08.10 18:04



Това май не е свързано с концентрацията, а с мотивацията. Например, колкото повече се опитваш да се сетиш за нещо, което си забравил, а ти трябва в момента, толкова по-малка е вероятността да се сетиш. На всеки се е случвало. Имаше си име този ефект (на учения, който го описва), ама кой да помни



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 18:58



Аха.
Пилешка супа за душата, Албум с желания.
При мен свърши уникална работа!!!

Даже мъжът ми прилича на този чиято снимка бях залепила и има почти същото яке, хехехехе!
Уникален метод е!



I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: lila_va]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 19:14



То и други съвпадения има...примерно като пуснеш едно яйце във вряща повда и то по съвпадение излиза сварено после. Не че има нещо общо, просто съвпадение. Също като паднеш, чудотворно по коленете ти се получава одрано-не че има нещо общо-съвпадение просто...Такива ми ти работи.



Тема Re: 13нови [re: lila_va]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 19:16



А, Стругацки. Това съм го пропуснала, чела съм Бръмбар в мравуняка, Сталкер и някакви други. Мерси! Фен съм им!





Тема Re: 13нови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 19:18



Не призовавай напразно името Божие, младежо.Адски забавно е как егото ти кърви, стене и влачи черва и се мъчи да ме изкара неграмотна. Преглътни обидата, тя се отнася до егото ти, не до теб.



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 19:19



не знам, колкото ти е силна мисълта





Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 19:22



Хахаха, супер. Да не разклатиш светогледа на модераторите, сега?

От "Тайната" го видях този метод с таблото. Човекът там си беше материализрал същата къща, което е визуализирал като е бил беден. Като забогатял така станало, че точно тази конкретна къща била за продан, купил я, живеел вече там и не бил осъзнал,че е същата, докато не си намерил старите табла.

И при мен действа метода, ама малко на принципа-внимавай какво си пожелаваш, че може да се сбъдне. Вече ще внимавам повече.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.08.10 19:26



Сталкер ли си чела? Сигурна ли си?





Тема Re: 13нови [re: lila_va]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 19:28



Физиката е пренаписана миналия век с откритието на законите на квантовата физика. Но просто повечето хора хабер си нямат за това. Основополагащ експеримент в квантовата физика разглежда въпроса с наблюдателя, въздействащ на наблюдаемото.

Интересно е защо хора, които не знаят нещо и не разбират, реашават, че щом те не са осведомени, то това нещо не съществува. От друга страна, не допускат, че съществуват неразгадани неща и си въобразяват, че няма начин нАуката да не знае всичко. Науката не е разгадала медитацията ни най-малко. Има експерименти с медитатори които са напълно необасними за атеистичен и материалистичен ум. Но ти не знаеш за тях, нали?

Не си затваряй ума по тоя начин и не си измисляй реалността, както ти е удобно.



Тема Re: 13нови [re: Kossoman]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 19:30



Пардон

-"Пикник край пътя", "Сталкер" е филмът. Който е много хубав, впрочем.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.08.10 19:32




Щастие за всички, даром, и нека никой да не бъде пренебрегнат. Смислено желание, поне според мен.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 19:35



силна е около 3, най-много 4.



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 19:48



еми виж в какво се изразява това като времеви срокове за доставката



само да не се запечеш с тия 5 тона картофи...нали знаеш принципа да внимаваш какво си пожелаваш, че да не вземе да се изпълни



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 20:11



ти си специалисти, ти кажи.

аз пет тона картофи съм измислил кво да ги правя.



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 20:37



чудесно значи

слагаш картинката, гледаш и благодариш за картофите





Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 20:38



кога дачакам резултат? я по-добре, ти като си с по-силна мисъл, да ми ги материализираш, а!?



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 20:55



Аз не мечтая за пет тона картофи. Да не взема да ти материализрам нещо друго, да се видиш в чудо.





Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 21:00



ами почвай. имаш теория да доказваш.



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 21:24



А, не, аз нямам. За мен тя е доказана. Ти имаш да доказваш.





Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 21:58



И това не може.
Всеки трябва да си материализира неговото.
Другите могат да се молят за здраве, благополучие, мир, но не и за картофите ти.
А по схемата на Зеланд ако се молят да ти се случи нещо лошо, то се случва на тях. Не случайно злодеите правят зла магия, а не ползват зли молитви.



I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано16.08.10 22:54



Е, ако омешате желанията, най-много някоя мусака да стане или огретен. Аз ако може да си поръчам родопски пататник; не 5 тона, ама 5 порции, примерно?!





Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 23:09



Абе ти вместо да се тъпчеш с пататници, по-добре вземи и послушай кака ти аби и налягай парцалите да си спретнеш едно албумче с туй, онуй.



Ще има да ме черпиш после...

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 23:14



Абееее...да не рискуваме, че знае ли се...като сме го ударили на петици, може да станат петзнаци,примерно или кой знае още какво бедствие.





Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано17.08.10 07:26



а дечицата в Сумалия си мечтаят по цял ден да са гладни...



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Kossoman ()
Публикувано17.08.10 08:10



Докторе, избоянчваш си правописа напоследък. Какво се случва с теб?





Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано17.08.10 09:30



Албумче с какво?!





Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано17.08.10 09:35



И аз това щях да попитам. Между другото пататника мога да ви го осигуря, ако имате късмет да се мернете в Бургас когато съм там.






Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано17.08.10 12:23



Основополагащ експеримент в квантовата физика разглежда въпроса с наблюдателя, въздействащ на наблюдаемото.


Горе-долу: квантова нелокалност, АПР-двойки? Експериментаторът обаче не може да управлява резултата от измерването.
И това какво общо има с промяна на миналото чрез мисълта?

Не си затварям ума, новото е вълнуващо :)

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: 13нови [re: lila_va]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано17.08.10 14:51



Експериментаторът именно управлява резултата от изследването. Има много общо. Но ми доскучава да убеждавам някой в някакви си неща....Ако те интересува, запознай се.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано17.08.10 16:06



Изобщо много скучно стана напоследък.

В експеримента, за който си говорим, става въпрос не за причинно-следствена връзка, а корелация между двете събития.
Но дори да приемем, че си права (а ти не си), това по какъв начин повлиява на миналото? Много ми е интересно. Ще съм ти благодарна, ако ме насочиш къде да потърся в сайта на института, примерно, че го преровичках безрезултатно засега.

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: 13нови [re: lila_va]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано17.08.10 16:33



Не съм назначена да те убеждавам или ограмотявам, нито ме интересува какви мнения имаш по разни въпроси. Успех!





Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано17.08.10 19:30



Не всички, които са несъгласни с теб, са неграмотни. Не си спомням да съм ти отправяла лични обиди...

Успех и на теб!

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: 13нови [re: lila_va]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано17.08.10 19:34



Къде съм те нарекла неграмотна? Ето в това е проблемът--липсата ти на способност за разбиране. Тя се проявява и в мали неща, като това, и в по-големи. Затова и не виждам смисъл.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.