Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: 13нови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 01:48



Очевидно не е, щом пише тук.

Но е неосведомена по отношение на това което плюе--нещо, което не и прави чест. Не е чела ни бъкел от изследванията на института за ноетични науки, и въпреки това се изказва. Пък аз знам за тях, знам какво правят и знам, че проявява неграмотност в това отношение, но пък има твърдо мнение.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 02:57



Некомпетентност е по-точно да се каже, поне според мен.

Дай линк за това, чудо.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria


Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано16.08.10 09:41



Институтът изследва и самопотвърждава явленията, в които вярва. Като им е умряла циганката, дето ги хвали, нека си чертаят затворени кръгове на наукообразното суеверие.





Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 09:54



Сайта на Дийн Рейдин, учен от института, беше шеф, може и още да е:



Института за ноетични науки:

Това са си съвсем истински, високо-квалифицирани учени, занимаващи се истинска наука, само че без да треперят за местенцето си да питат шефа какво може да се мисли и какво не и кой експериметн е разрешен и кой не, и дали спонсорите ще имат против да се отиде в тази посока. Примемам и бих дискутирала критики на научните им изследвания след като човек се е запознал с тях, на изуст няма какво да си говорим.



Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 09:56



Верно ли? Ти какво изследване прочете и можа да откриеш грешките в него?

Интересно ми е също така имаш ли идея и личен опит от научните среди в университетите в България и извън нея и знаеш ли как се работи там? Аз имам. Струва ми се, че ти хабер си нямаш, но може и да греша.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.08.10 10:10



С цялото ми уважение към научните работници,

ми нашепва, че нещата в този институт са лееко извън границите на науката и навлизат в тези на вярата. Разбира се, може и да греша.



Тема Re: 13нови [re: Kossoman]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 10:28



Мисля, че трябва да се обсъждат конретни научни статии. Имаш ли критика към нещо по-конретно? Кое те смущава в тази страница? Че партньори в изследванията са духовни организации? Че къде дугаде да се изслдва ефектът на медитиращи или молещи се хора, освен там където има такива хора? Важното е КАК се изследват и доколкото научният подход е чист и акуратен. Според мен е такъв.Ако намериш грешки, сподели ги.





Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.08.10 10:31



Споделих скептицизма си. Както казах - може и да греша. Все пак аз не съм специалист не само в тази, а дори и в някоя близка област.



Тема Re: 13нови [re: Kossoman]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 10:37



Точно за този скептицизъм говори Дийн Рейдин-че хората са свикнали да смятат, света на мисълта, духовността и медитацията за недостъпен за научните методи и неконсистентен с тях. Нещо, което не е вярно, както се доказва.Излседванията, които се правят са със съвсем научни методи, но просто предметът на изследване е нов за пъбличната наука. Казвам публична, защото военните отдаааавна -още от 50-те години, имат сериозни изследвания и програми в рази област, нещо, което се знае недвусмислено и без сянка на съмнение, тъй като ЦРУ разсекрети данни за тези програми от преди 30, 40, 50 години и се знае за тях.КГБ не е разсекретило, но знаем, че не са останли по-назад.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.08.10 10:41



Май говорим за едно и също, но по различен начин. Нищо лошо няма в това да се изследват света на мисълта, духовността и медитацията... с научни методи. Просто аз, четейки кои са партньорите на този конкретен институт, изпитвам известен скептицизъм.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.