Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 13:53



Идеята не е да материализираш парите от нищото, а със силата на мисълта да ги "доведеш" до портофейла ти.



Има голяма разлика.

Поне аз се интересувам от това до калко може да влияе на събитията. Имам подлото подозрение, че се случва нещо, но как и защо все още разследвам.

Що се отнася до реорганзирането на материята навлизаме в сфера, за която нито имам разбирането, нито мога да изкажа какавото и да било становище.
Мога само да споделя какво съм чела и чула, но без претенции за истинност.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.08.10 13:54



Не ги накарах. Те сами пожелаха. Просто бяха много впечатлени и искаха да го повторят.




Тема Re: 13нови [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 13:56



и доказаха, че всъщност най-добри резултати даваше хевиметълът



Хехехе!
Супер.

Те за това хевиметълистите като цяло са височки...

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор Anima Libera (пристрастен)
Публикувано16.08.10 13:58



Казано е: на нечестивия Бог дава да се труди напразно, само за да даде каквото е събрал на праведния.



Удува ме обаче, че един християнин отрича силата на молитвата и вярата.Мислиш, че Бог няма от къде да вземе за да ти даде ли?

Ако имаме сила на мисълта то я имаме защото Бог ни я е дал. Очевидно, че Исус е говорил именно за нея, като е говорил за синапеното зърно, защото ако ставаше въпрос само да подадеш молба до Бог за ратификация и само от Него зависи изхода, нямаше изобщо да става въпрос за вяра, което по същество е сила на мисълта и намерението. Бог може и без ние да вярваме да направи каквото иска, но явно волята Му е да се упражняваме ние в сила на намерението.



Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 14:01



дали тогава нямаше да се падат огромен брой шестици от тотото?

не, ако ще се доказва такова нещо трябва да се предложи нужния експеримент. примерно 100 души почват да си мислят за някаква сума, ама огромна, която иначе не биха получили по никакъв начин и да видим колко от тях ще я спечелят за определен срок (примерно 5 години). разбира се, всичко в пълна тайна, за да не може заинтересовани външни фактори да се намесват.
можем да го проведен тука хората от клуба. в най-ошия случай губим част от времето си.

но в последния сезон на IT Crowd имаше хубав епизод на тази тема за силата на мисълта. и от сега мога да ви кажа резултата от експеримента.



Тема Re: 13нови [re: Anima Libera]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано16.08.10 14:06



Бог не само може, ами го прави постоянно.

Христос казва също, че "каквото поискате в Мое име ще ви се даде".



Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 14:07



това, че бог изпълнява молитвите ни не значи, че те се изпълняват от силата на мисълта ни. що за гордост? ако беше така всеки път когато мислиш с вяра щеше да намираш пари (и съответно да разориш доста народ, дето трябва да ги губи), а то не става.


Точно този аспект е силно засегнат от Вадим Зеланд. Не, че съм му почитателка, но ме впечатли следното:

Много е важно как да пожелаем, поради взаимовръзките. За това "Не пожелавай къщата на ближния"

. Трябва да искаме така, че да не ощетим когот и да било. По тази логика за никого няма да има загуба, поне не по наша вина.
Пример:
Ако желаеш дом е най-добре да визуализираш мислено една съвесем нова къща на избран от теб терен, който или се продава или си е твой. Така не само, че няма да причиниш загуба някому, но и ще подпомогнеш целта му - продажбата.
Ако желаеш материално благополучие не бива да мислиш за самите пари. Мисли за кариерата си, за това как си се представяш на един по-висок пост.

Изобщо Зеланд твърди, че не бива да се мисли за това "с какви пари ще го постигна", а само за целта и то с настройката, че напълна го заслужаваш.
"Искайте и ще ви се даде".
Но е многа важно какова искаш и как го искаш.

Това в най-общи линии.
При мен работи доста добре! Но направих и една фатална и необмислена грешка, за която ще съжалявам цял живот. Така, че умната защото "Внимавай какво си пожелаваш, за да не ти се случи".

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: 13нови [re: Kceнokc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано16.08.10 14:10



Не става.
НЕ може да мислиш за самите пари.
НЕ се получава.

Трябва да мислиш за целите, които би постигнал ако ги притежаваше.



Не е толкова проста системата.

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: Миналото?нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.08.10 14:10



Между другото вчера говорих с един човек, който е сигурен, че са му направили магия. И не само на него. Съседката му редовно намира яйца на неестествени места в дома си. Това било магия. Наистина и двете имат роднини, които биха се увлекли в подобно водене на споровете за имоти и кой да е шеф в къщи.

Интересно ми стана когато попитах как ги разваля. Каза, че ходи при баячка. Някога ходеше да й четат киприанови молитви и молитви за отваряне на пътищата в църквата, но откри, че няма резултат. Което пък означава, че баячките са имали по-добър ефект. Май всички тези глупости идват от двойнственото отношение на православието към проблема за езичеството в църквата.




Тема Re: 13нови [re: *abi*]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано16.08.10 14:11



То май и никой не се кара



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.