Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема А, ще търпите ли просташки цинизъм ?нови [re: pro_ki_men]  
Автор Eжko_Модератор (бодли_дрешко)
Публикувано11.12.10 12:06



За превъзнасянето ми сте прав, а с това, разбира се, и за невъздържанията ми и всичко произтичащо оттях.

В отговор на:

Друже, определено мисля, че дори един езичник модератор би бил завидно по-коректен към православието и толерантен към всички виждания.



По-долу Ви предоставям една малка част от плодовете на модераторското не само атеистично безхаберие, но и откровено модераторско беснуване във форум "Християнство" на абв - един просташки цинизъм, който си вилнее там както и когато му е удобно:








И когато си позволих да се оплача от такива просташки теми, знаете ли какво сториха - изгониха ме. Не, не - това не е БАН - това бе изгонване, без никакво предупреждение. Тоест, отсякоха ми главата, както се казва с кеф.


Може би трябва да бъдем предпазливи в предположенията си, как мислите.



Редактирано от Eжko_ на 11.12.10 13:08.



Тема Re: А, ще търпите ли просташки цинизъм ?нови [re: Eжko_]  
Автор Mъrлишeв (Хобит)
Публикувано11.12.10 16:35



Добре, но това е там, а не тук. Мисля, че ставаше дума за нашите два клуба тук.

Magister artium



Тема И тук нещта се развиват в тази посоканови [re: Mъrлишeв]  
Автор Eжko_Модератор (бодли_дрешко)
Публикувано12.12.10 15:50



антихристовият дух се разпространява във все по-голяма степен, все по-бързо, и все по-нагоре.

Когато основавахме този Клуб, въобще не съм си представял, че ще доживея времето, когато ще се срещна с хора, смятащи се за православни, които ще защитават псевдотолерантността.

Тук въобще не става въпрос за това, че "двата клуба са нещо като "Вселенски събор" за догматични санкции" - както нечестно поставя нещата Прокимен - а става въпрос за едно простичко нещо: за отстояване на Нашата Вяра - за това, че сме длъжни да даваме всякога отговор за Нея - навсякъде, и по всяко време - а с това, и да Я защитаваме, в това число - даже най-вече - когато някой се опитва да проповядва лъжеучения, налагайки ни ги за истини. Както междувпрочем в тази тема, например - уж, наглед нещо маловажно, уж нещо несериозно се опитва да прокара аби, ала това съвсем не е така. И, когато й опонирах, че ние сме новозаветни, а не иудействащи, тя ми обърна подигравателно гръб. Ще кажете: ти, пак с твоята свръхчуствителност - какво толкова е станало.

Какво толкова е станало ли ? Нищо не е станало, само едно нещо: стигна се дотам, щото ни налагат да проявяваме псевдотолерантност към всеки и всичко, каквото ни се поднесе, па било то и "еретически мисли щом като последните не са претенция за официално учение"(pro_ki_men ).

Сякаш трябва да забравиме, че именно от "невинното" изопачаване - тоест, от лукавите полуистини - се пръкват ересите, а с тях и официалните разколническо-сектантски сборища.



Редактирано от Eжko_ на 12.12.10 20:33.



Тема Re: И тук нещта се развиват в тази посоканови [re: Eжko_]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано12.12.10 16:35



Сякаш трябва да забравиме, че именно от "невинното" изопачаване - тоест, от лукавите полуистини - се пръкват ересите, а с тях и официалните разколническо-сектантски сборища, или пък - "човеци-църкви".


Като каза "невинно изопачаване" и се сетих за твоите оригинални прочити на текстове от Писанието. Последното ти "невинно изопачаване" май беше на евангелието според Лука.



Тема Слава Богу за всичконови [re: Eжko_]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано12.07.17 23:38



"Когато човек започне да съпоставя себе си с Евангелието, когато започне да съпоставя себе си с този свят, той става много неуверен, защото е ясно, че човек, който чете Евангелието и го прилага към себе си, разбира, че е невъзможно да се живее така. Нито един човек няма да каже, че той може да направи това, че е способен поне в нещо да изпълни Евангелието. Така и апостолите попитали Христос, когато Той казал на богатия юноша, който сякаш живеел църковен живот, изпълнявал заповедите, спазвал постите, а след това настъпил момент, когато трябвало да последва Христос. Просто да остави всичко и да върви след Христос. „Всичко Мое е твое” – му казва Христос, и в отговор искал да чуе: „И всичко мое е Твое”. А той се почесал зад врата, богатството му било голямо – и не тръгнал. Апостолите разбрали, че така никой няма да тръгне след Христос: „А кой тогава може да се спаси?” – питат те Христос. Той казва: „Това е невъзможно за човеците! Но невъзможното за човеците е възможно за Бога!”. Ако човек по своето вътрешно разбиране пожелае да се спаси, той трябва да признае, че това за него също е невъзможно. Ето как нашата Църква е странна, в нея няма на какво да се опреш, освен на Христос. В тази Църква няма никого, на когото бихме могли да се опрем, освен на Него, защото само у Него има всичко. А ние през цялото време идваме за нещо друго."






Тема Re: Законът и пророците бяха до Иоана:нови [re: *abi*]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано13.07.17 23:33



"""Без връзка с темата."""

Сега разбирам, защо е твоето недоумение в онова време.Ссега, ще се опитам да се поясня.

Нали в началото на Темата цитираш:

Матей 5:17
Да не мислите, че съм дошъл да разруша закона или пророците; не съм дошъл да разруша но да изпълня.


На което е даден отговор :



Ти казваш, че не не съм те бил чел подобаващо. Сигурно е така. Но ето, сега се връщам и препрочитам всичко отново, търсейки къде съм сгрешил.




Редактирано от tri-9084 на 13.07.17 23:50.



Тема "Тогава им отвори ума, за да разбират Писанията"нови [re: *abi*]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано13.07.17 23:58



Ето, така започва Темата ти, аби - с цитат:

Матей 5:17
Да не мислите, че съм дошъл да разруша закона или пророците; не съм дошъл да разруша но да изпълня.



А ето и още нещо за размисъл - точно поради този цитат от светото Евангелие




Въпросът е: кога се отваря умът на човека, за да разбира. Ето, това е въпроса, скъпа аби.



Редактирано от tri-9084 на 14.07.17 00:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.