Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 20.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Днес се учудих,нови  
Автор loverrock ()
Публикувано22.07.10 21:41



защото малкият ми племенник целуна една икона! Като цяло харесва да гледа снимки и картини, но като взе иконата и я целуна. Сигурно някой го е научил, но в първия момент се учудих, още е малко детенце.



love is ...

Тема Re: Днес се учудих,нови [re: loverrock]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано22.07.10 21:50



Видял го е отнякъде или пък да, научили са го. Това е умилителна гледка - дете в черква, дете да се кръсти, дете пред икона... Моят братов син малко трудно се научи да се кръсти с дясната ръка, щото иначе пише, яде и си работи с лявата. Ама се научи, де :)

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: Днес се учудих,нови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор AnimaMeaTibiAmandi (вятър)
Публикувано22.07.10 21:52



Синът ми беше на година и два месеца, когато - туп-туп-туп - с бебешко подтичване се шмугна бързешката в църквата на Кладнишкия манастир св.Николай, и когато го догоних, заварих го вътре да целува иконите на най-долния регистър на иконостаса! Трогателно е, да...



Тема Re: Днес се учудих,нови [re: AnimaMeaTibiAmandi]  
Автор AnimaMeaTibiAmandi (вятър)
Публикувано22.07.10 21:56



И няколко месеца по-късно:






Тема Re: Днес се учудих,нови [re: AnimaMeaTibiAmandi]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано22.07.10 22:02



Ами да, това е отлична снимка. Жалко, че форумът е толкова дървен - да можех, щях да я ковна най-отгоре - да се вижда при влизане в клубчето.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: Днес се учудих,нови [re: AnimaMeaTibiAmandi]  
Автор loverrock ()
Публикувано22.07.10 22:06



В неделя ще го правят християнин и сигурно са го тренирали, но се учудих как целуна точно иконата.

love is ...


Тема Re: Днес се учудих,нови [re: AnimaMeaTibiAmandi]  
Автор Бacapбoвckи (новак)
Публикувано22.07.10 22:24



Бог да Ви благослови, с цялото семейство.



Тема Re: Днес се учудих,нови [re: loverrock]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано22.07.10 23:19



да еживо и здраво детето, да стане образован, трудолюбив и християнин и да създаде нормално съмество с поне три деца.

да видиш и нашата как пали свещи! само дето не ще да се причастява. все още.

от там трябва да се започне - музиката, спокойствието в цървата, свещите, иконите - прекрасен външен израз на вярата, която децата могат да приемат от малки, даже още преди да почнат да разбират приказките и историите от Библията.
намираме се в спокойно, приветливо място, с прекрасно пеене, сред дурго хора и деца, всички са добри, единни, подхождат с разбиране към малките, радват им се, наоколо блещукат свещичките, иконите гледат с живи, радостни очи, а свещеника се усмихва благосклонно като Исус на децата, които трябва да пуснем при него.

това е литургията.



Тема Re: Днес се учудих,нови [re: Kceнokc]  
Автор loverrock ()
Публикувано22.07.10 23:48



Благодарим за пожеланията! Това с кръщаването си е традиция, и аз съм кръщавана в манастир, но виж ме....доволна атеистка!

love is ...

Тема Re: Днес се учудих,нови [re: loverrock]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано22.07.10 23:51



аз пък съм кръщаван в треторазрядна църква в Аспарухово. важното е какво е в сърцето, поетически казано.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.