Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Днес се учудих,нови [re: cuddly]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано25.07.10 23:36



има едно тъжно щастие, което много ценя.

седя си на балкона в прохладната вечер, евернтуално пия бира или ям праскова. подухва вятър, отсреща сивят блокове и поредния строеж скрива поредните квадратни метри море, които се виждат от апартамента. уморен съм до смърт. работата ми е предварително загубена битка със смъртта, държавата, която обичам, се разпада, а хората, които ценя се готвят да бягат от тук и сякаш на никой друг не му пука. жена ми е на работа и отново няма да се видим. света е изпълнен с нещастия и несправедливост и вероятно това никога няма да се промени, без значение колко се стараем. но в сърцето ми е ведро - защото съм тук, защото вятъра е прохладен и имам възможност да пия бира или да ям праскова, когато толкова много хора дори не знаят колко е хубаво това. защото обичам много повече, отколкото мразя и дори всичко да е направзо и в крайна сметка да загубим, съм постъпил така, както вярвам, че е правилно, така както трябва. и тъжните ми, уморени очи са радостни по един невидим за хората начин.

е, по-често съм пред компютъра и пиша глупости.





Тема Re: Днес се учудих,нови [re: Kceнokc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.07.10 23:37



Най-опасни са вярванията, за този, който ги приема като заместител на разбирането.



Тема Re: Вярата била глупост...нови [re: фaмyлyc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.07.10 23:39



Имам си нещо друго, много по-ценно от вярата!





Тема Re: Вярата била глупост...нови [re: бeзпътeн]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано25.07.10 23:43



Информацията не е знание.
Знанието не е мъдрост.
Мъдростта не е истина.
Истината не е красота.
Красотата не е любов.


Франк Запа, със съкращения.





Тема Re: Днес се учудих,нови [re: Kceнokc]  
Автор loverrock ()
Публикувано25.07.10 23:43



Налага се понякога да се ходи на църква, за великден да купиш свещи за мама или когато племенникът го кръщават, и това се случва!

love is ...


Тема Re: Вярата била глупост...нови [re: Kceнokc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.07.10 23:45



Явно обичаш да бомбардираш с цитати на авторитет - ако не е от Библията, да е от някой друг. Сякаш "авторитетът" е достатъчно доказателство, че изказаното е истина.





Тема Re: Днес се учудих,нови [re: loverrock]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.07.10 23:46



Ти като се жениш, ще ходиш ли в църква?



Тема Re: Днес се учудих,нови [re: loverrock]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано25.07.10 23:46



Те това и аз казвам.



Тема Re: Вярата била глупост...нови [re: бeзпътeн]  
Автор KceнokcМодератор (елфът савин)
Публикувано25.07.10 23:49



като кажа нещо, което съм чувал е добре да посоча от къде съм го чул, за да не се самоизтъквам.

ти като ръсиш клишета се самозалъгваш, че сам си ги измислил.



Тема Re: Вярата била глупост...нови [re: Kceнokc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.07.10 23:53



Помислих, че се криеш зад авторитети, щото си нямаш доверие, че ще го придадеш със същата сила. И за да придадеш повече "сила" на казаното.

Ти се хвана за едно прилагателно "красиво" - ако не ти харесва, изключи го, не държа на тази дума особено, макар че що да не се използва?

Та да се върнем на темата - кое е това, което имаме и е по-пълноценно от вярата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.