Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Съблазнили сте се.нови [re: Tимoтeй]  
Автор Prokimen ()
Публикувано03.10.13 10:40



Не разбрах защо Ежко повдигна темата. Да разбираме ли, че се отъждествява със заглавието, сиреч смята себе си за рожба ехидна

Редактирано от нблдтл на 13.10.13 06:00.



Тема Припомних Ви постинг на Фам към Вас, нищо повеченови [re: Prokimen]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано03.10.13 17:18



Припомних Ви постинг на Фам към Вас, който е твърде актуален впредвид поредното Ви "

" - нищо повече. Ето го отново:

"Господин ..., думите ви изискват отговор. И понеже са написани с много лична емоция и позиция, то и отговорът неминуемо ще засегне личността Ви, макар да не желая това.

Разбираемо е, че търсите някакво оправдание за решението си да се отречете от каноничната Църква и да предбивавате и досега в разкол. Е - причината да не се покаете и примирите с Църквата определено не е аязмото "с отпадъчни води", нито неканоничната икона, която приличала на Разпутин. Дано тая причина с Божията помощ все някога ви остави свободен, за да не погиват повече досегашните ви монашески подвизи и духовни дарби в неразкаяно противене на Светия Дух.

Несправедливите ви изказания, че в БПЦ нямало и един човек, с когото да може да се говори за култура и пр, колективното обвинение срещу Църквата, че е среда и порождение на рожби ехиднини няма да поклатят вярващите, но могат жестоко да съблазнят някой неукрепнал във вярата или търсещ... А който съблазни един от тия, знаем какво му е препоръчано да направи.
"


Вместо да угаждате на страстите си, насочвайки ги към едно лице, по-добре се замислете за такива като ИЗ, имайки впредвид оцветеното в червено.

Хубаво, че изтрихте постинга си - в който се самоизобличавате като анонимния повдигач на стари теми- но още по-хубаво е това, че казаното няма как да го изтриете, нито да го скриете. Щях да Ви изоблича още преди време - че точно Вие сте единия от двамата анонимковци, който прави тази гадория за да пакости на Ежко (друг е въпроса кой от двамата е по деен в гадориите) - но чаках момента, в който ще стигнете Края и сам ще се самоизобличите - нещо, което е типично в стила на Лукавия, който рано или късно си показва рогата.

. . .



Редактирано от Ежко на 03.10.13 17:54.



Тема Re: Припомних Ви постинг на Фам към Вас, нищо повеченови [re: Ежко]  
Автор Prokimen ()
Публикувано03.10.13 19:51



Отново се преповтарям, че съм споделил своето си лично виждане. Това, че ти си специалист в интригите, не те прави светец. Откъде си убеден, че твоето поведение не отблъсква хората. Мислиш ли че ще спечелиш нормален човек за Бога с тази си мания да си пишеш и сам да си отговаряш в наповдиганите теми? Аби ти го каза, че си за доктор, но ти не се вслуша в думите й. Затова и повдигнах темите за да ти го припомня и да напомня на Косьо, че си за банване до година до амина и во веки веков.



Тема Казаното от Фам Ви изобличаванови [re: Prokimen]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано03.10.13 20:54



Казаното от Фам Ви изобличава съвсем справедливо, затова и неслучайно Ви го припомням при все, че може дори (в онова време) да сте го подминали, да не сте го прочели.

Вашето "лично виждане", както казвате, е твърде съблазняващо, и това е главното, което се опитва да Ви каже и Фам. Да, аз съм гаден, долен, подъл, циник, мръсник, лукав, идиот, съблазняващ... и каквото се сетите още. Е, с какво това намалява истинността на казаното от Фам ?

Или Ви е най-лесно, когато Ви изобличават, да си го изкарвате на Ежко - така правеше и аби, когато не можеше да търпи изобличенията. Затова и двамата сте първи дружки в повдигането на стари теми, насаждайки трайно клеветата, щото затова видите ли бил виновен Ежко. Затова неслучайно си признавате, че не можете да търпите

.

Ако и да повдигам "стари" Теми, то си има съвсем резонна причина, затова не го правя подмолно, анонимно, както Вие го правите, с цел да всявате смут. Нещо повече - Вие не само се опитвате да всявате смут във Форума, но и целенасочено работите за да създавате интриги между Ежко и останалите. .

И последно: пак да Ви припомня, че не аз, а Фам е този, който Ви изобличи в този си постинг, и то съвсем справедливо. С държанието си в новопоставената от Вас тема, Вие само доказвате, че не сте си взели никаква поука - държите да търсите под вола теле, да дълбаете излишно, само и само за да се самооправдавате, без да осмислите, че по този начин може да съблазните някой от най-малките.


Жалкото тук е това, че Вие сте готов да се отречете от , само и само да продължите да дълбаете напълно ненужно. В крайна сметка се получава така, че в това неистово силене Вие - без да искате - се опитвате да унижите Достойнството на Богородица, която за всяко християнско сърце е и Небесната Царица, с чиято Корона я е удостоил Самият Цар Господ Иисус Христос.

Аз ще си нося отговорността за съблазните, но какво ще Ви стопли моето падение - с него ли ще оправдаете Вашите съблазни ?

. . .




Редактирано от Ежко на 03.10.13 21:21.



Тема Re: Казаното от Фам Ви изобличаванови [re: Ежко]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано03.10.13 21:22



Нито prokimen, нито abi създават някакви интриги м/у теб и останалите - чрез собствения си непресъхващ стремеж да поучаваш другите, сам се вкарваш в интриги ..... някакви, тъй като в повечето случаи, фактически само ти си участника в тези интриги. Явно ти е хубаво да си център на вниманието и да се върти форумната приказка около твоята личност, ала поне вземи измисли нещо по- свежо, че тази плоча се изтърка.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече


Тема Добре, така да е. Кажи за изобличението на Фамнови [re: Exaybachay]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано03.10.13 21:42



Добре, така да е. Прав си, прав си, прав си - за всичко долно, за което се сетиш, то се отнася за мен.

Защо обаче не се включиш по същество - постинга на Фам - а се включваш за да ме копнеш - за пореден път. Това ли ти/ви е начина на дискутиране ?


П.П. "фактически само ти си участника в тези интриги."

И в какво по-точно ме обвиняваш ? Това, че изобличих най-накрая Прокимен (макар и да знаех отдавна, но го чаках да се самоизобличи) затова, щото години наред повдига анонимно стари теми и то в момента, в който изтърпя поредния БАН, за да убеди другите, че аз съм този нагъл повдигач - тоест, да ме натопи, да ме наклевети индиректно ? Знаеш ли, че с тези си номерца от селски вечеринки успяха да убедят не един или двама, че точно гадният Ежко е този анонимен Повдигач ? Ако не вярваш на мен, питай например Каломайн.

За теб това може да е някаква дребна подробност, но за мен не е. Защото няма сатри теми - има неща винаги, които могат да са актуални - тук и сега. А на някои това не им изнася, понеже ги боде. Истината.

Мачът на Лудогорец започна - хайде да погледаме и да си лягаме

. Лека нощ .

. . .



Редактирано от Ежко на 03.10.13 21:57.



Тема Re: Добре, така да е. Кажи за изобличението на Фамнови [re: Ежко]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано03.10.13 22:13



Ежко, съжалявам, но така не може да продължава. Дрязги, изобличения... Една седмица почивка и размисъл.



Тема Re: Казаното от Фам Ви изобличаванови [re: Ежко]  
Автор Prokimen ()
Публикувано03.10.13 22:14



Наско, уважавам интелектуалния ти капацитет и същевременно съм изумен от някои твои изяви. Далеч съ да монополизирам дискусиите около мен, но никак не разбирам логиката ти ни в клин, ни в ръкав да повдигнеш старата тема и под предтекст да цитираш Фам, да ме провокираш.

Ти откъде си толкова сигурен за моето "оправдание" или че не съм в диалог с някои официални архиереи? Задължен ли съм да те информирам за себе си или да занимавам целия клуб със себе си?

С всичкото ми уважение към теб, ще споделя че интерпретирам поведението ти като интригантско и лукаво. В друга тема ме цитираш в словесното си надприказване с Аск за еклезиологията на митрополит Киприан. Повдигна темата без никаква съществена причина за да начешеш крастата си и въпреки че само преди няколко дни дискутира Киприановата еклезиология, не изясни на Тимотей, че е в твърде неблагоприятна юрисдикционна ситуация за да дръзва да ме обвинява в ерес.

Ако имаш конкретни еклезиологични или догматични забележки към мен, готов съм да те чета и евентуално да отговоря. Алергичен съм към непочтените ходове. Да се надявам, че съм бил недвусмислено ясен в откровеността си по твой адрес.



Тема Re: Казаното от Фам Ви изобличаванови [re: Prokimen]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано04.10.13 18:58



Става въпрос за съблазънта. Това е главното в постинга на Фам - казвам Ви го за 3-ти път. Вслушайте се в неговите думи, заслужава си. А постинга му го повдигнах затова, щото има пряка връзка с поставената от Вас Тема и в частност за иконата за коронясването на Богородица. Има конкретна, аналогична връзка и Вие би трябвало да сте я забелязали. Ако не, прочетете още веднъж внимателно постинга на Фам.

Относно Тимотей. Доколкото знам, от не малко вече време се черкува в храм към БПЦ, където Богослужебният цикъл е изцяло по стария календар.

Колкото до Аск, както споделих, за мен беше душеполезно да си припомня дискусията му с Венцислав Каравълчев. Защото колкото и повърхностно да изглежда, че дискутира по съвест, това не винаги е така, особено когато се засегне именно

.

Що се отнася до Вас. Не съм търсил интрига - не Ви карам да ми вярвате. Исках да се замислите над думите на Фам, конкретно за съблазъните, които волно или неволно внасяме в този Форум. Ако съм Ви засегнал, че някак си стоите от другата страна на барикадата, то е поради причина именно защото поставяте Тема, която може да съблазни някои от най-малките. Защото няма нужда да се дълбае върху неща, които не са лъжица за всяка уста, дори не са и млечна храна. А това може да е опасно по отношение на бързо съблазняващите се, за най-малките.

Искам да кажа и още нещо и нека не прозвучи като себеизтъкване. Ако не сте забелязали, досега Ежко не си е позволил да критикува нито един свещеник, нито епископ, нежели да поставя под съмнение православни доктрини, независимо от какво естество. Точно обратното: доколкото мога, съм се опитвал да защитавам православната духовност, Веруюто, както и хуления срещу свещеници, срещу епископи, които се вършеха и тук, в този форум, без изключение от всички вас, нерядко твърде нагло и цинично. Така че, ако и да съм бил чепат в дискусиите, и ако това е давало поводи за съблазън, то ще си нося отговорността за това. Но истината е тази, че съвестта ми не ме изобличава именно поради това, щото не съм си позволявал да хуля повече от всеки един от вас тук, в този форум - точно обратното: не един иили два пъти поставях теми, за да контрирам хуленията срещу епископи, срещу църквата въобще. И това го споделям - пак казвам, не от себепревъзнасяне, а за протокола: нека се знае, че Ежко, колкото и в очите на другите да изглежда интригант и прочие, не си е позволявал да хули за щяло и за нещяло - нещо, което се толерира тук, в този Форум. А точно хуленията в основата си имат за цел да създават интриги и да оправдават статукво.

Цитирахте имената ми - не ник-а ми, а точно имената ми - в началния постинг на Темата си, и то на 2 пъти, без да имате никакво основание да ме предизвиквате, понеже знаете прекрасно, че това не го одобрявам, слабо казано. Тогава разбрах, че това не е случайно, че е целенасочено и го споделих с Косьо, модератора, като го помолих да сложи ник-а ми, както си е редно. Вътрешно в себе си разбрах ужасяващата истина: че Вие, Прокимен, все още не сте намерили сили да ми простите, въпреки нееднократните ми молби към Вас.

Жалко е, че минаха доста години, а Вие продължавате да таите злоба към Ежко. Не, тя не е към Ежко, тя е точно към мен - онзи, който си има име, който не е някаква виртуална, имагинерна особа, а конкретна личност - едно реално, човешко същество, което не можете да понасяте. Затова и повдигахте анонимно стари теми. . .

Сега изсипахте множество обиди към мен, в това число и в изтритите постинги, наблагяйки пак на името ми, а не на ник-а, както е редно. Жалко.

Жалко е и това, че модераторът пак не е в час, и пак Ежко му е крив.

Оставам с добронамереност към всички.


. . .



Редактирано от Ежко на 04.10.13 19:18.



Тема не си разбрал в онова врече Златоустанови [re: Tимoтeй]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано04.10.13 21:30



"""тъй като скоро прочетох, че разкол е равно на ерес!"""

Не, не е равнозначно - разколът е още по-лукав.



. . .


Редактирано от Ежко на 04.10.13 21:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.