Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:55 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Едно е православната доктрина и добра практика,нови [re: Aлekc]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано15.01.11 22:40



Съгласен съм с Алекс.
Да си православен не е лесно и много усилия са нужни за това. А днес хората не искат да се насилват, а искат да се радват и веселят.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Tимoтeй]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано16.01.11 08:24



"И тях, но кой ги е ръкоположил и още ги държи?"

Други като тях. Всички са една мафия.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Tимoтeй]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.01.11 09:40



Тимотей, пак си активирал фен-клуба си.

Навсякъде е пълно с твои клонинги.


Редактирано от Kaлoмaин на 16.01.11 09:50.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: spanishcaravan]  
Автор maya111 (air)
Публикувано17.01.11 00:35



А з пък се чудя какви християни е имало по времето на Йешуах ,наречен Мешийх/месия,тоест помазаник в смисъл на наследник на Давидовия род/.Вие дори само няколко книги за думата Христос/грцкия еквивалент на Мешийх/ да прочетете ще раззберете какви глупости дрънкате понякога.Исус или по еврейски Йешуах значи Йехова е мое спасение,а мешийх вече казах какво е.Ако гледаме буквално на нещата ,християни означава хора следващи месията,Господния помазаник от давидовия род,който евреите очаквали /и още очакват/ да ги спаси от робството. Затова когато народът трябвало да избира между Варава и Йешуах,народът без да се замисли избрал Варава да бъде спасен. Варава за хората е символизирал борбата срещу поробителя .
Евангелията говрят,че Исус влязъл на магаренце и тълпи го срещали и следвали с палмови клонки и е нормално да се запитаме къде са били тези тълпи когато Исус е трябвало да бъде спасяван.Даже по пътя към Голгота едвам се е намерил един човек да му носи кръста. КЪДЕ са били християните? Никой не се е опитал да го спаси,никой не се е опитал да му помогне дори на кръста.Дори и да е имало някакви християни,те едва ли са разбирали символиката на разпъването и възкръсването ,че това да ги спре по някакъв начин да се притекат на помощ,да се разбунтуват срещу несправедливата присъда над любимият им учител и Син Божи. Намерил се някакъв човек да предостави гробница и разходите по погребалния ритуал.Къде са били християните? Уж Юда-предателят е бил касиер на общността и крадял пари.Значи имало общност и обща каса,но някакъв си външен човек трябвало да плати разходите.Странна история. Уж едва ли не цял Йерусалим станал да го посреща с палмови клонки и изведнъж няма кой даже кръста да му носи,няма кой погребението да му плати. Изобщо ,ако взема да анализирам евангелията едно по едно,ще намеря толкова противоречия,анахронизми и т.нат. че ще се откажа да ги анализирам.А като се замисля ,че били стотици,а съборите избрали четири и става още по-сложно.
Въпрос към свети Тимотей относно светите събори и вдъхновението им от Светия дух. До 8 век книга Откровение е отхвърляна от тях като еретична и е приета едва 8 век/направи точна справка/ и канонизирана. Та,питам аз,съборите ли били грешни,светият дух ли си е променил мнението или аз нещо не съм разбрала пак със сатанинския си мозък. Със здраве



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Kaлoмaин]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано17.01.11 00:40



Не зная кой вдига темите. Честно. Но темите не са лоши. Признай си...



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Tимoтeй]  
Автор maya111 (air)
Публикувано17.01.11 01:50



Ето оригиталност, щом искаш:

ТРЯБВА

На приятеля емигрант

Трябва много граници да пресечеш,
за да разбереш причината
за любовта ти към родината.

Трябва много лоши хора
по пътя си да срещнеш,
докато след тия, спреш добрия.

Трябва много лоши книги ти да прочетеш,
докато разбереш,
че не трябва повече да ги четеш.

Трябва и много пари да събереш,
за да разбереш,
че не пари ти трябват...

Трябва с много грозни думи
да си замърсиш устата,
докато чуеш Словото на красотата.

Трябва много скръб и мъка
да станат твое притежание,
докато усетиш покаяние...

Трябва много хляб да изядеш,
докато проядеш отново
Тялото Христово!

Трябва много вино да изпиеш,
до Кръвта Христова - течност,
даряваща те с вечност!

автор:брат Тимотей

Братя и сестри,заклевам ви се,че когато прочетох тоя шедьовър на религиозната поезия и ме осени внезапно просветление и аз вече съм доживотен,че и след животен фен на св.Тимотей. Това ме срази,зашемети,заслепи,озари,опияни и удави.Има и пътуване и купон и вино и книги и всичко необходимо за едно яко парти.Само да каже Тимотей къде точно е партито,че да дойдем. Между другото,мислим да основем фен клуб на Тимотей във фейсбук и с негово съгласие да публикуваме там най-ценните му творби.Не за друго,ами за да предпазим нищо неподозиращия свят от него.Може да сме езичници/аз и гаджето/ но и ние искаме да свършим нещо добро. Със здраве ,хора.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Tимoтeй]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано17.01.11 08:10



Имах предвид не темите в православие, а тези:



Мисля, че има и другаде.
А и няма какво да се лъжем - не съм на фен темите ти. Начинът, по който ти възприемаш нещата, е различен от моя. Но не на мен трябва да се харесат. Сигурно са полезни за хората, които мислят като теб.


Редактирано от Kaлoмaин на 17.01.11 09:11.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: maya111]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.01.11 13:45



Защо бе, стихотворението не е лошо, преди да се плъзне към покаянието...



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Kaлoмaин]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано17.01.11 15:47



Дори съм отговорил в едната тема, но толкова съм бързал - все няма време, че не съм забелязал ментето...

Но вместо да ми извади очи, може да ми изпише вежди!



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Tимoтeй]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано17.01.11 16:05



Уникален си! Това си е чист виц.
Не мисля, че ще ти изпише веждите. Не знам, на теб как ти действа когато някой ти трие сол на главата. Едва ли ще хукнеш да проверяваш - а бе защо аджеба този човек говори така.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.