Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:37 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рожби ехиднининови [re: timotey-25734]  
Автор izz ()
Публикувано14.11.13 00:24



Както казах-остави Прокимен, не е той виновен за това, което върши патриарха. И никаква друга църква не смятам да правя. А за двери не знам защо така прави...страх очевидно.

Вярно е че трябва да си мек и търпелив, но това не отменя правото, че и задължението да кажеш нещо по въпроса. Аз не мразя патриарха, но как да коментирам действията му по-меко?



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: timotey-25734]  
Автор Prokimen ()
Публикувано14.11.13 14:05



В отговор на:

Почваш да имитираш Прокимен с неговия фарисейски изобличителен тон.




Приятелю Смешник, моля те, не ме разсмивай с твоите клоунади. Започвам да ти завиждам на свещената простота (детска наивност). В тези ми думи няма никаква насмешка или ирония. Бих искал да бъда като теб наивен до побъркване, но никакви розови очила не ми помагат.

Понякога се питам дали пък действително не виждам неправилно, щом другите не се вълнуват от патриаршески бесослужения, от владишки активности по сатанизирането на българското православие.

Искам да си представя първите християни как хвърлят зрънца тамян пред идолите на римската империя. Според логиката на Тимотей, всички първохристиянски мъченици, които на кадили тамян на бесовете, са в прелест, инатести фарисеи, които с просташко лекомислие си жертвали живота, вместо да се влушат в човеколюбието на римските жреци, вдъхновили каноничните тълкувания на "иже во святых брата нашего Тимотея, всея вселенныя чудотворец и величайший среди богословов Учитель Церкви".

Остава да напишем челобитна до Алисия да изпише преживе икона на преподобниейшия сред цивилните безподобни брат Тимотей.

Брате, изостави съчиняването след "дъжд качулка" на твоите писма до дъщеря ти, която е вече голяма мома. Вземи съчини един "Наръчник по православна топлохладност" и упътване как да се умилостяват бесовете от твоите вечни митарства тук на земята, за да ни прегърнат братски във вечността и да не видим во веки светлината Христова. Белким станат повече живите светии в агониращата ни българска църковност, докато не са я оправили масоните.

Редактирано от Prokimen на 14.11.13 14:09.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор izz ()
Публикувано14.11.13 14:10



Няма нужда да се заяждате с Тимотей

. Не е хубаво тези спорове да минават в лични нападки, огорчава. Очевидно и аз не съм съгласна с него по този въпрос, но с такъв тон няма да го обърнете.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: izz]  
Автор Prokimen ()
Публикувано14.11.13 14:19



Призовавам Бог за Свидетел, Който е Сърцеведец. В горния ми постинг няма никаква сянка на заяждане с Тимотей. Той ми оправи настроението в този мрачен и дъждовен ден, в който старите ми кокали скърцат като раздрънкана стара комбайна. Писах усмихнат и с най-добро разположение към Тимотей. Иначе, щях да отмина постинга му с безразличие.

Държа на принципа да не хвърлям камък в рядко л….0 за да не ме оплиска с вонята си. Тимотей ме развеселява и чистосърдечно му завиждам на розовия поглед и детска наивност. Предполагам, че писмата до дъщеря му са въздействали детски на самия него докато ги съчинява за книжките.

Вие стягайте иконата! Не се измъквайте така лесно. Остава спецът да повдигне старата тема - призив за финансовата помощ за книгите, та да съберем нужната сума за клубната икона.




П.П. Аз действително така си приказвам. Нека ме опровергаят малцината, които ме познават от реала, че това не ми е стил на събеседване. Още ми звучи в ушите гръмогласният смях на дядо Неофит от последната ни среща-разговор. Нека се смеем за здраве. Другото е от лукавия.

Редактирано от Prokimen на 14.11.13 14:23.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор izz ()
Публикувано14.11.13 14:28



Мисля, че ме бъркате с Алиса





Тема Re: Рожби ехиднининови [re: izz]  
Автор Prokimen ()
Публикувано14.11.13 14:34



Пардон. Моите извинения. Уж пиша с очила, но видимо настроението ми приповдигнато до опасна степен. Действително не се заяждам с Тимотей и няма никаква сянка на омраза в сърцето ми към него. Истина е, че недоумявам пред факта на неговото детско опиянение.

В интерес на истината, взех си поука от вашата обмяна на мисли. Изпитах адмирация от изкуството Ви да проучите какво мисли Главев за тамплиерите и патриарха.

Редактирано от Prokimen на 14.11.13 14:36.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор izz ()
Публикувано14.11.13 16:25



Ами аз не съм се опитвала да разбирам какво мисли Главев. Просто обсъждах темата с Тимотей.



Тема Re: Не бързайте!нови [re: izz]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано14.11.13 21:24



Близко е, но не е същото като в правилото. Той не говори и не учи на ерес!! в Църквата.

Патриарът няма по-големи права от другите митрополите - те са равни с него. Казано е, че където има един епископ, държащ на Преданието, там е и Църквата. Всички епископи да отстъпят, един да остане, аз съм при него и съм в Църквата.








Тема Re: Значи, вярно билонови [re: Ежко]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано16.11.13 01:08



Доказателство за какво?








Тема Но може пък, да се променинови [re: фaмyлyc]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано30.07.17 23:30









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.