Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ?!?!?!!?нови [re: Prokimen]  
Автор izz ()
Публикувано11.11.13 18:56



Аз съм много неграмотна по отношение на църковните правила, съборни правила и т.н и затова потърсих малко да се ограмотя и намерих следното:

Трети Вселенски събор (Ефески) - Правило 3: „Изобщо заповядваме, единомишленици с Православния и Вселенски Събор от клира по никой начин да не се подчиняват на отстъпили или отстъпващи от Православието епископи”.

Какво гласи самото правило, за което говорите?



Тема Re: ?!?!?!!?нови [re: izz]  
Автор Prokimen ()
Публикувано11.11.13 18:58



Това правило, според интерпретацията на Тимотей и Елиана-та е разкол и безблагодатност. Да живее верността към Бафомет! Това е къде по-модерно и благодатно.



Тема Re: ?!?!?!!?нови [re: Prokimen]  
Автор izz ()
Публикувано11.11.13 19:04



Това правило преодтрвратява разкола, който идва от високо. Но шубето е голям страх, както казваше баба ми



А какво е това 15-то правило за което споменахте?



Тема Re: ?!?!?!!?нови [re: izz]  
Автор Prokimen ()
Публикувано11.11.13 19:11



Правило 15 на Светия Цариградски Поместен Събор наричан двукратен (или първо-втори):

Каквото е определено за презвитери, епископи и митрополити, същото трябва да има още по-голямо значение за патриарси. Затова презвитер, епископ или митрополит, ако се осмели да прекъсне общение с патриарха си и не споменава, според както е определено и установено, името му на божествени служби, а преди съборно решение и окончателното му осъждане произведе разкол, да бъде съвършено изключен от свещенство, ако се докаже тази беззаконна постъпка. Впрочем това е определено и потвърдено относно ония, които само под предлог на някои обвинения отстъпват от предстоятелите си и произвеждат разколи, като рушат единството на църквата. Защото ония, които се отделят от общение със своя предстоятел поради някои ереси, осъдени от светите събори или от отците, т.е. когато той открито проповядва ерес и явно учи това в църквата, такива не само не ще подлежат на каноническо наказание за това, че преди да има съборно решение са се отделили от такъв епископ, а, напротив, ще заслужат чест, която се пада на православни, понеже те не са осъдили епископи, а лъжеепископи и лъжеучители, и не са разсекли с разкол единството на църквата, а, обратно, побързали са да освободят църквата от разколи и разцепвания.



Тема Re: ?!?!?!!?нови [re: Prokimen]  
Автор izz ()
Публикувано11.11.13 19:22



Ами, изглежда ми че за същия случай става дума и сега. Митрополити и патриарски съслужат с тамплиери...какво повече се иска за приложение на това правило?



Тема ?нови [re: izz]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано11.11.13 22:07



Задавала ли си въпроса защо Самата Любов не желае нихилиране дори на сатаната, въпреки, че може да го направи. И че този адов мазохизъм всъщност е неговото спасение както и на всички "дяволови".

Задавала ли си въпроса дали самите сме се научили да възлюбим дори най-близките си п о н е като себе си ? За колко от тях сме готови да се жертваме до смърт ? А научихме ли се да обичаме враговете си ?

[Мат., 5:43] Слушали сте, че бе казано: "обичай ближния си, и мрази врага си".
[5:44] Аз пък ви казвам: обичайте враговете си, благославяйте ония, които ви проклинат, добро правете на ония, които ви мразят, и молете се за ония, които ви обиждат и гонят,
[5:45] за да бъдете синове на вашия Отец Небесен; защото Той оставя Своето слънце да грее над лоши и добри, и праща дъжд на праведни и неправедни.
[5:46] Защото, ако обикнете ония, които вас обичат, каква вам награда? Не правят ли същото и митарите?
[5:47] И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не постъпват ли тъй и езичниците?
[5:48] И тъй, бъдете съвършени, както е съвършен и Небесният ваш Отец.



След като не сме се научили да обичаме човеците - "дори" и враговете ни, които виждаме, как можем да обичаме Бога, Когото нито сме видели и бързаме да съдим онези, на които не познаваме сърцата им дори на 0.000000000000000000...1 процент.


Хората са отишли във Видин да поздравят един човек за рождения му ден. Нали се сещаш, че няма как един мюфтия да участва в Литургията. Е, ти ако беше на мястото на дядо Дометиан, какво би сторила - щеше да му изкрещиш с: Я, се махай оттука, гиди серсемин със серсемин.

А на заблудените тамплиерчета (нарочно използвам умалително) какво щеше да речеш: Хей, бесновати, я се разкарайте оттук.

Такива думи ката "сатанизиран", "бесноват" и прочие са типични за онзи, който идва тук да съблазнява и ти видимо му се връзваш на въдицата. Погледни, че той оправдава нападките си наглед уж обосновано, но това е външна правилност, без да има Основата - и което е Главното - Любовта.

Не, че аз имам тази Привилегия.

Човек, който действа долно и подмолно, не може да му се има доверие. За такъв човек можем само да се молим.

Той ни е дал способност да бъдем служители на новия завет, не на буквата, а на духа; защото буквата убива, а духът животвори.

Иначе е много лесно да се вържем на Съблазънта, която докарва.

Ако този човек бе/е честен, ще излезе честно и достойно да отговори на въпросите ми в Темата, която Косьо нечестно заключи и и нечестно ми наложи поредния БАН.



Редактирано от Ежко на 11.11.13 22:27.



Тема Re: ?!?!?!!?нови [re: Ежко]  
Автор izz ()
Публикувано11.11.13 22:14



Аз не мразя патриарха, я какъв е красив и как хубаво пее

Имам си негови песнопения и си ги слушам. Даже ми е симпатичен. Което обаче няма да ми попречи да нарека бесовско съслужене и благославяне на тамплиери, масони и други "рицари".

Думите трябва да се изпозлват по същество и като ги ползваш да отговарят на денотата си. В случая напълно отговарят и това не е обида а факт. Заявяването на този факт не нарушава любовта, а тъкмо наопаки. Любов без истина не може. Не може патриарха да се сдушава с масончета и ти да викаш, "браво дядо владика, ашколсун, аз много те обичам". Ти пак си го обичай, но не може да се остави без гък такова безобразие.

В твоите драми с Прокимен не искам да се меся, там е пълна лудница.

Редактирано от izz на 11.11.13 22:15.



Тема И в какво се състои съслужението ?нови [re: izz]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано11.11.13 23:01



И в какво се състои съслужението ? Та те самите "православни" не знаем/ят какво точно се случва по време на светата Божествена Литургия. Ти самата запозната ли си, знаеш ли за какво точно се молят свещенослужителите в Олтара, и не само - във времето на светата Божествена Литургия ? Не, че аз претендирам да знам.

Неслучайно ти напомних за ПРИСЪСТВИЕТО на мюфтията. Та, в този контекст, въпросът е: в какво точно се състои съ_служението на/с външните ? Да, навремето са щели да ги изгонят. Но сега дори няма оглашени, за които да се спазва някакъв ред. Сега всички сме оглашени.


Редактирано от Ежко на 11.11.13 23:17.



Тема Re: И в какво се състои съслужението ?нови [re: Ежко]  
Автор izz ()
Публикувано11.11.13 23:22



Моля ти се, не се върти като фурнаджийска лопата. Патриарси дружки с тамплиери...това е гнусотия. Без грам значение са тайните на литургията в този въпрос.



Тема Re: И в какво се състои съслужението ?нови [re: izz]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано11.11.13 23:29



"""Патриарси дружки с тамплиери...това е гнусотия"""


Това за дружките е внушение - тоест, съблазън, която ти си приела. За жалост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.