Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:39 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рожби ехиднининови [re: izz]  
Автор Prokimen ()
Публикувано02.11.13 01:14



Иска ми се да видя в негово лице един истински архиерей, отстояващ достойнството на Църквата. Той има този капацитет и някогашната му ревност даваше надежди, които днес не се оправдават.

Доколкото коментираме масонското влияние в Църквата, боя се, че и той е в кюпа. Преди време четох информация, че и в неговата епархия имало някакви молитви - благославяния (в Пазарджик) на "героите на нашето време". Немислимо е подобно събитие да е станало без негово знание и съгласие. Това вече говори много. Някак неочаквано за мен беше становището му за архонтите, което също навежда на мисълта. После, пак неочаквано той промени ситуацията в епархията в Западна Европа.



Синодът имаше пълното право да отстрани дядо Симеон и ми се струва първоначалното синодално решение да беше правилно. Симеон употреби външна на Църквата сила за да защити достойнството си и да покаже силата на външната подкрепа. Точно в този унизителен за Б.П.Ц. момент, дядо Николай изказа съжалението си, поднесе извинение и изпрати своята дясна ръка в Берлин. За мен няма никакво съмнение, че "братята зидари" наложиха примирието между Синод и Симеон чрез дядо Николай Пловдивски. Самата дейност на епископ и днешен митрополит Антоний го свидетелстват. Защо не бедният еписко Тихон, пенсионирал се в Германия не пътешестваше толкова често из бедната епархия? Епископ Антоний пътешестваше твърде често. Това струва луди пари, а епархията не може да ги има тези средства. Очевадно е, че някой е плащал актива. С "избора" на еп. Антоний за митрополит, позицията на митрополит Николай в Синода става още по-бетонирана. Той има на своя страна 4-ма митрополита. Това вече е сила, която може да диктува синодални решения.

Редактирано от Prokimen на 02.11.13 01:57.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано02.11.13 01:35



- ето един каноничен и принципен пример за подражание, който можеше да се приложи към Севастийския митрополит с присъщата на патриарх Неофит дискретност. Стигаше той - Патриархът - да се разграничи от нецърковната дейност на иерусалимския иерарх и понеже "гостът" идва не по църковна линия, да не си губи времето да го приема официално, а ако не е самият той - дядо Неофит - масон, да не го беше канил да служи в катедралния си храм.



Когато солта обезсолее, владиците стават или футболисти, или масонски агитатори, защо не намират никаква смисленост в Св. Писание за да го благовестят на тълпата, достойна да бъде обирана с всевъзможни треби.

С това омагьосаният кръг на църковната ни действителност се затваря.

Понеже Патриархът пребивава повече в Русе, свещенството от Софийска епархия няма възможността да се срещне със своя правещ архиерей, а последният, който няма време и желание да приема свещениците си, намира такова за да се прегръща с масоните! Странна история.

Редактирано от Prokimen на 02.11.13 01:54.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор izz ()
Публикувано02.11.13 11:24



Каква е позицията на Николай за архонтите?



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: izz]  
Автор Prokimen ()
Публикувано02.11.13 13:42



Положителна, а и самият той произведе свой си архонт.



Редактирано от Prokimen на 02.11.13 13:53.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор izz ()
Публикувано02.11.13 17:57



браво на владиката...ашколсун, машалла
не знам как отгоре на това имате вяра в него...



Тема "Рече Иисус на учениците Си:"нови [re: християнин]  
Автор християнин ()
Публикувано02.11.13 22:19





Редактирано от християнин на 02.11.13 22:20.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано02.11.13 22:30



Правилата ги имам и съм ги чел - такъв случай няма и в твоя пример няма. Той не идва да поучава във православие, а при някакви съмнителни приятели, които нищо общо нямат с православието. Това са частни лица. Какво да пита Църквата дали може да ги посети?! Че това е даже смешно.

Ако е съгрешил, неговата църква ще го съди, а не ние.








Тема Re: Рожби ехиднининови [re: izz]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано02.11.13 22:32



Силно казано, но който приема и рекламира отстъпници на Църковното Предание, служи на сатана. Бъди верен постоянно ги изобличава. И правилно ги изобличава.








Тема Re: Рожби ехиднининови [re: timotey-25734]  
Автор izz ()
Публикувано03.11.13 10:59



Казва ли нещо за благославянето на тамплиерите от йеруслалимския патриарх?



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: izz]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано04.11.13 00:56



Не, не съм чел.









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.