Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано11.10.13 14:54



"Пристигайки в София, тази вечер се оказах без портфейл в който ми бяха всичките пари за Бг, кредитна карта и документи."

Прокимен, купувате си сравнително тънка, но здрава метална верижка, дълга около 70-80 см и за нея си закачате по надежден начин портфейла си в единия и край. Другият, пак по подходящ начин прикрепвате към колана. Той - портфейла се държи в предния джоб! Второ десетилетие си пазя така портфейла, след като в автобуси в Рим бях атакуван - неуспешно, на три пъти от джебчии латиноамериканци и от един арабин. Отделно един път почти ми откраднаха телефона, но по случайност - поради объркване от страна на крадците, си го получих обратно.
Поздрав!



Солидаризирам се с Прокимен за това, че голяма част от така наречените вцърковени хора са полухипнотизирани (с ниска степен на осъзнатост) и недостатъчно интелигентни и културни хора. Също така, в редица от случаите при тях са валидни, според мен, напр. някои базисни психоаналитични постановка, израз, общо казано, на незрялост и изостаналост на по-ниски етапи от психосексуалното развитие.

П.п. Преди няколко дни ходих в манастира "Св.св. Йоаким и Ана". Останах с добри впечатления от местността, обстановката в него, и от един сравнително млад монах, с който имах кратък разговор. В кратката история на манастира е отбелязано за пребиваването и на Вашата позната монахиня Касиния, за мен печално известна с отричането и на св. Силуан Атонски.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: _maycal]  
Автор izz ()
Публикувано11.10.13 21:56



Във връзка с "нивото" на християните, т.е интелектуално и духовно...да не забравяме, че "блажени са нищите духом". Т.е една наивна вяра наиздържана по всички канони и дълбокомислени анализи на религиозните текстове и догми, може да се окаже напълно достатъчна в очите на Бога, а преголямото дълбокомъдрие на един ехиден и злобен всеправедник да го обрече на тъмина.

Много станахме софистицирани и взъвишени, да ни се ненадява чоевек.





Тема Re: изпреварващите ни в Царствотонови [re: _maycal]  
Автор Prokimen ()
Публикувано11.10.13 23:46



След смъртта на мон. Касиния, едва миналата година ходих в манастирчето "Свв Йоаким и Анна". Останах изненадан от културата и образоваността на иеромонах Яков. Пазя рядко светъл спомен и се радвам, че има млади и благовъзпитани духовници, с които може да се общува. В Бистрица има и друг манастир, който е многократно по-посещаван. Нямам чест да познавам монасите му.

Препоръчвам Ви да отидите в Чипровския манастир и се запознаете с друг благовъзпитан монах в лицето на отец Василий.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Tимoтeй]  
Автор Prokimen ()
Публикувано31.10.13 02:31











Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано31.10.13 12:42



Интересно е как всички болшевики станаха масони след 10-ти. "БПЦ" е флагман в това начинание. Дали има и един агент от "синода", самонарекъл се "епископ", който да не е свързан с цялото това нечестие.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Ioannis_]  
Автор Prokimen ()
Публикувано31.10.13 17:16



И аз недоумявам как е възможно църковността да се омасони до сатанизиране? Къде го Тимотей и компанията му с техните екзалтирани стерилности та не излезнат на протест срещу идването на иерусалимския иерарх по покана на масоните? Ако имаше истински православни християни, да биха му дали да разбере къде е дошъл, но уви. Църковността няма живеца на християнска същност.

Ако имаше християнско самосъзнание и благочестие, би трябвало нито един православен християнин да не се мъдри на събранията, организирани от тамплиерите с говорител Севастийският лъжемитрополит. Хората умират за зрелища. Ето ги рожбите ехиднини, въобразяващи си да са Църквата и в Църквата.

Споделям съжденията си с болки и без нито сянка на злорадство. Но панаирджилъка не е чужд и на старостилието. Ето, това е най-страшното, че вече няма сол, която да осолява.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано31.10.13 19:40



Тези прояви нямат нищо общо с БПЦ. От моя провинциален поглед.








Тема Re: Рожби ехиднининови [re: timotey-25734]  
Автор Prokimen ()
Публикувано31.10.13 22:56



Как да нямат?

Това е тамплиерски идол. Вие се ползвате от техните услуги, освещавате им чешми, благославяте им сатанизма, подменяйки Църквата.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: Prokimen]  
Автор izz ()
Публикувано31.10.13 23:02



Какво общо има Тимотей или друг обикновен човек с мизериите на "тамплиерите"? Моят свещеник ако иде да ги благославя ще спра да ходя при него. А идвал бил йерусалимиския патриарх, ми хубаво-това си е неговото погребение, както казват англичаните. ще знам да си нямам общо с него. Както не бих отишла никога при Галактиката загорски. От никакви техни услуги не се ползваме.



Тема Re: Рожби ехиднининови [re: izz]  
Автор Prokimen ()
Публикувано31.10.13 23:39



Общото на брат Тимотей е, че пропагандирайки свoите идеи като непрекословената истина, не осъзнава, че неволно или напълно съзнателно пропагандира едно планирано отстъпление.

Опитвам се да активирам мисленето му по тези елементарни и в същото време принципни въпроси. Тези ми постинги към Тимотей са и в контекста на рекламирания от него сайт "буди верен". На какво в крайна сметка е верен той и неговите приятели?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.