Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:55 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Нито антирелигиозно, нито противозаконнонови [re: _maycal]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано02.07.10 22:32



Не е нито антирелигиозно, нито антихуманно. Виж, добродетелите са хубаво нещо, но не винаги са ни по джоба. Ти, да речем, може и да си готов да отделиш от приходите си под формата на още по-високи данъци, за да се увеличи числеността на полицията. Аз обаче не съм. Ако изобщо искам да се оженя, повече пари не бих давал на Републиката. По най-различни причини хората обикновено не са особено доволни, когато държавата поиска да ощети джоба им. Това е нещо като природен закон.

Трябва с положението да се справя вече съществуващата полиция и съд. Ако те обаче се окажат неспособни, тогава суверенът (а това сме всички ние) взима нещата пряко в ръцете си. Защото дори с цената на закона и на морала нацията трябва да функционира. Само когато някакъв минимум ред бъде гарантиран, е възможно отново да се мисли за правов ред. И, ако щеш, за религия. И само тогава редът и религията ще бъдат наистина ефективни, защото да говорим за право и добродетели, когато целият ни кораб потъва, е самоубийствено. Ако някой се опита да влезе в дома ми през нощта, ей Богу, няма да го разубеждавам с добро. И като споменахме религията - в България има случаи на ограбени храмове. Как мислиш, дали тарабите не биха предотвратили това?
Спомням си и за абсурдно тъжния случай, когато две момчета, за съжаление циганета, подпалиха българското знаме в един училищен двор и полицай се намеси... заради което беше наказан. Не, на търпимостта и на кротостта временно трябва да им се наложи запор. Преди няколко години не мислех така, но напоследък се радикализирам. Добродетелите са ми мили, но надеждата за една по-нормална България ми е по-мила.

България в момента е в много неприятно положение. Една част от гражданите не иска да работи и да учи, но си държи на помощите. Бачкащите граждани безропотно издържат това малцинство от тунеядци и не са солидарни помежду си. Колебливи, разделени от мненията си и слаби, ние всъщност ставаме свидетели и съучастници в отслабването и разграждането на българската държавност - без да има каквато и да е външна причина за това.

Според мен най-добрият начин да си върнем законността, та дори и религията е именно гражданската самоорганизация. Когато започнем да бламираме институциите, тогава чиновниците може и да се уплашат и да заработят. Което пък би спестило много неприятни гледки по улиците.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: Не може така - антирелигиозно,нови [re: *abi*]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано02.07.10 22:35



Съжалявам, че е така. Наистина е гадно да се говори така за хора, но е факт, че много от българските цигани не разбират от добро. Стават възприемчиви и наистина се освестяват само когато видят реалната възможност от разправа. Още по-неприятно е, че това важи и за част от самите българи. В нашата мила страница май турците ще излязат най-свестни.

Пак добре, че ги има и Христовците, за които говори докторът.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: Не може така - антирелигиозно,нови [re: *abi*]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано02.07.10 22:46



Само да не те научат, че имаш дете и т.н. Могат да бъдат наистина гадни, особено по-богатите, ако им нарушиш територията. А от мъченичество, особено ако не е отразено в медиите както трябва, полза няма.



Тема Re: Не може така - антирелигиозно,нови [re: Maнyил Гpиropa]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано02.07.10 22:56



Пробвах и с добро, но само лошото върши някаква работа...
Кофти наистина.



I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: Българска трагедия и вековно? изпитание:нови [re: xenox]  
Автор Anima Libera (член)
Публикувано02.07.10 23:58



че то кармата е природен закон, не е въпрос на вяра
вярваш-невярваш-като вали те мокри
и атеиста ще плаща дълговете на сметките, които е натрупал



Тема Re: Не може така - антирелигиозно,нови [re: xenox]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано03.07.10 00:07



Айде който чел, чел.



I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Re: Българска трагедия и вековно? изпитание:нови [re: _maycal]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано03.07.10 00:14



Хех, живял съм там преди 20 години за изв време във ведомствено жилище на Мед институт, кой знае защо дадено там. Няколко цигански семейства имаше в блока, но подлудяваха света. А в споменатото училище Вапьаров учиха за кратко време две от децата ми. Наистина кварталът около него беше чист от цигани, но към шосето имаше едни бордеи, пълни с демократи по рождение.

аз съм като разбит съсъд


Тема Re: Българска трагедия и вековно? изпитание:нови [re: фaмyлyc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано03.07.10 00:17



аз съм като разбит съсъд
Май това се отнася точно към разбитите от циганите... съседи...

I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria


Тема Re: Българска трагедия и вековно? изпитание:нови [re: Anima Libera]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано03.07.10 14:29



Да плаща. Да му е мислил овреме!



Тема Re: Да - закони, полиция и затвори!нови [re: _maycal]  
Автор kaмъчe ()
Публикувано03.07.10 14:34



Не съм съгласна с теб изобщо, ако всички разсъждават така до някоя и друга година те ще са около 70% и гледай тогава жизнен стандарт! Просто тези мерки е трябвало да се вземат мнооого отдавна, вече е минало много време без да спазват закони и сега няколко поколения наред вече си знаят едно и също. Те за 60 години имат 4 поколения, а ние две и то под въпрос, щото нашите госпожици са много изискани и я се напънат да раждат, я не пък и на каква възраст?

Трябва да има действащи закони за всички и тогава всичко ще върви гладко. И в Щатите има наказание обществено полезен труд и за най-малкото нарушение отиват на съд. А тук е тотално безхаберие и затова престъпността и беззаконието ще растат и растат .... и още.... и всеки ще си прави каквото иска .... и ей ни на ....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.