Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: ?!нови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано18.05.10 00:33



Тъй казват и светиите - нощта ни напомня за ада, а слънчения хубав ден за рая - и можеш да си избираш къде да отидеш...



Тема Струва си да се видинови [re: Aлekc]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано18.05.10 00:40



Още един филм за интелигентен дизайн.


Прелигированата планета



Тема Re: Филми за умни атеисти като Геринови [re: lila_va]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано18.05.10 00:47



Не се прехласваме на филма, а на Бога... Който е създал това чудо.



Тема Re: Филми за умни атеисти като Геринови [re: xenox]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано18.05.10 00:57



Прегледах го - половината филм разказва за личните впечатления и чувства на въпросните учени, другата половина обяснява как ако нещо не може да се обясни с теорията на Дарвин, това оборва въпросната теория?!

Дийн Кениън е бил биолог-еволюционист, който повече не можел да приеме обяснението, че единствено химията може да бъде причина за произхода на живота на Земята.
Завалията, пак навреме се е усетил


Такива работи...

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Филми за умни атеисти като Геринови [re: Aлekc]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано18.05.10 01:00



Е, ти явно имаш своя собствена дефиниция за "интелигентен дизайн". Но дизайн без дизайнер не е никакъв дизайн



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Айдеее, още един войнстващ...нови [re: glishev]  
Автор lachistein™ (skinny golem)
Публикувано18.05.10 01:37



е как :) но не съм му фен. неговите твърде оптимистични сказки намаляват есхатологичното напрежение.



Тема Re: Филми за умни атеисти като Геринови [re: Tимoтeй]  
Автор lachistein™ (skinny golem)
Публикувано18.05.10 01:42



в съвременнта физика има две основни направления, когато се зададе метафизически въпрос - едното пледира за антропичен принцип, другото за множество вселени.
аз, разбира се, вярвам в първото. но дори да приемем идеята за множество вселени, мисля, че това с нищо не подрива идеята за Бог, доколкото всяко отделно човешко съзнание така или иначе е цяла вселена :)



Тема Re: Айдеее, още един войнстващ...нови [re: lachistein™]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано18.05.10 02:37



Човекът е французин, нормално е :) И аз не съм му чак фен, но ми е приятно да го чета.

Expellendus est Staurius



Тема Re: Филми за умни атеисти като Геринови [re: lachistein™]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано18.05.10 02:50



Възможността за много вселени обаче би създала религиозен проблем - на теория би могла да означава, че "някъде другаде" може да има човечество без Грехопадение. Или пък че Христос (който по необходимост трябва да е един, иначе ни сдава багажа тринитарната догма) е приел някакъв вид земен живот, страдание, възкресение и възнесение и "някъде другаде". Това ми звучи объркващо, грабвам бръснача на Окам и казвам "чао" на множествеността на вселените.

Вече от гледна точка на научната фантастика може да се допусне, че при евентуално осъществяване на контакт между две и повече вселени с Грехопадение би трябвало да се събере Всевселенски събор и някой от патриарсите на него да бъде избран за Всевселенски патриарх

Икуменизмът ще ни се стори песен в сравнение с паникуменизма :) А при евентуално осъществяване на контакт с вселена без Грехопадение направо молим да ни изпратят тамошни граждани за йерарси и хвърляме три четвърти от състава на сегашния Св. Синод на лъвовете.

Expellendus est Staurius



Тема Re: Филми за умни атеисти като Геринови [re: glishev]  
Автор lachistein™ (skinny golem)
Публикувано18.05.10 02:55



абсолютно си прав. аз затова казвам, че съм склонен да приема идеята за множество вселени само като метафора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.