Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Препоръка за Свещеникнови  
Автор Anima Libera (новак)
Публикувано10.03.10 11:23



Търся свещеник в София, който да отговаря на следните условия:
-да е наистина вярващ и да не претупва молитвите и церемониите
-да е ведър човек, който да може да напътства човека и да му посочи грешките му без да изпада в буквализъм и ненужна строгост или измислени от самия него забрани и правила
-да е интелигентен и живеещ в днешния ден, а не в средновековието


Надявам се никой да не се почувства обиден, че си позволявам да имам претенции към свешеника. Ако пък някой се засегне, нека се въздържи от спамене в тази тема и критики по мой адрес.Ако иска може да запали една свещичка за грешната ми душа

без, разбира се да моли Бог да ме наказва, както имаше случай.



Тема Re: Препоръка за Свещеникнови [re: Anima Libera]  
Автор Kossoman ()
Публикувано10.03.10 17:53



А малко извън София дали ще ти е далече?



Тема Re: Препоръка за Свещеникнови [re: Anima Libera]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано10.03.10 21:59



ако и свещениците почнат да поставят условия, става страшно...





Тема Re: Препоръка за Свещеникнови [re: isihia]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано10.03.10 22:11



Има една стара книжка - Как да си намерим изповедник.
или примерно това:


Редактирано от isihia на 10.03.10 22:14.



Тема Re: Препоръка за Свещеникнови [re: isihia]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано11.03.10 09:59



епископ Калистос Уеър:

"Много хора мислят, че не могат да намерят духовен наставник, защото си го представят като изключителен човек – искат да намерят един Серафим Саровски, и така затварят очите си пред тези, които Господ им изпраща. Често пъти техните проблеми не са толкова сложни и те самите знаят в сърцата си отговора. Този отговор обаче не им харесва, защото изисква постоянно усилие от тяхна страна. Затова те търсят един механичен Бог, който с една само чудодейна дума ще направи изведнъж всичко лесно. На тези хора трябва да се помогне да разберат истинския характер на духовното отчество."




Тема Re: Препоръка за Свещеникнови [re: Eжko_]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано11.03.10 10:08



напълно вярно.

с тая гордост и самоправедност, дето я проявява снейки, за нея ще е по-полезно да се съобрази и смири пред някой по-дърводелски свещеник.



Тема Re: Препоръка за Свещеникнови [re: xenox]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано11.03.10 13:35



То, и аз го дървя, така че, да заповяда!





Тема Re: Препоръка за Свещеникнови [re: isihia]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано11.03.10 15:49



"ще дойде време, когато вече няма да има старци, и хората ще се спасяват според писаното в книгите"

преп. Пахомий




Тема Re: Препоръка за Свещеник [re: Anima Libera]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано11.03.10 16:30



Въздържах се да пиша в предишната ти тема, за да не будя излишни полемики. Но тук ще ти споделя нещо лично.
Най - големите радости в живота ми се случиха по Божията милост по едно и също време - това съпругът ми да бъде свещеник и да си имаме детенце. Но естествено, те носеха със себе си и съответните новости и трудности.
В първия постен период, след тези събития имах вопиюща нужда да се изповядам, но имах един - единствен ден, в който съпругът ми беше свободен, защото иначе нямаше на кого да оставя детето.
Изповедникът ми, междувременно беше заминал да служи в друг град и аз се отправих към енорийската ни църква, за да потърся свещеника. Беше в отпуск. Качих се на автобуса и отидох в следващата – там не изповядваха. Продължих до голям, централен храм. Жената, която продаваше свещи надълго ме разпитва какво искам да правя, кога да се Причастя и когато й казах – "Мога и утре, ако отецът благослови". Тя се сопна: „Е как утре? Не може! Може да се Причастите най – рано след 2 седмици, когато се пада голям празник....” Аз я попитах: „В този храм нали всеки ден се служи св. Литургия?”. Тя каза: „Да, но Причастие няма.” И отказа да извика изобщо свещеник. Преборих се с цялата си гордост, гняв, изкушение да крещя и си тръгнах... Стигнах до следващия голям храм, където един свещеник каза, че било голяма отговорност да изповядва презвитери и не може да я поеме. Храмовете вече затваряха, а бях тръгнала по обед...
Накрая, все пак се изповядах при духовник, за когото бях чувала какви ли не неща, какви ли не обвинения... Но точно той, тогава той ми каза само 2 думи, които ме накараха да преосмисля и преоткрия себе си и живота си...
Колкото и невероятно да звучи се сблъсках с всичко това за един единствен ден... Но важното е, че намерих отговорите за себе си. Разбира се, минах през това да се обадя, плачейки на съпруга си, но по - важното е, че разбрах това, което трябваше...
Искрено се надявам и ти да стигнеш до твоите отговори и ти го желая от все сърце. И само един мъничък съвет: гледай на Изповедта преди всичко като на Тайнство, а не като на среща с конкретния свещеник...
Успех!



Редактирано от woman на 11.03.10 16:31.



Тема Re:нови [re: Eжko_]  
Автор Enos (LDS)
Публикувано11.03.10 18:57



Ако хората МОЖЕХА да се спасяват само според написаното в книгите, то защо изобщо са били необходими тези старци, които са изчезнали ?

***

А между другото в Светите писания пише, че ТРЯБВА да има свещеници. Без свещеничеството няма Църква, без Църква няма кръщение, без кръщение няма спасение - и това най-общо казано.

Не спори с глупак защото хората може да не забележат разликата...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.