Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 06.10.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Кончина на домашен любимецнови  
Автор Ивaн Ж (непознат )
Публикувано24.01.10 21:02



Здравейте братя и сестри миряни. Много се радвам, че има толкова много интелигентни и будни люде, които са открили своята лична връзка със Спасителя Исуса Христа.

Конкретния повод по който бих желал да чуя мнението на ближни вярващи е как се справят със ситуация на кончина на домашен любимец?

Става въпрос за мъртвото куче Джеска, която бе любимата булонка на моите дъщери - 7 и 10 годишни. Прекалено са големи да ги лъжа с неверни неща и неистини, с които лицемерни родители биха помислили да опетнят детското съзнание.

Затова проведох разговор с тях, в който им обясних как Господа е създал всички живи създания на земята, но единствен човека е направил по Свой образ и подобие и само той има душа.

Разясних им и това, че животното обича стопанина си, заради това че ние го храним, но е абсурдно да тъжим в момента за дузина кокъли и проскубана кожа, която никога през живота си не е изпитвала нуждата да познае Исус Христос като своя Спасител.
Те не ме разбраха.

Опитах се да ги успокоя и да ги поразведря малко като ги заведох на църква, без да е празник. Говорихме с Отчето, който им обясни на децата, че най-важното нещо в трудни моменти е да засилиш вярата си в Господ и да вярваш. Всеки знак в труден момент е знак от Господ и доказателство за неговата сила и мощ.

Бих обобщил, че децата наистина се привързват към тези бездушни Божии творения. Купих и на двете по още една Библия и две икони, защото най-страшното нещо е безверието и бездушието.

Господ да ви пази!



Тема Re: Кончина на домашен любимецнови [re: Ивaн Ж]  
Автор skenik (член)
Публикувано24.01.10 21:30



Само лично мое мнение.

За "Новата земя" имаме обещание:

"Исая 65:25 25. Вълкът и агнето ще пасат заедно
и лъвът ще яде слама като вола,
и храна на змията ще бъде пръстта.
Няма да повреждат, нито ще погубват
в цялата Ми свята планина, казва Господ."

Вярвам, че ще има богата флора и фауна и една голяма изненада за всички нас, които сме се разделили с нашите обични приятели - животинките ни. Колко е за Бога да ни си ги върне. Ех, тогава каква радост ще бъде! Нали тези животинки ни научиха на толкова хубави неща като благодарност, вярност, искреност, обич, търпеливост, незлобивост.





Тема Re: Кончина на домашен любимец [re: skenik]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано24.01.10 21:46



дали ще има сред тая богата райска флора и фауна и динозаври?





Тема Re: Кончина на домашен любимецнови [re: Ивaн Ж]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано24.01.10 23:05



но е абсурдно да тъжим в момента за дузина кокъли и проскубана кожа, която никога през живота си не е изпитвала нуждата да познае Исус Христос като своя Спасител. ако тези думи си използвал, нищо чудно, че не са те разбрали...



Тема Re: Кончина на домашен любимецнови [re: xenox]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано24.01.10 23:06



барем да бяха покръстили кучето преди да умре.


Иначе авторът на темата е доста ограничен човек, щом се е хванал да обвинява животните, че не споделят религиозните му възгледи. Доволен съм, че моите родители не са такива.

Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 24.01.10 23:11.



Тема Re: Кончина на домашен любимецнови [re: xenox]  
Автор Ивaн Ж (Вярващ)
Публикувано24.01.10 23:27



Хубаво е нещата да се назовават с истинските имена.

Редактирано от Ивaн Ж на 24.01.10 23:28.



Тема Re: Кончина на домашен любимецнови [re: Ивaн Ж]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано24.01.10 23:28



но при някои ситуации си трябва подход, за да не се изкриви смисъла на "истинските имена"



Тема Re: Кончина на домашен любимецнови [re: skenik]  
Автор Ивaн Ж (Вярващ)
Публикувано24.01.10 23:30



Виж аз не разбирам как можеш да се привържеш към нещо което е бездушно? Това е все едно да обичаш предмет. Защо не използваш любовта си към някакво си куче и не я превърнеш в любов към Исус, който е умрял заради нашите грехове. Какво е направило това куче реално - нищо.



Тема Re: Кончина на домашен любимецнови [re: Ивaн Ж]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано24.01.10 23:37



Тъй е, и аз много се дразня на котката дето не върши работа в къщи, а пък яде на поразия и пикае дето не трябва, но жена ми и детето са привързани към нея.

и един ден, ако я надживеем, ще тъгуват за кончината и. при това положение не бих си позволил да я наричам торба с кокали и проскубана кожа (най-малкото е пухкава и мекичка), най-вече защото болката на близките ми си е истинска, тези думи няма да я намалят, а напротив - ще ги накарат да се озлобят, и най-накрая: не сме много наясно що за душа носят животните, ако имат такава. и защо да не заслужават любовта ни, дори да нямат душа? хубаво е и нормално човек да обича - близките, работата си, колата, котката. всичко.



Тема Re: Кончина на домашен любимецнови [re: xenox]  
Автор Ивaн Ж (Вярващ)
Публикувано24.01.10 23:45



Знаеш ли приятелю, не мога да се съглася с теб. Според мен трябва да се опиташ да промениш възгледите на семейството си. Накарай ги да се замислят над факта, че Исус е умрял заради греховете им и тук вече всички предимства на котката бледнеят.

Защото за мен е грях да се обича нещо бездушевно. Било то работа, кола или котка. Получава се така, че то те притежава, защото ти правиш неща, заради нещо бездушно.

При положение, че човек е тук на тази земя, за да почита и уважава Господа и да слуша Неговите думи, защо трябва да обичаш нещо, което е временно, а не използваш времето и енергията си да накараш хората които харесват кучета и котки да достигнат до персонална връзка с нашия Спасител Исус Христос като престанат да бъдат зависими от бездушни създания.

Бъдете благословенни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.