Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано31.12.09 23:25



Нали точно Рождеството на Христос става начало на Новото Летоброене! И както Той полага начало на хилядолетията при Своето Рождение, така полага и началото на всяка една следваща Година, а също и на тази Година 2010!

Тоест, не бива да се прави разлика между Рождество Христово и Нова Година! За мен това е недопустимо! С Рождеството на Христос започва Нова Година в Новото Летоброене до Края на света! Не знам кога е започнало това разделение, но ми се вижда твърде дяволско. Хем християните по цял свят празнуват Рождество, хем същите християни празнуват още веднъж някаква Друга Нова Година, в която няма нищо от Христос и в която не се говори за никакъв Христос, сякаш Той няма нищо общо с Новата Година, която Той я е създал!!

Да се чудиш и да се маеш! В подкрепа на това, че това днешно светско празнуване на Нова Година е демонично е фактът, че при тая световна Криза и огромно множество от гладни хора, се харчат огромни и ненужни средства за скъпи украси и подаръци – и то не от богати към бедни хора, а между богати и богати, и заможни и заможни. Бедните хора какви подаръци да си правят – аз съм дете от бедно семейство и не помня да съм получавал подарък, нито за Нова Година, нито за рожден ден! Та ако имахме какво да ядем, това си беше като рожден ден!...

А и с тези фойерверки и гърмежи, стотици и хиляди хора се осакатяват и даже някои умират! Това е добра работа, свършена от лукавия! Това си е светски и демоничен празник и няма нищо общо с Бог Христос. Защото на Неговото Рождение ние пеем рождественски песни и се радваме предимно духовно и няма нито гърмежи, нито убийства и с покаяние и причастие се чистим от греха и се обожаваме и заприличваме на Ангели!

Днес Новата Година празнуват почти всички, но аз съм в пости - и не бива да се веселя и да празнувам. Две трети от православните също не празнуват и не се веселят, поне не би трябвало, защото са в пости до 7-ми, когато е Рождество Христово.

Мили братя и сестри, “не участвайте в делата на тъмнината”! Нито днес, нито утре, нито до края на света! Амин!

Редактирано от Tимoтeй на 01.01.10 00:21.



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Tимoтeй]  
Автор krokoem ()
Публикувано01.01.10 00:45



Така е Тимотей, както от две чаши не може да се пие, така е невъзможно и да се празнува Рождество Христово и Нова Година по един същ начин.

Защото, какво общо може да има между празника Рождество Христово и Нова Година? (ср. моля те, II Кор. 6:14-17)

Въпреки това, непрекъснато се правят опити да се празнува всичко наред, според календара, щом датата е с червен цвят, значи този ден е повод за веселба...
Точно тук е разликата. За мнозина празнуването се изразява в ядене, пиене, вдигане на шум и всякакви плътски угодии и безумия...

Ние обаче, които си мислим че сме християни, разбираме веселбата малко по-различно, както е писано "Тоя ден е Господ сътворил: да се зарадваме и да се развеселим в него." (Пс. 117:24).

И се стараем да се радваме с духовна радост, с мир, с дух и истина, с правда в дясна и лява ръка...

Краят на една работа е по-добър от началото й.


Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Tимoтeй]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано01.01.10 02:21



Щото нещо си се объркал относно Краят на света и от там нататъка всичко си объркал ..



посочи ми християнино едно единствено място в библията където се казва, споменава, заповядва да се празнува Коледата?



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Tимoтeй]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано01.01.10 12:45



Зарадвай се бе, човече :) Не всичко е чак толкова дяволско. Прието е Новата година да се отбелязва от януарските календи още от римляните. Прието е и Рождество да се чества на декемврийското слънцестоене (или близо до него) пак от същите хора. Въпрос на традиция.

Иначе представи си какво трябваше да настъпи - още една промяна в календара, при която сегашният седми януари да стане първи, това пък ще доведе до объркване на целия свят, а на това отгоре Великден ще се изчислява вече с още седем дни отстъп...
Някои особено пламенни християни щяха пък да настояват януари, февруари, март и май да си сменят имената, за да не се наричат вече на Янус, Фебрис, Марс и Майа, а то прекален деец и вожду не е драг.



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: nonetheless]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано01.01.10 12:46



Не е задължително да е в Библията, за да е християнско :)



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано01.01.10 13:34



Дяволско е. Тук не става въпрос за наименование, нещо външно, а за духа на този празник - тук има не божествен дух, задоволяване на очите, ушите, стомаха и плътта до пресищане. Един православен и дори християнин не бива да върши нищо чисто светско, без никаква мисъл за Бога.

Ако 7-ми стане Нова Година, Великден няма да се промени - той се изчислява по точно определен начин и всяка година е на различна дата. Той се изчислява на база движението на слънцето и на луната, а те не се променят.
Поне за сега!



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: krokoem]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано01.01.10 14:04



Радвам се, че макар и рядко, и тук се намира някой, който напълно да ме разбере и да ме допълни в същия дух.

Наистина да се зарадваме духовно и да се отделим със сърцето си от света!



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: nonetheless]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано01.01.10 14:11



"Тоя ден е Господ сътворил: да се зарадваме и да се развеселим в него." (Пс. 117:24). Крокоем го даде по-горе!

Значи за важните събития, сътворени от Господа трябва да се радваме и да се веселим. Нима Рождеството на Христос не е сътворено от Господа?!!

Ами и другите 11 Велики Църковни Празници нима не са от Бога - от Бога са и затова и за тях се радваме и се веселим, предимно духовно.

Празнувай с Църквата и ти!



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Tимoтeй]  
Автор snakeling ()
Публикувано01.01.10 15:02



кой ти каза, че се празнува нова година без мисъл за Бога? Аз винаги на нова година се моля и си пожелавам Бог да е с мен през новата година и Той да ме води

страшно си доесаден с тая твоя негативистична, депресарска тереска и желание всички да са вкиснати като теб



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество? [re: Tимoтeй]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано01.01.10 17:58



Христос Воскресе!





..ама то тъй е, както ни отърва си ги насосваме - че и с любовта сме така

празнувам братко, празнувам на 25 декември раждането на Сина
празнувам на 7 януари раждането на Дъщерята - и питам за още едно рождество дори...

Редактирано от nonetheless на 01.01.10 18:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.