Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: DarthVader™]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано02.01.10 17:13



Кажи къде са сърбоманите! Й---м им мамичку фашистичку!



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: xenox]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано02.01.10 17:58



Спамърката ме заяжда, заради мнението ми, че На Нова Година по националната телевиия и на центъра на столицата трябва да се говори на български език, а не на сръбски.
Както и по българските форуми да се пише на български а не на руски, и то от руснаци, които даже не знаят руския език правилно, ако наитина са руснаци!
Този спор е познат на Българсакта Църква, но спяамърката не знае, че е било голяма борба с гърците за независима българска църква, както и ца старобългарският език като един от 4-те основни литургични езика.
Затова и сега в старите српски църкви има доста надписи на български език.

Та с две думи - нямам нищо против нито сърбите, нито руснаците, но нека уважават държавата, където живеят и да пишат на български!
Иначе първо българското православие ще стане гръцко, руско или сръбско, а после и останалото, като гледам какви дупедавци и чуждопоклонници са се навъдили!



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано02.01.10 18:02



доколкото знам митологията, Медузата Горгона е била толкова грозна, че който я погледнел умирал...

Силата е нищо без контрол.

виж си сигнатурата. контрола му е майката

Редактирано от xenox на 02.01.10 18:15.



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: DarthVader™]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано02.01.10 18:03



По принцип много го уважавам Брегович, ама някак не му беше мястото на нашата нова година, а? Странно - на разните му англоезични групи не се подразних предните години. А сетих се защо - май ми липсваше дуновското хоро и многая лета-та, вместо които уж беше Горан. Но аз тогава май хвърлях пиратки на балкона и може да съм ги пропуснал...

В српските църкви надписите са на български, щото и църквите са си български.



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: DarthVader™]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано02.01.10 18:11



Не беше веднага. Месеци наред си стоях с картинката.



Относно послеписа - тъй като "не прочетох" постингите ти в темата на руснака признавам, че си абсолютно прав и там точно и само ти не си спамил. Знаех си аз, че Метлата рано или късно ще ти влезе под кожата - подходящ е по два от трите основни признака. Да не пропусна - отчитам развитието ти да преминеш към по-научно и оригинално обръщение. За метил не бих се сетила. Ставаш все по-добър и след няколко живота може би ще спечелиш уважението ми и ще започна да се съобразявам отново с теб.



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: DarthVader™]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано02.01.10 18:18



И ти изчисти националната чест, като наруга руснака.



Между другото наистина ли си мислиш, че някой не знае тези неща, които ги пишеш? А за чуждопоклонничеството и дупедавството - не знам, предполагам източни учения като йогата са много по-безопасни за православието. Но това, да свържеш точно православието с национализма наистина си е още един добър ход, който се дължи може би на това, че вече си прозрял нещо - българското езичество си е българско православие. Но наистина изобщо не се съмнявам в загрижеността ти за чисто българската православна църква (това вече е без сарказъм).



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: xenox]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано02.01.10 18:25



Точно това имам предвид. Не помня точно в полунощ последните години да е имало англоезична група, всъщност не съм сигурен защото почти не гледам телевизия.

Знам, но не смятам, че е безсмислено да го обяснявам на сърбите, както и да им говоря на български, но за съжаление, тук все повече се приема за нормално сърби и руснаци да си приказват на техните езици. Може би се смята, че са по-глупави от другите европейски народи и не могат да научат български. Ето например един футболист французин - Седрик Бардон за няколко години как проговори на добър български, да не говорим за африканчетата. А сръбският алкохолик Йешич за десет години не научи една дума правилно да казва, че и без преводач винаги говореше ...



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано02.01.10 18:31



В отговор на:

след няколко живота може би ще спечелиш уважението ми и ще започна да се съобразявам отново с теб.


Ти не си добре! Въобще не ми пука за уважението ти! Защо си мислиш, че на някой му пука за твоето мнение?
Както виждаш отдавна не ти обръщам внимание, но ти сама се навираш между шамарите, а после пискаш! Просто си един вариант на Орко с пола!
Ако не ми отговаряш, ще направиш услуга на всички в клубовете, а аз по принцип отдавна не ти чета мненията.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: xenox]  
Автор Kossoman ()
Публикувано02.01.10 18:32



За много години, докторе!
Като си почнал да триеш, що не изтриеш всичко, дето Тими го е писал тая година? Гаче ли е пил оцет вместо вино за Нова година. Гледам тука хората радостни, честитят си, пожелават си, а бачо Тими се е накиселил, та знае ли се.



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Kossoman]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано02.01.10 18:38



Еееее, не така с рогата точно на Свети Силвестър!
Тимотейчо ме подкрепя в теорията, че има нещо талибанскко в християнството. Иначе губя половината си арументи.



Силата е нищо без контрол.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.