Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Фoтokoпиp]  
Автор snakeling ()
Публикувано07.01.10 20:45



виждам, че вместо дундуркане и избърсване на муцукна, получи от мен шамар зад врата, почна да ме гониш да ме дърпаш за полата и да пищиш още повече за внимание.Дерзай, още шамари ще отнесеш.



По-скоро ще ме принудите да затворя темата. Глишев

Редактирано от glishev на 07.01.10 22:23.



Тема Re: Как да получим Духа?нови [re: nonetheless]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано07.01.10 20:54



Щом не почиташ Библията - сбогом!



Тема Re: Как да получим Духа?нови [re: Tимoтeй]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано07.01.10 20:59



Щом не почиташ Библията - сбогом!

Виждаш ли колко ти е християнското - току що замени човек за една книжка.



Тема Re: Как да получим Духа?нови [re: nonetheless]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.01.10 00:43



Не, това не е книжка, това СЛОВОТО БОЖИЕ!!!



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Sisilia]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.01.10 00:52



Кога съм казал кой не заслужава обич? Не заслужава обич сатана.



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Tимoтeй]  
Автор Sisilia ()
Публикувано08.01.10 06:08



Християните обичат тия, които най не заслужават! - това са твои думи, Тимотей.



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Sisilia]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.01.10 17:38



Точно така. И никъде не съм съм казал КОГО да не обичаме!

Трябва да ми се извиниш, колкото и да ти е неприятно това!

Ние наистина трябва да обичаме тия, ко4то най не заслужават нашата обич - нашите врагове! Така ни е казал нашият Бог.



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Tимoтeй]  
Автор snakeling ()
Публикувано08.01.10 17:42



ъхъ, поименно не си споменал кого да не обичаме, само си казал, че такива има и че това са враговете ни. А кой ни е враг е доста подлежащо на тълкувание понятие. Ти имаш да се извиняваш и то не на един и двама. Можеш да зпочнеш с мен-заради клетвите си.



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Tимoтeй]  
Автор Sisilia ()
Публикувано10.01.10 17:07



Ок, Тимотей, за мен не представлява никаква трудност да поискам прошка,
но за мен ще си остане загадка кой заслужава и кой не заслужава обич.



Тема Re: Защо Нова Година е отделно от Рождество?нови [re: Tимoтeй]  
Автор Prokimen ()
Публикувано10.01.10 17:42



Брате, размислите ти са навременнни. Не съм изчел всички мнения и предварително се извинявам ако повторя нечии съждения. Вярно е, че с Рождество Христово започваме и новата година на Божията благост, но септември месец си остава все още църковно доминиращ над януари. Не е за пренебрегване, че Възкресение Христово е възпян богослужебно като Празник на празниците и литургичната година, както и църковният календар, бил той Юлиянски или поправен, зависи не от друг празник, а преди всичко и най-вечке от Пасха Христова.

Това за подаръците е много важен детайл. Подаръците свидетелстват за духовната ни деградация и отдалечаване от Христа и Евангелието. Ако християните сверяваха живота си с Евангелието, би трябвало да обърнат внимание на немаловажния детайл, че т.н. "мъдреци", дошли от Изток да се поклонят на въплътилия се Богомладенец, Му донесли дарове. Този детайл дава основание на църковните химнописци да възкликнат в богослужебните текстове: "Какво ще Ти принесе6м, Христе...." ?!

Прочее, Църквата насърчава своите верни да се замислят какъв дар ще принесат на Христа, а не какви подаръци ще си разменят.

В същия контекст и постът не е смяна на менюто, а символичен глад по Христа и Неговия Закон.

Редактирано от Prokimen на 10.01.10 17:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.