Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Изкушенията  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано19.12.09 18:25



Случвало ли ви се е? Шофирате си нормално, и нещо ви щуква. Хоп - изпреварвате, в насрещното и всякакви глупости. Сякаш някое дяволче ви ръчка. Или, говорите с някой приятел и ви хрумва - я да взема да го провокирам. Хоп, човекът се засяга, после се извинявате и т.н. Или, мине засукано момиче, и си казваш - стига съм се правил на светец, я малко радост за очите... Или, като се заговориш с някоя хубава колежка, и полека-лека усещаш че флиртуваш (да пропуснем по-сериозните продължения

)

Та как разпознавате дребните изкушенийца? Има ли начин навреме да се реагира и да се изгони дяволчето?



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано19.12.09 19:05



Постоянно ми се случва.

Има време да се изгони дяволчето, но винаги си намирам нещо друго за правене през това време, вместо да го гоня. Пъ и то с едни такива големи, влажни, добри очи ме гледа. как да го изгониш?!

И Тимотей за модератор


Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти ()
Публикувано19.12.09 19:27



Аз не го гоня, отдавам му се.

Постоянно флиртувам, даже и с жени.

За теб не се и съмняваме. Глишев

Редактирано от glishev на 19.12.09 22:10.



Тема Re: Изкушениятанови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано19.12.09 19:56



Завалията!

И Тимотей за модератор


Тема Re: Изкушениятанови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор isihia (старо куче)
Публикувано19.12.09 19:57



стига сте се надлъгвали кой е по-голям дявол от дявола.





Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано19.12.09 20:09



Влезе ли ти мухата в главата - трудна работа. Ще дам пример, много елементарен. Вие сте на диета. Трябва да обядвате овесени ядки, но ви се яде .... нещо си.
1. вариант - преяждате до пръсване с овесени ядки и целия свят ви е крив
2. вариант - хапвате си каквото сте си намислили и се самообвинявате колко сте дебел.
Решението е НАИСТИНА да ви се ядат пустите ядки. Или да сте толкова съвестен, че...



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано19.12.09 20:35



как се боря с тези изкушения?
Задоволявам ги моментално, без дори и да се замисля и като ефект, не ме тормозят въобще!

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Изкушениятанови [re: *Paл*]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано19.12.09 20:37



Ей, Рал, не знам защо, но ми звучиш много в стил Селинджър. Да нямаш афинитет към дзен?

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано19.12.09 20:41



От всичко изброено май само онова с изпреварването и насрещното наистина си заслужава тормоза. Всичко останало са бели кахъри на хора, които си нямат други проблеми.



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано19.12.09 22:08



Поддаваме се. Директно. Особено на пържолка през пости. Или па да се ухилим бодро на непозната по улицата. Или да напсуваме (и това си е изкушение). Или да изсловоблудстваме.



Тема Re: Изкушениятанови [re: DarthVader™]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано20.12.09 00:43







Тема Re: Изкушениятанови [re: glishev]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано21.12.09 18:55



А, за напсуването :) да видиш като шофирам как благославям мало и голямо.

Значи казваш, директно се поддаваме и елиминираме заплахата. Малките прегрешенийца не са важни. Да се пазим от големите.

Ама Евангелието казва - който не е верен в малкото, и в многото ще е неверен. И който само погледне жена за да я пожелае, пак е виновен.

Лошото е че дребните порочета могат да прераснат в по-сериозни. И става незабележимо.



Тема Re: Изкушениятанови [re: xenox]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано21.12.09 19:00



Мда, и аз така. Принципно си знаеш че трябва да го изгониш, но в момента има нещо по-важно или по-интересно. И гоненето остава за друг път.

Абе все се сещам за птиците небесни дето изкълвали посеяното в притчата. Малко по малко, зрънце по зрънце ...



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано21.12.09 19:13



аз пък не псувам, докато карам, щото ме мързи.





Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано21.12.09 19:21



Сигурно сте много млади и страстни и темпераментни, та затова така лесно се самооправдавате за тези поддавания на изкушения.

Човек затова има разум и ВОЛЯ, за да противостои на мисълта за грях. Отсечи я и нямаш никакви проблеми. Приемеш ли мисълта за добра, с тебе е свършено!



Тема Re: Изкушениятанови [re: Tимoтeй]  
Автор loverrock ()
Публикувано21.12.09 19:56



Айде стига глупости, изкушенията са красотата на живота!

lover`s tired


Тема Re: Изкушениятанови [re: Tимoтeй]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано21.12.09 22:06



Да, защото сме млади е. Софокъл като направил осемдесет станал една хубава утрин, погледнал весело надолу и казал: "Най-сетне се отървах от глупав господар".



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано21.12.09 22:07



Съвсем забележимо си става. Не казвам - давай, сега ти е паднало. Просто излагам факта.



Тема Re: Изкушениятанови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано21.12.09 22:07



Да караш :)



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор Peлakc ()
Публикувано21.12.09 22:14



В Библията пише "не пожелавай". Щом вече си пожелал ти си в лапите на рогатия и трябва да изкупиш греха с молитви и пост но колко точно питай Тимотей, че си има таблици. Също е добре и да се изповядаш или да идеш на психоаналитик но последното е по-скъпо но и вероятността да помогне е по-голяма понеже ше разкрие механизма на греха докато изповедта само ще го регистрира като такъв.



Тема Re: Изкушениятанови [re: loverrock]  
Автор Khosrow (Парвиз)
Публикувано22.12.09 00:33



А ти можеш ли да изкусиш и пън?

Редактирано от Khosrow на 22.12.09 00:33.



Тема Re: Изкушениятанови [re: *Paл*]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано22.12.09 11:18



И как ще ти се доядат пустите му овесени ядки, като са ти дошли до гуша вече? А шоколадът е толкова вкусен...Малко парченце само...





Тема Re: Изкушениятанови [re: glishev]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано22.12.09 11:19



Да. Фактите са факти.



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано22.12.09 21:21



Хах, ами като преядеш няколко пъти с шоколада и ти става ясно, че едно парченце никога не е достатъчно. Попоглеждаш го от време на време (все пак го познаваш...) но с времето ставаш все по-предпазлив. Дааа, това е трудния начин... Може би лесния е да си повтаряш колко здрав и дълголетен ще си с пустите ядки... и никога не ядеш шоколад. Не знам.





Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор Sisilia ()
Публикувано22.12.09 22:13





Нещо мъничко може да ме изкуши. Какво му трябва на човек до щастието?
Черешката, много ме изкушава .





Тема Re: Изкушениятанови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано22.12.09 22:33



О, то и други антични мъдреци казваш същото, но това е нищо за нас, православните.

Тук става въпрос за съвсем друго нещо!

Мисълта за грях да отсечеш, независимо за какъв грях става въпрос. И примерите на светиите са доказали, че това е възможно. Напълно.
Те са били млади и дори са се въздържали от вкусно ядене и сладък сън, някои дори и от вода, да не говорим за вино... А мисълта за женска плът просто, независимо от дявола ли е пратена или от подсъзнанието, изобщо не може да стигне съзнанието - умира на мига!

Тези примери ни показват, че и ние можем, не да подражаваме на техните велики подвизи, но поне да се потрудим и да отсечем мисълта на лукавия за храна блажна в постен ден или съблазън от модерното или ненужното или плътска наслада, която категорично е забранена и за която са убивали съгрешилия веднага с камъни.



Тема Re: Изкушениятанови [re: Khosrow]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано22.12.09 22:39



Не бързай - ако знаеш колко пъти съм плакал със сълзи пред Бога и на гроба на светията и колко месеца съм постил като за Велик пост, и колко години минаха, преди Господ да протегне Ръка и да ме успокои страстта,

друга песен ще запееш...



Тема Re: Изкушениятанови [re: Tимoтeй]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано22.12.09 22:59




Един малко странен призив...

Редактирано от *Paл* на 22.12.09 23:00.



Тема Re: Изкушениятанови [re: Tимoтeй]  
Автор Peлakc ()
Публикувано22.12.09 23:15



Е то не си ли се успокоил биологично така да секаже предвид, че самолета вече не лети?



Тема Re: Изкушениятанови [re: Peлakc]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано23.12.09 03:51



На лексикон го обърнахме. Така навремето някакъв, с когото току-що сме се запознали, ме пита: "Ти, кай, ръкоблудстваш ли? Щото аз често." Останах искрено сащисан от подобна фамилиарност и склонност към ненужни откровеничения.

Редактирано от glishev на 23.12.09 03:53.



Тема Re: Изкушениятанови [re: Tимoтeй]  
Автор glishevМодератор (Immoderatus)
Публикувано23.12.09 03:55



Това с убиването с камъни е изключително неприятно и е чест за християнството, че сме се отказали веднъж завинаги от такива неща. Пак късно сме се отказали. Да се убиват с камъни талибаните като толкова искат. Варварска работа.



Тема Re: Изкушениятанови [re: Peлakc]  
Автор loverrock ()
Публикувано23.12.09 12:04





lover`s tired

Тема Re: Изкушениятанови [re: glishev]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано23.12.09 12:08



Оф остави, че това ми е едно от трудните места в Библията. Защо Господ им заповядва да убиват с камъни (примерно Числа 15:32) а после Иисус ги обвинява че нямат милост в сърцата си, пак заради съботата (Мат 12:7). Какво да направят горките израилтяни, само следват заповеди.
Съжалявам че вкарвам и вас в изкушение, но ако може някой да даде задоволително обяснение...



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор Peлakc ()
Публикувано23.12.09 12:52



Не вярвай в тия глупости и обяснението ще ти се самообясни. Ако твоя бог го имаше щеше да ни създаде без пениси, а да се разждаме от молитва примерно. Докато дигаме самолета ще се огледаждаме и за летища. Що в най-големия студ трябва да ядеш леща?



Тема Re: Изкушениятанови [re: Peлakc]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано23.12.09 14:01



Да, благодаря все пак

.

Иначе си имам някакво обяснение - че Законът е само възпитател до Христа, и че никой не налива ново вино в стари мехове (пояснение за Релакс - библейски цитати, не ме е избило на бели стихове ;-) )

Но ако някой е срещал добро тълкувание, ще съм благодарен.

Редактирано от tormund на 23.12.09 14:02.



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор ann ()
Публикувано23.12.09 14:06



Защото законът е справедлив. А и не за всяко престъпление според него наказанието е с камъни. (При все че е имало и по-жестоки присъди от тази.) Исус не отрича закона и справедливостта му, но Той показва каква е същността на греха и как всички сме грешни и не е редно с лека ръка да осъждаме другите сякаш сме безгрешни. Той не отрича, че заплатата за греха е смърт. Той само плаща за тази смърт. Затова казва, че не е дошъл да отмени закона, но да го изпълни. Законът ни показва кое е добро и зло и кое е справедливо. А Исус ни показва по-добър начин да се справим със злото (греха), но без да предефинира самото понятие за зло (грях).

А пък милостта е застъпена още в Стария Завет. Т.е. присъства често, като нещо, което Бог проявава. Въпреки справедливостта на закона. Т.е. въпреки, че някой не заслужава да бъде помилван и чисто законово (от гледна точка на справедливост) трябва да си понесе последствията.

То не знам ... дали обясних нещо де. Май не ставам за учител. :)



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор ann ()
Публикувано23.12.09 14:12



Да, законът показва кое е добро и зло и кое справедливо. Но е безсилен да се справи напълно със самата природа на злото (т.е. с греха). (справка - думите на ап. Павел в Римляни 7.) Затова е само възпитател до Христа, както казваш.



Тема Re: Изкушениятанови [re: ann]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано23.12.09 14:28



С риск да разколебая убежденията ти, но:

(Числа, 15)
32. Когато синовете Израилеви бяха в пустинята, намериха едного, че береше дърва в съботен ден;
33. и ония, които го намериха, че бере дърва (в съботен ден), доведоха го при Моисея и Аарона и при цялото общество (синове Израилеви);
34. и туриха го под стража, защото не беше още определено, какво да се прави с него.
35. И рече Господ на Моисея: тоя човек трябва да умре; цялото общество да го убие с камъни вън от стана.
36. Тогава цялото общество го изведе вън от стана, и го убиха с камъни, и той умря, както заповяда Господ на Моисея.


(Изход, 31)
12. Говори още Господ на Моисея и каза:
13. кажи тъй на Израилевите синове: съботите Ми пазете, защото това е знак между Мене и вас в родовете ви, за да знаете, че Аз съм Господ, Който ви освещавам.
14. Пазете съботата, защото тя е света за вас: който я оскверни, да бъде предаден на смърт; който в тоя ден върши работа, тая душа трябва да бъде изтребена измежду народа си.
15. Шест дни да вършат работа, а в седмия е събота, почивка, посветена Господу: всеки, който върши работа в съботен ден, да бъде предаден на смърт.


(Матей 12)
1. По онова време, една събота, Иисус минаваше през посевите; а учениците Му, като бяха огладнели, наченаха да късат класове и да ядат.
2. Фарисеите, като видяха това, рекоха Му: ето, учениците Ти вършат, каквото не е позволено да се върши в събота.
3. А Той им рече: не сте ли чели, що стори Давид, когато огладня сам и ония, които бяха с него?
4. Как влезе в Божия дом и изяде хлябовете на предложението, що не биваше да яде ни той, ни ония, които бяха с него, а само свещениците?
5. Или не сте чели в закона, че съботен ден свещениците в храма нарушават съботата, и пак не са виновни?
6. Но казвам ви: че тук е Оня, Който е по-голям от храма;
7. и ако знаехте, що значи: "милост искам, а не жертва", не бихте осъдили невиновните;
8. защото Син Човеческий е господар и на съботата.


Хем Господ ги осъжда, хем са невиновни? Единственото смислено обяснение ми изглежда това, че се отнася за учениците, защото в момента Христос е с тях.

Но все пак - защо фарисеите са виновни, като просто следват Божията заповед.

Това пък което ме успокоява е, че Христос са искали да го изпитват с къде по-сложни въпроси. И отговорът съвсем не бил където са очаквали...

Редактирано от tormund на 23.12.09 14:31.



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор ann ()
Публикувано23.12.09 14:42



А-а, ти за съботата. Не съм те разбрала. Аз мислех, че говориш за камъните и блудницата. Пък не обърнах внимание, че си казал "съботата". Колко внимателно чета ..

Значи имай предвид, че в устното им предание, юдеите много са разширили изискванията за съботата. Докато са станали група от строги правила - с това, което не е позволено в събота. Т.е. надминали са изискванията на Закона.

Тук може би трябва да се изкаже някой, който по-добре познава Закона. Но на мен не ми се струва, че учениците не са нарушили съботата. Защото те са късали класове от глад. А не за да вършат работа. Основното за съботата - е да не се върши работа, за да е посветен деня на Бога. Т.е. може би те формално са нарушили някоя от съботните забрани, но дефакто не са нарушили същността на съботата - да бъдат посветени Богу и да си починат от собствените си дела. Което е и съботата. А какво по-добро посвещение на Бога, от това да следваш Сина Му ...

Исус също не нарушава съботата, когато изцелява хора в този ден. Т.е. и от законова гледна точка.

Редактирано от ann на 23.12.09 14:44.



Тема Re: Изкушениятанови [re: ann]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано23.12.09 14:48



Да, възможно е за строгите правила. А дали се нарушава законовата гледна точка, т.е дали изцеляването е работа - хм...

(Иоан 5)
16. Затова иудеите гонеха Иисуса и търсеха случай да Го убият, задето вършеше това в събота.
17. А Иисус им думаше: Моят Отец досега работи и Аз работя.

Но да не забравяме че "Човешкият Син е господар и на съботата"

Редактирано от tormund на 23.12.09 14:51.



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор ann ()
Публикувано23.12.09 14:50



Да, но на друго място казва, че е позволено в събота да напоиш животните си. Или как, ако волът ти е паднал в яма в събота - няма ли да го извадиш. Т.е. намеква, че този вид работа не е нарушение на съботата.



Тема Re: Изкушениятанови [re: ann]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано23.12.09 14:54



Да. Но май не казва че е позволено, а че въпреки забраната всеки ще го направи. И е лицемерие от страна на фарисеите да следят стриктното спазване на съботата...



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор ann ()
Публикувано23.12.09 14:58



А освен това в евангелието на Йоан е наблегнато на това, че Исус твърди, че е Син Божий и едно с Отец. Това е и предизиквателство към тях. (към юдеите)

Но си прав, че е много трудно ... от тяхна гледна точка да мислят различно. Това е било един вид свръх-революционно спрямо пропилото вече законническо мислене (което, разбира се, си е основано на закона и е разбираемо). Странното е, че все пак немалко от юдеите са го приели, въпреки тези революционни идеи и дела. Явно защото тези, които имат Божия дух те са Божии синове, а не тези, които се мислят за такива.

Редактирано от ann на 23.12.09 15:02.



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор ann ()
Публикувано23.12.09 14:59



Аз пък го разбирам, че е позволено.



Тема Re: Изкушениятанови [re: ann]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано23.12.09 15:27



Да, имаш право. Но някой ден ще узнаем. Просто сега виждаме смътно, като в медно огледало.





Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.12.09 15:49



Така...
Значи не веднъж съм писала по въпроса, но написаното от мен съзнателно се пренебрегва и не е чудно защо.

В юдаизма от 1-ви век пр. н. е. съществуват Школи, чиито спорове на тема Шабат са пословични.
Векове са били нужни, за да се определи тълкувателно какво е и какво не е позволено в Събота, като това продължава и до днес поради промените в живота. Измененията във всяко едно отношение (социално, икономическо, техническо, политическо и т.н) налага непрекъснатото преразглеждане на Шабатните Закони.
През от 2-ри век пр.н.е. юдаизмът постепенно започва да се дели на две основни групи, като едната е либерално-фарисейската (реформистка), а другата е ортодокслано-фарисейската (традиционалисти) подкрепяна от садукеите.

Хилел е представител на либералната/реформистка група, и става един от най-почитани за юдаизма учители/тълкуватели изобщо. Всичко което е казал Исус относно Съботата в евангелията е било преподавано доста преди раждането му в Школата на Хилел.

Съботният въпрос относно "за" животоспасяването е бил вече почти официално приет за общественото мнение благодарение на аргументите на Хилел (въпреки, че има данни, че въпросът е бил обсъждан и преди него).
Златното Правило - "Не прави на другите това, което искаш да правят на теб" също е на Хилел. То е перифразирано от Исус в прочутото...знаете кое.



Знам, че подобно "развенчаване на ореола" звучи неприемливо, но фактите са си факти. Налага се да ги вземаме предвид, що се касае до обективността на убежденията ни.

Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse и невежество

Редактирано от *abi* на 23.12.09 16:08.



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.12.09 16:01



С положителност и тази история си има обяснението, само че не съм се разровила да го търся. Ако ми напомните след Н.Г. ще се постарая, да изровя нещо.

А това:
18. Но затова иудеите още повече искаха да Го убият, защото не само съботата нарушаваше, но и наричаше Бога Свой Отец, като правеше Себе Си равен Богу.
...е нереално.
Още една причина за съмнение в теологичната достоверност и евентулна нагласеност на евангелията.

Ако ми остане време по-късно ще обясня защо.

Съжалявам, че ви разочаровам, но се опасявам, че колкото и тъжно да изглеждат подобни изводи, това са неща, които трябва да се обсъждат, ако има забележки относно текстовете. Разбира се ще се радвам на всяка основателна и добре теологично обоснована поправка. Именно това търся излагайки различните от общоприетите доводи, а не поводи да се изпокараме.

Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse и невежество

Редактирано от *abi* на 23.12.09 16:06.



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор Sisilia ()
Публикувано23.12.09 18:55



Замислих се, има ли разлика между това, да се изкусиш и съблазниш, как мислиш?





Тема Re: Изкушениятанови [re: Peлakc]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано23.12.09 19:26



Аз съм физически силен и мога да имам следващите години 10 деца, ако се оженя църковно. Не е това, което си мислиш.

Всяка СТРАСТ не може да бъде победена без Бога!! Каквато и да е страст.
Аз съм стар, но млад!! Млад по сила и издържливост - мога и 50 лицеви опори да направя без да спирам...

Тъй че, не бързай с оценки за хора на Бога! Още не знаеш Кой е Бог.



Тема Re: Изкушениятанови [re: Tимoтeй]  
Автор Sisilia ()
Публикувано23.12.09 19:34



Аз съм стар, но млад!! Млад по сила и издържливост - мога и 50 лицеви опори да направя без да спирам

Тимотей, как го постигаш? Пусни една тема за издръжливост.
Голям срам! във фитнеса издържам на коремни преси до 20 и то под малък ъгъл на наклон на уреда.





Тема Re: Изкушениятанови [re: Sisilia]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.12.09 19:41



Аааа той е клубна (а сигурно и не само) легенда. За него съм чувала чудеса от очевидци.
Май наистина трябва да ни пусне една тема.

Аз например се научих да постя правилно именно от него. с голямо желание ми обясняваше в темите и хвана декиш. (Даже ми даде кураж:))))

Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse и невежество

Тема Re: Изкушениятанови [re: *abi*]  
Автор ann ()
Публикувано23.12.09 23:48



За Хилел се сетих. Бях чела накратко преди време за него. Спомням си, че и ти си писала. Но не помнех подробностите.

Да, темата е интересна. Но златното правило го има не само при Хилел. Нали сме говорили, че го има в доста религии.

Но това е разговор по-скоро за нова тема, а ... както казва месианик. ;)



Тема Re: Изкушениятанови [re: Sisilia]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано24.12.09 18:18



Може, но не си мисли, че това е лесно.

Напротив, твърде е трудно и ще пусна тема за това как на 70 г. да бъдеш здрав и весел!



Тема Re: Изкушениятанови [re: *Paл*]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано26.12.09 20:50



Защо да се краде, когато може да се проси с молитва? И няма да има грях, а смирение. Преди години минавах покрай едни бедни, ровещи боклука за хартия, и единия каза: Изкарах за един хляб.

И аз се успокоих - помислих си, като се пенсионирам и нямам за хляб, ето един честен начин за хляб! Даже го казах във форума.



Тема Re: Изкушениятанови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано26.12.09 20:54



Ти не ме разбра. Убиването с камъни показва, че грехът е ТЕЖЪК!! Смъртен!
Ние днес не оценяваме благостта на Христос и понеже няма убиване с камъни спокойно грешим СМЪРТНО!

А то е по-добре да те убият камъни, отколкото да те сложат в ада. Ако не се осъзнаеш и не се покаяш с НУЖНОТО покаяние право за там си... Примерно казано. Ти ме разбра. Вече!



Тема Re: Изкушениятанови [re: tormund]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано26.12.09 21:15



Тормунд, мисля си, че това не сложно за разбиране, даже е твърде просто!

До Христос хората са били твърде КОРАВИ и непослушни и само по този драстичен начин са могли да разберат Закона! И да спазват!

Христос носи НОВА ера, нова епоха за всеки човек, повярвал в Него - не случайно е наречен Любов.

И всичко си идва на мястото - разбираш любовта Му и като заплачеш за греха си, Бог ти прощава!

Колко е велик Христос!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.