Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Кое е Онова "стократно", "многократно" по-веченови  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано14.12.09 09:51



Умишлено ще цитирам т.н. "протестантски превод 1940"*

Марк, 10:29-30

"като отговори и Исус каза истина казвам ви никой има който е оставил дом или братя или сестри или баща или майка или жена или деца или ниви заради Мене и благовестието и да не получи с т о к р а т н о сега във времето това къщи и братя и ниви с гонения и във века идващия живот вечен."

Лука 18:29-30

"А Той им рече: Истина ви казвам, няма никой, който да е оставил къща, или жена, или братя, или родители, или чада, з а р а д и Божието царство , който да не получи м н о г о к р а т н о повече в сегашно време, а в идещия свят вечен живот."

И в Матей - 19:29

"И всеки, който е оставил къщи, или братя, или сестри, или баща, или майка, [или жена], или чада, или ниви, заради Моето име, ще получи с т о к р а т н о и ще наследи вечен живот."



*



. . .




Редактирано от Eжko_ на 14.12.09 09:55.



Тема Re: Кое е Онова "стократно", "многократно" по-вече [re: Eжko_]  
Автор Zara_83 (in love)
Публикувано14.12.09 10:15



В тези стихове Исус ни казва, че най-голямата отговорност за нас като християни е да благовестваме. Той не казва буквално да си изоставим семейството и да не ни е грижа, но да поставим на първо място работата за Него. Когато се покоряваме на Неговата воля, ние сме благословени - това означава стократно повече. Благословени сме духовно и най-големият подарък е да видиш как един грешник се покайва след като си му споделил благовестието. Благословени сме и материално, защото работникък заслужава своята прехрана. Благословението с братя, означава още повече новоповярвали християни. И още нещо, което много хора пропускат - ГОНЕНИЯТА. Когато отидем да вършим Божията воля, дяволът е разярен от това, че му разрушаваме царството и се изправя на война срещу нас. Най-често използваното оръжие е клеветата и лъжата срещу Божиите слуги. Ето защо е толкова често разпространена заблудата сред българското общество за протестантите, че са сектанти. Нарочно се насажда омраза и нетърпимост срещу протестантските общества.



Тема Re: Кое е Онова "стократно", "многократно" по-веченови [re: Zara_83]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано14.12.09 14:11



В отговор на:

В тези стихове Исус ни казва, че най-голямата отговорност за нас като християни е да благовестваме. Той не казва буквално да си изоставим семейството и да не ни е грижа, но да поставим на първо място работата за Него. Когато се покоряваме на Неговата воля, ние сме благословени - това означава стократно повече. Благословени сме духовно и най-големият подарък е да видиш как един грешник се покайва след като си му споделил благовестието. Благословени сме и материално, защото работникък заслужава своята прехрана. Благословението с братя, означава още повече новоповярвали християни. И още нещо, което много хора пропускат - ГОНЕНИЯТА. Когато отидем да вършим Божията воля, дяволът е разярен от това, че му разрушаваме царството и се изправя на война срещу нас.




Благодаря за отговора

Вярно е, че най-голямата отговорност на христовия служител е волята му да бъде в съгласие с Божията свята Воля, но благовестието не е най-висшата част от отговорността ни. Знаменателно е, че на разбойника разпнат отляво Господ не казал и една дума. "Иисус мълчеше" и срещу разбеснелия се юдейски елит, който Го разпъна до смърт.

Струва ми се, че не дадохте директен отговор на въпроса, станал предмет на настоящата тема :

"Кое е Онова "стократно", "многократно" по-вече, което е обещано на човек да получи" още тук, в сегашния живот, когато о с т а в и "къща, или жена, или братя, или родители, или чада, з а р а д и Божието царство" ?

Прочем, оставянето на суетата на този свят съвсем не означава безпаметно безгрижие за близките - напротив - ние сме призвани всеки Божи ден да се молим Богу не само за близките ни (тия тук и ония, които са се преселили в отвъдното) но и за целия свят, в това число и за враговете си, за тяхното вразумление. Ако за нас, човеците, нещо е невъзможно, то за Бога, Всеподателя на всяко добро, всичко Е възможно.






Редактирано от Eжko_ на 14.12.09 14:14.



Тема Re: Кое е Онова "стократно", "многократно" по-веченови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus ()
Публикувано14.12.09 14:41



Прочем, оставянето на суетата на този свят съвсем не означава безпаметно безгрижие за близките - напротив - ние сме призвани всеки Божи ден да се молим Богу не само за близките ни (тия тук и ония, които са се преселили в отвъдното) но и за целия свят, в това число и за враговете си, за тяхното вразумление. Ако за нас, човеците, нещо е невъзможно, то за Бога, Всеподателя на всяко добро, всичко Е възможно.

Да и сега , когато е паднал сняг ще е много по-лесно да се помоля на Бог да поправи изгорелия котлон на баба Мария, както и да и занесе хляб и мляко, защото улиците са заледени. Разбрах те ( поне аз )



Тема Re: Кое е Онова "стократно", "многократно" по-веченови [re: Zara_83]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано14.12.09 14:44



Гонение, обиди и притеснения имат и православните истински вярващи.
Ние не изпитваме никаква омраза към никого, а камо ли към вярващи протестанти.

Все пак вие, протестантите, причате на евреите, които признават Бог Отец, а не признават Бог Син. Вие признавате Бог Син, а не признавате Бог Свети Дух в Преданието Църковно.

Извинявам се, че измествам темата, която е почти ясна - стократното явно не е 100 къщи или 100 жени!!, а друг вид ценност, която е стократно по-ценна от всичко земно и преходно.



Тема Re: Кое е Онова "стократно", "многократно" по-веченови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus ()
Публикувано14.12.09 14:58



Ежко, къде все пак да прочетем, онова писмо на ап. Павел, за което той говори в 1. Коринтяни ?



Тема Re: Кое е Онова "стократно", "многократно" по-веченови [re: Eжko_]  
Автор lampion ()
Публикувано14.12.09 16:41



Човек не трябва да се притеснява за семейството си по плът,ако е новороден.(За него, Бог има грижата)Когато човек се роди от дух вече е Божий син.И така всички които са новородени имат многобройно по дух семейство.Затова сме братя и сестри.


ЕТО Твоя цитат...


като отговори и Исус каза истина казвам ви никой има който е оставил дом или братя или сестри или баща или майка или жена или деца или ниви заради Мене и благовестието и да не получи с т о к р а т н о сега във времето това къщи и братя и ниви с гонения и във века идващия живот вечен."


Исус казва...ако излезете и проповядвате и хората приемат благовестието,и се кръстят...тогава получавате още в този живот,многократно повече в семеен план,по дух.Понеже моята къща е твоя,и твоята моя,ако сме братя по дух. И всичко е нужно да споделяме като семейство,както и е било навремето.Така и със всички вярващи и приели Христа.. Защото имаме един Баща,едно кръщение,един наставник Христос,едни учител(Светия дух) и т.н

Първосвещеническата молитва на Христос не случайно е оставена в Билията в Иоан 17 глава.Когато Исус се моли... всички да са Едно,за да може светът да познае,че Отец го е пратил и да не се погубят,като овце без пастир.

Там Исус твърди...че думите които е получил от Баща си ги е придал на учениците си и те са повярвали.И славата си им е дал,която пък Бог е дал на Христос.Затова и вие ги почитате като светии и им се молите.Както правят и Католиците.А ние ги признаваме без да им се молим....Спирам, да не създавам полемика...отклоних се..мисля това е достатачно да се разбере идеята.

Господ не само играе на зарове,но понякога ги хвърля така,че никой не разбира резултата!!!


Тема Ако имаме вяра колкото синапено зърнонови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано14.12.09 17:44



ще стават чудеса всякакви. Содом и Гомор са унищожени, понеже в тези градове не бил останал и един праведник.

Този свят се крепи все още единствено на молитвите на праведниците и на нищо по-малко оттова. Когато няма да има вече люде да се раждат, които да просияват в Божествената Светлина, тогава ще дойде краят. Затова и Господ пита риторично, че когато дойде Втори път, дали ще намери вяра - търсеща духовно_истинно и ревностно, а не шикалкавеща и топлохладна.

В отговор на:

Да и сега , когато е паднал сняг ще е много по-лесно да се помоля на Бог да поправи изгорелия котлон на баба Мария, както и да и занесе хляб и мляко, защото улиците са заледени. Разбрах те ( поне аз )



От Йоана свето Евангелие ••

Истина, истина ви казвам: който вярва в Мене, делата, що Аз върша, и той ще върши, и по-големи от тях ще върши; защото Аз отивам при Отца Си.
И каквото поискате от Отца в Мое име, ще го направя, за да се прослави Отец в Сина.
Ако поискате нещо в Мое име, Аз ще го направя. [14:12-14]


Вярвам, Господи. Амин.


Редактирано от Eжko_ на 14.12.09 18:05.



Тема "Заради Мене и Евангелието (Ми)" - ето, това казванови [re: lampion]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано14.12.09 17:57



Не се учудвам, че щом се вглеждате в буквата, няма как и да разбирате. Или по-точно казано, разбирате наопъки - в случая - или, ако не наопъки, ще разбирате полуистинно, или пък недотам достатъчно дълбоко - в други случаи.


Казва "заради Мене и благовестието Ми, заради Мене и Евангелието" - това всъщност е откровеното от Бога м Марк, 10:29-30.

И какво всъщност е светото Христово Евангелие, ако не проповед_призив за влизане в Царството Му - още в самото начало на Благовестието Си Христос започва именно с откровението за Царството Си и условието за придобиването Му - съкрушеното в покаянието сърце - единствената жертва, която Той иска от нас (виж Псалом 50:19 - "жертва Богу е...") :

"Оттогава Иисус начена да проповядва и да казва: покайте се, защото се приближи царството небесно". [Мат., 4:17]


Това благовестие_призив на Христа Бога е постоянен и "отеква" докрай, допреди светото му Възнесение :

"Първата книга, о Теофиле, написах за всичко, що Иисус начена да върши и учи до деня, когато се възнесе, като даде чрез Духа Светаго заповеди на апостолите, които бе избрал, на които и представи Себе Си жив след Своето страдание с много верни доказателства, като им се явяваше през четирийсет дена и говореше за царството Божие;" [Книга ДЕяния на светите Апостоли, 1:1-3]




Редактирано от Eжko_ на 14.12.09 18:13.



Тема Първосвещеническата молитва завършва с Главното:нови [re: lampion]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано14.12.09 18:11



- тоест, с желанието на Бога е Неговите да бъдат в Царството Небесно в_Едно с Любовта.

[17:24] Отче! тия, които си Ми дал, желая и те да бъдат с Мене там, дето съм Аз, за да гледат Моята слава, що си Ми дал, защото Ме възлюби, преди свят да се създаде.
[17:25] Отче праведний! светът Те не позна; но Аз Те познах, и тия познаха, че Ти си Ме пратил;
[17:26] и явих им Твоето име и ще явя, та любовта, с която си Ме възлюбил, в тях да бъде, и Аз в тях.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.