Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Аск да не е станал монах?нови  
Автор _maycal (refab)
Публикувано01.12.09 10:31



Тимотей, ти като старостилец, нямаш ли информация за него?





Тема Re: Аск да не е станал монах?нови [re: _maycal]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано01.12.09 21:07



Доколкото знам, /чрез друга старостилка/ не е станал монах, но явно е разочарован от нивото на разговорите тук. Това донякъде е знак да се замислим и ние какво точно правим за издигане нивото на форум ПРАВОСЛАВИЕ!



Тема Re: Аск да не е станал монах?нови [re: Tимoтeй]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано02.12.09 08:06



Усетих и аз нещо такова. Това че си тръгна го приемам и като личен неуспех. Много обогатяваше разговорите.

И Тимотей за модератор


Тема Re: Аск да не е станал монах? [re: xenox]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано02.12.09 11:57



Ще кажа нещо, което не се отнася лично към Аск (когото много уважавам и ми е приятен и интересен събеседник), а по-принцип.

Тази история с разочарованията (ние не знаем дали Аск се е разочаровал или си има други неща в момента - това е само слух за сега) ми дойде до гуша.

Все някой трябва да се чувства виновен. Като вирусен грип е.

Какво им е на разговорите?
Такива сме. Участваме както можем и с каквото можем. Не сме завършили богословски факултети, нито се борим за омилитични призвания. Който може да пуска теми. Щом не му харесват разговорите да дава насоки.

Пишман станахме от критици. Лично участвам със всякакви знания, търся материали по темите, ровя се, чета...И виждам и колко други участници го правят.

Като се недоволни, недоволните да напълнят първа с теми от които ще са доволни и да приключваме с този цирк от неоснователни критики.

Нядявам се обаче темите НА НИВО да са от нивото на тези, които твори Абсентът, защото Божественото Хайку или Апокалиптичните откровения на старците са ниво, от което АЗ не съм доволна и са много под МОЕТО НИВО

Ок?

Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse

Редактирано от *abi* на 02.12.09 11:59.



Тема Re: Аск да не е станал монах? [re: *abi*]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано02.12.09 18:28



спокойно де! все ме гложди призрака на "доброто старо време" и пълната цензура, когато се водеха дълги богословски диспути. и все още ми се струваше разумно и полезно да обяснявам за свободата и любовта в християнството. цяла година не се върнаха, нито те, нито хората дето ги водеха. а ми се искаше.

ще взема да му звънна на Аск, да го питам що не пише. наистина може да е зает. форумите са краста по принцип. гълтат много време.

И Тимотей за модератор


Тема Re: Аск да не е станал монах? [re: xenox]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано02.12.09 21:26



форумите са краста по принцип. гълтат много време.

факт.



Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse

Тема Re: Аск да не е станал монах? [re: xenox]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано03.12.09 07:31



Мдам.
Армагедон май се обиди като се оттегли Валя. Пък и сигурно е зает с логос-а и двери.
Фамулус май загуби интерес. Шиников само чете. Н. Антонов и за това няма време май.

Жалко, бяха интересни събеседници.



Тема Re: Аск да не е станал монах? [re: tormund]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано03.12.09 08:27



Жалко, бяха интересни събеседници.
Ние не сме им интересни събеседници. От там започва всичко. Само, че ние останахме, а те се изнесоха. Ако се бяхме изнесли и ние, клубът нямаше да съществува.
А ние се поизчерпахме от страна на теми. Или всичко вече е казано и пет пъти преразказано.
Например аз рядко намирам за себе си тема, в която мога да участвам с пълен капацитет. Например херменевтични теми липсват, а те са ми най-любимите. Колкото и да се опитвах за завъртя такъв разговор, все се "опорочава" или няма участници, които да се включат. Така че се отказах и минах на лайт дискутиране.

Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse


Тема Re: Аск да не е станал монах?нови [re: *abi*]  
Автор tormund (mostly harmless)
Публикувано03.12.09 10:15



Тогава да си спретнем скандал, че да стане интересно

Ама не е проблемът че не сме им интересни, по-скоро работата ги е хванала за гушата.

Херменевтиката е интересна, ама ние сме лаици. Не професионални богослови (как звучи само )



Тема Re: Аск да не е станал монах?нови [re: *abi*]  
Автор ann ()
Публикувано03.12.09 12:40



Защо бе, напоследък има много теми тук. И то интересни. Нищо, че не са херменевтични. ;)

Сигурно ще дойде време и за тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.