Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 21.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Тема филми  
Автор ricky_sf (минаващ)
Публикувано13.11.09 22:21



Може в тази тема да споделим кой какви филми е гледал поне малко свързани с православието. Провокирах се да я отворя, защото наскоро гледах един руски филм който много ми хареса (казва се "Остров" има го напр. в zamunda.net от 2006 г. е ) който беше много далеч от американските простотии и въпреки, че от начало ме удряше на заспиване като го изгледах до края наистина остана нещо добро в мен.
Та търся си в момента подобни филми, но удрям на камък в замундата и реших, че тук мога да попитам и споделя.

Редактирано от ricky_sf на 13.11.09 22:24.



Тема Re: филминови [re: ricky_sf]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано13.11.09 22:47



Андрей Рубльов, на Андрей Тарковски. Има го в замунда в един прекрасен торент с всичко на Тарковски. ако го отпочнеш от Рубльов може да изгледаш и останалите. като цяло няма слаб филм, но удрят на заспиване в началото.

И Тимотей за модератор


Тема Re: филминови [re: ricky_sf]  
Автор Veselin_L (непознат )
Публикувано14.11.09 00:30



Евангелието на Йоан и The Bible Collection - те са няколко филма . Търси ги в замундата



Тема Re: филминови [re: ricky_sf]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано14.11.09 04:17



Хубава тема!

Руският "Андрей Рубльов" е много добър. Старичък е, не знам има ли го в Замунда, но си струва. Ужасно впечатляващ, вълнуващ и изобщо страхотен филм.

"Последното изкушение" по Казандзакис, макар че нашите брадати мъдреци го спряха от излъчване, също си струва. Има в него едно сериозно внушение: че винаги, когато ти се предложи избор между лесния и трудния начин да продължиш, на всяка цена трябва да избереш трудния.

И любимият ми кич (защото аз всъщност си падам по "американски простотии") си остава "Страстите Христови". Каквото и да си говорим - забележителен филм.

Инак напоследък пак си гледам любимите стари японщини: "Седемте самураи", "Рашомон", "Тронът в кръв" и "Харакири/сеппуку". Много може да се научи за лоялността, дадената дума и постоянството от тези филми, нищо, че на пръв поглед нямат общо с религията ни.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: филминови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано14.11.09 15:28



"Харакири" съм го гледал още като студент в Архивното кино и наистина е силен филм. Японците в киното са наистина добри. Дано да станат християни!

Сред старостилците се разпространява един руски филм на DVD за руснак, който умира и преминава митарствата и разглежда Небето и говори с Христос и се връща на земята, но още не съм го гледал.



Тема Re: филминови [re: ricky_sf]  
Автор E_лия (от облаците)
Публикувано14.11.09 19:31



Мостът на Сан Луис Рей (The Bridge of San Luis Rey) много интересен филм, наскоро го гледах.
Накратко 5-има души умират при скъсване на мост, един свещеник се заема да разбере какви са били и защо Бог решава точно тях да прибере...



Тема Re: филминови [re: ricky_sf]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано14.11.09 22:15



За мен един от най-разтърсващите и дълбоки филми, свързан с ВЯРАТА, не само с православието, е и ще си остане "Осъденият на смърт идва".
Тук

не казват най-същественото, трябва да се гледа.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: филминови [re: Tимoтeй]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано15.11.09 00:29



Дано, наистина! А "Харакири" е просто безпощаден. Човек може много да научи, ако и да се отвращава от самоубийството.

Като ти попадне този руски филм за митарствата, дай заглавие и отзив, та да си го потърсим и другите. Любопитен съм.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: филминови [re: glishev]  
Автор Sisilia ()
Публикувано15.11.09 17:08



"Андрей Рубльов"- действително хубав филм.


Отдавна не бях гледала стар руски филм.
Благодаря, Глишев!



Тема Re: филминови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано15.11.09 17:15



Да, представи си как ме разтърси мен като студент преди близо половин век този филм "Харакири"... Пък и бях атеист.

А този филм ще видя по заглавието - може да са го качили някъде. Още не съм го гледал.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.