Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 15.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Пиратството - кражба или не?нови  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано18.10.09 01:06



Я да видим - има ли някой тук, който да смята, че "пиратството" в Интернет е кражба?
Аз съм убеден, че да качваш книги, филми и музика в Мрежата, е благородно и щедро, а да теглиш - съвсем естествено. Както и че който тегли, трябва и да качва.
Убеден съм също, че законите за авторските права са направени така, че от тях да печелят не авторите на съответното произведение, а разпространителите - издатели, звукозаписни компании и прочие лихвари, печелещи не от свой труд.
Убеден съм, но може и да не съм прав. А въпросът е етически, сиреч - и религиозен. И тъй - кражба ли е пиратството?

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: glishev]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано18.10.09 01:14



Щом сайта го го има

какво?
Ей сега ти качих Емил от Льонеберя от библиотека да си го четеш за лека нощ.

Да му мислят тези дето са техни сайтовете. Ние сме потребители.



Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: glishev]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.10.09 01:17



Аз смятам, че авторите на произведенията имат право да определят какво да се прави с тях. И ако ти не спазваш желанието им, извършваш кражба.

Та, правилото не е "който тегли, трябва и да качва", а който консумира трябва и да произвежда. Като не можеш да произвеждаш книги, филми и музика, трябва да си плащаш.

Друг е въпросът доколко сроковете в закона за авторското право са смислени. Според мен сроковете в първите закони за защита (14 години от първото публикуване на произведението в Statute of Anne и първия американски закон) са достатъчни.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: |]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано18.10.09 01:25



В отговор на:

Като не можеш да произвеждаш книги, филми и музика, трябва да си плащаш.




Това ми хареса! Изгодно ми е, защото произвеждам текстове и музика. Който е бездарен, да плаща - гъзарите сме вече в комунизма

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Тема Re: Пиратството - кражба или не? [re: glishev]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.10.09 01:45



Но кой знае защо никак не уважаваш желанията на авторите, чиите произведения харесваш. Защо така?

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: glishev]  
Автор AGLER ()
Публикувано18.10.09 11:17



Аз съм убеден, че да качваш книги, филми и музика в Мрежата, е благородно и щедро, а да теглиш - съвсем естествено. Както и че който тегли, трябва и да качва.



Явно наистина е наближил свършека на света щом попаднах
на твое мнение с което да съм съгласен напълно....................



Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: glishev]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано18.10.09 11:46



В едно описание на принципа на торентите срещнах хубавата аналогия, че Христос е бил най-големия сийдър - само се е раздавал.

Иначе си е кражба да се разпространява всичко попадащо под авторски права, но пък и не съм съгласен, че печалбите на разпространителите и на музикантите отговарят на вложения труд. нито смятам, че заслужават да бъдат милионери. още повече, че станата ли такива повечето се превръщат в адски задници.

пари бих дал само за концерт или за група, която наистина смятам, че си заслужава - последната такава беше Исихия.



Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: glishev]  
Автор Kossoman ()
Публикувано18.10.09 12:54



Всичко се плаща, момчета. Рано или късно, по един или по друг начин. Нищо не остава незаплатено.





Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: glishev]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.09 13:20



Има нещо, което не разбирам. Аз обичам да си купувам книги. Законно, с платени авторски права за тях. Освен това обичам да давам за четене някои от тези книги на приятели. Това също е съвсем законно, нали?

Тогава какъв е проблемът, ако аз изпратя сканирана същата книга на мой приятел по интернет?

Единственото, което нямам право, е да я размножавам и продавам копията за пари. Но и това не е ясно. Да се копира книга на ксерокс е напълно законна процедура, а ксероксът струва все пак пари...

С музиката нещата са още по сложни. Авторското произведение е обикновено с високо качество, а МР3-те са с доста по ниско. Може да се приеме (и често се приема), че те са само едно безплатно демо на оригинала.

Същото важи и за филмите.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: glishev]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано18.10.09 15:13



Аз купувам и плащам за всичко, мисля че не е чак толкова скъпо, пък и не ми се занимава по другия начин. Музика купувам от Amazon или iTunes, има голямо разнообразие. Един mp3 файл от тези сайтове е 0.79 p, това е евтино.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.