Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: *abi*]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.10.09 23:13



По същия начин по който доказват, че крадеш в магазина.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Ама сте досадни....нови [re: *abi*]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.10.09 23:15



Което не означава, че това което правите вие не е кражба.

Много е интересно колко оправдания си намерихте обаче :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Ама сте досадни....нови [re: |]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано18.10.09 23:33



Да, оказа се, че най-големите 'християнки' се стискат за 0.79 пенса да свалят един файл като нормални хора. Предполагам, че в Библията са прочели, че така е най-правилно.





Тема Кой е окраденият?нови [re: witch777]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.09 23:37



Абе кой ти мисли за забогатяване! Главно се свалят филми и софтуер.

Днес например си свалих роден БГ софтуер - Кирила Корект 2009. Да го тествам най-напред. И ако го одобря, да го купя за 49 лева.

Веднага открих един неприятен бъг. Дори им написах писмо по този повод.

И сега се чудя какво да правя. Защото, ако го купя, трябва да си купя дефектен софтуер.

Или с други думи окраденият в случая ще бъда аз.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Ама сте досадни....нови [re: witch777]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.10.09 23:44



Мдаа, "щом не могат да ме хванат, значи не е кражба". Страхотна логика :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: Aлekc]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.10.09 23:45



Да, ще могат да се обжалват, но това не означава, че крадците няма да бъдат наказани :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: Aлekc]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.10.09 23:47



Законът за авторското право защитава _твоето_ право да разпространяваш оригинала на Дао дъ дзин.

Казвам ти, че коментираш неща от които нямаш никаква идея, ама не ми вярваш :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: |]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.09 23:58



Трогнат съм!

Че някакви си наши продажни депутати, гласуващи с чужди карти, били гласували един такъв мъдър и справедлив закон, без който и досега прекрасно съм си съществувал.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: |]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано19.10.09 00:07



По същия начин по който доказват, че крадеш в магазина.

Тц-тц. Не си прав, нито примерът ти е удачен.

Сайтовете от които свалят потребителите не са магазини. Потребителите не разчупват някакви кодове, не крият нищо под шлиферите и не се измъкват през задния вход. Напротив - те са заблудени. Осъзнаваш ли правната страна на проблема? Те са въвлечени в заблуждение. Стоката в тези сайтове се предлага безплатно.
Не става дума за никаква, ама никаква кражба, а за почерпка. Тези, които качват стоката имат правен проблем, а не тези които я свалят.

Ще ти дам един далече по удачен пример. Сергия с моркови чанти. Стоката е фалшива, но хората с ниски доходи лелеещи да притежават Прада (с пълното съзнание, че е имитация) си купуват. Те не крадат. В реалния бизнес процес себестойността на оригинала с нищо не се различава от тази на сергийната стока. Моделът е натоварен от наема на скъпите бутици, персонал и идиотско количество реклами. Изпълнителите обаче, както и материалът са с минимална цена. Производството на една оригинална чанта не струва "нищо", защото всъщност изработващият я го прави на минималната ставка.
Големите фирми обаче си затварят очите за фалшивата стока с която са бъкани дори моловете. Защо? Защото така или иначе има кой да купува стоката им с 2000% надценка.

Същото важи и за нета. Тревогата е повече от фалшива. Тези които държат правата всъщност имат нужда от тази пиратска реклама. И това го знае всеки идиот. Поради това, че "името" се разпространява и така се поддържат безумните цифри, които печелят пръдльовци от ранга на Круз. Не случайно разпространяват филмите за жълти стотинки заедно с неделния вестник. Понеже рекламната индустрия е свързана с толкова съпътстващи я стоки, че парите се избиват от всякъде.

Горчивата истина е, че те много добре знаят, че при създалата се конкуренция и икономически спад трябва да пуснат и малко на черно. Иначе никой няма да им купи бозите и ще се наложи да си подаряват правата. Ей за това сайтовете си ги има и си царуват в мрежата. Няма нищо по-лесно от това да спрат кранчето. Защо не го правят?

Айде отговори ми, като си толкова отворен на тема права.

Редактирано от *abi* на 19.10.09 00:12.



Тема Re: Ама сте досадни....нови [re: |]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано19.10.09 00:12



Което не означава, че това което правите вие не е кражба.

Много е интересно колко оправдания си намерихте обаче :)


И по каква логика трябва да се признае за виновен, някой след като не се счита за такъв?

Апропо аз всъщност не свалям от мрежата - нито музика, нито филми. Имам си далеч по забавни занимания.
Но ако реша да го направя някой път, ще го сторя без никакви скрупули.

Докажи ми, че ще крада.
Аз пък ще ти докажа, че няма да е кражба.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.