Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Ама сте досадни....нови [re: *abi*]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано18.10.09 22:01



що се дърляте за глупости, ве?





Тема Re: Ама сте досадни....нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано18.10.09 22:06



'Щото искат бой и двамата.
Дрън-дрън та пляс.





Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: |]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.09 22:07



Дали имам право да права други копия на книгата или не, определя единствено закона. Едва ли е противозаконно да сканирам дадена книга и да я изпратя на мой приятел. В Интернет има доста много виртуални библиотеки и не забелязвам някой да прави проблем от това.

Като цяло законите се пишат от хора и напоследък много често дори не надживяват създателите си.

Като цяло ВСЕКИ закон, който е несъвместим с развитието на съвременните информационни технологии е обречен да бъде пометен.

Моята логика е проста: ако уважавам даден творец, с най-голямо удоволствие ще заплатя за създадения от него продукт (и съм го правил неведнъж). Ако обаче не го уважавам, ще намеря начин да наруша безнаказано закона спрямо него - и това съм го правил доста пъти.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: Aлekc]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.10.09 22:09



Дали имаш право да копираш книга или не определя закона _и_ лиценза на книгата. Аман от неграмотници!

Значи, не уважаваш някой творец, но четеш и слушаш произведенията му, а? Ако не уважаваш някой хлебар имаш ли право да си вземеш хляб от хлебарницата му без пари? Аман от крадци, които си търсят оправдания!

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer

Редактирано от | на 18.10.09 22:15.



Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: |]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.09 22:10



Хайде, обясни ми го ти.



Явно е, че не е съвместим с принципа на свободния обмен на файлове по интернет между потребителите.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: Aлekc]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.10.09 22:13



Не съм сигурен, че имаш достатъчно ум за да разбереш, но ще опитам.

Проблемът със закона е, че наказва за нарушение на авторски права с ограничение на достъп до интернет. При това без решение на съда. Новият проектозакон, при който се изисква решение на съда, вероятно няма да бъде обявен за неконституционен.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: |]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.09 22:15



Не търся оправдание, защото не се нуждая от такова.

Лично имам слабост към древни автори, които отдавна са отвъд сферата на законите за авторско право.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: Aлekc]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.10.09 22:16



Определено си търсиш оправдание, оправдаваш се във всяко от мненията по темата. А фактът е очевиден -- и ти, и мнозинството хора тук сте най-обикновени крадци.

П.П. Древнита автори _са_ в сферата на закона за авторското право. Аман от неграмотници!

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer

Редактирано от | на 18.10.09 22:17.



Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: |]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.09 22:21



Именно това е абсурдното на досегашната версия на френския закон - че се опитва да ограничи основни граждански права, без съдебна санкция.

Що се касае до закон, изискващ решение на съда, той със сигурност ще бъде конституционен, но решенията на съда ще могат да се обжалват, включително и в Страсбург. Защото не е ясно кой ще има право законно да шпионира потребителите, за да представи обвинителен материал в съда.

Особено при ползване на международни торенти.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: |]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.09 22:25



Досега никой не се е оплакал от мен, че съм го окрал.

Така че не ми е ясно кой и защо си тръгнал да защитаваш?

А сега ми обясни ЗАЩО например оригиналът на Дао дъ дзин е защитен от закона за авторското право и кой е носител на правата за това произведение?

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.