Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: yi-rene]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано20.10.09 19:43



Моя Учител ме е учил че като съм получила нещо даром

А твоя учител светна ли те, че не си го получила, а си го взела/откраднала мп3 файла? Ти за без пари ли ходиш на работа? Брей, големи тарикат-пишман-християнки се извъдихте!



Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: ann]  
Автор yi-rene (неzaпознат)
Публикувано20.10.09 23:16



Отговорих на вещицата ама да се уточня - таланта им не им е заслуга и би трябвало да се плаща за времето, което са вложили за създаването на продукта и за останалите разходи за материализиране на идеята, а не за авторство и.

.... те погледнаха на себе си с любов, виждайки себе си, както Светият Дух ги вижда.


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: witch777]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.10.09 23:21



Браво!

The God Delusion

Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: witch777]  
Автор yi-rene (неzaпознат)
Публикувано20.10.09 23:35



Ние с а**о сме първи дружки - та файловете които ми оставя в нета - баш съм си ги получила, а не съм ги взела

теб кво те бърка дали ползваме нета или пощенски гълъби не ни плащаш транспортните разходи ти

.... те погледнаха на себе си с любов, виждайки себе си, както Светият Дух ги вижда.

Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: Aлekc]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано21.10.09 12:33



Ами... прав си.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Апология на пиратството :)нови [re: ann]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано21.10.09 12:49



Двете неща се връзват:

от една страна си получил даром музика, щото някой я е качил в Замунда. Следователно и ти трябва да качиш нещо, което да бъде даром за другия. От друга страна, онзи си е поиграл да качва, което е малко време, малко знаене кое как се прави - следователно заслужава заплатата си. И ти му я даваш, качвайки на свой ред.

В безплатните торент-тракери има нещо във висша степен християнско - общност на собствеността. Всичко качено е за ползване от цялата общност, всички се радват на качващия файлове и го поздравяват, никой не ти иска пари, а имаш само моралния ангажимент да споделяш изтегленото като сийдър и сам да качваш материал в полза на другите. Изобщо не става дума за "пиратство" (каква грозна дума), а за взаимно подпомагане на членовете на една общност в нета!

Отделно от това реакционните и кто цяло не особено християнски сили на международния капитал се опитват да пречат на това, следователно го има и романтичният момент на борбата за справедливост, че ако щете и на мъченичество (като ти влезе НСБОП вкъщи и ти вземе компа или те метне в ареста).

Да не говорим, че Христос и апостолите са проповядвали безплатно, лекували са безплатно и са разпространявали текстовете на учението безплатно, отначало устно, а сетне и писмено, преследвани от държавата. Пиратството е един вид апостолска дейност, едва ли не.

Следователно е време да се съставят: "Молитва за ъплоудъра", "Покаен канон за този, що само тегли, а не сийдва" и "Похвално слово за суперпотребителя".



Правилно е, че гербът на Тhe Pirate Bay е кораб, защото и Църквата е оприличавана на спасителен кораб

Да не говорим колко труд хвърлят хора като De Cyrvool, за да превеждат и публикуват Пратчет в Интернет ей тъй - от почит към автора, от желание да бъдат полезни на читателите и за едната чест и слава. На теория и Цървулът, и читателите на преводите му сме пирати. В Средните векове Цървулът би бил смятан за безценен кадър на книжния фронт.

----------
Едит:
Навремето Тертулиан съвсем резонно е попитал римските съдии защо не издирват християните като престъпници, а все пак арестуват онзи, за когото знаят, че е християнин. Така де, ако християнството е престъпление, трябва да се издирва, а ако не е престъпление, не трябва да се арестува.
Същото е днес с пиратите. Защо НСБОП преследва админите на торент-тракери, но не и ползувателите? Кражбата е престъпление, но и съзнателното ползване на крадена собственост - също. Ако ще се арестуват админи, значи и юзърите са виновни. Нека да изпоарестуват половин България (но много ченгета и държавни служители също ще са в кюпа). Ако юзърите пък не са виновни, значи нямаме работа с кражба и следователно и админите трябва да бъдат оставяни на мира.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Редактирано от glishev на 21.10.09 13:00.



Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: ann]  
Автор GlBBS (MCMC)
Публикувано21.10.09 12:55



Анн,
Естествено е готовият продукт да се продава. За това никой май не спори (мненията станаха много и ми е трудно да изчета всички). За да стане един продук реалност е нужно успешно сливане на две неща - ползотворна идея, която съставка се защитава донякъде от авторското право и материални ресурси. Този който обезпечава ресурсите има също "права" върху продукта защото ако процеса по създавеното пропадне той понася материални загуби. За автора остава неудовлетворението, че идеята му не се реализира. Така, че проблема по принцип е как ако има печалба тя ще се подели между автора и инвестира. За мен и двете страни имат морално право на дял - какъв ще е този дял обаче това е юридически въпрос и юристите го решават по някакъв нячин чрез специфични закони.

The most certain think is the uncertainty


Тема Re: Апология на пиратството :)нови [re: glishev]  
Автор Kossoman ()
Публикувано21.10.09 13:16



Ако ти се върти идеята, че собствениците на торент тракери не печелят, цъкни в замундата и преброй рекламните банери и полета. После се опитай да видиш в статистиката на колко посещения се радват.
Иначе оприличаването на торент системата с църквата е много точно. Членовете и на двете общности са свързани от обща идея и целта им не е да спечелят от нея (поне повечето от тях). Организаторите и при двете системи (собственици и админи на торенти от една страна и висшия клир и редовото духовенство от друга) от тая дейност печелят или поне си вадят насъщния.



Тема Re: Апология на пиратството :)нови [re: glishev]  
Автор yi-rene (неzaпознат)
Публикувано21.10.09 13:48



Бате шефе къде са ми прибрани среднощните творения?

Аз тъкмо реших да споделя една две ценни *авторски* идеи гратис и някой ме е цензурирал


Не виждам нищо нецензурно в споделянето на опит относно *творческото готвене* или христианските препоръки за по- спокойно приемане на нещата от живота отправени към бъдещи майки с оглед на негативното влияние на стреса върху развитието на плода им


.... те погледнаха на себе си с любов, виждайки себе си, както Светият Дух ги вижда.

Тема Re: Кои са истинските големи крадци?нови [re: Aлekc]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано21.10.09 14:00



Чети си внимателно всякакви договори, споразумения, условия за ползване и т.н. Ако не си се съгласил някъде за плащане чрез директен дебит /така се нарича видът плащане, когато доставчикът може да изтегли пари от сметката ти при установяване на твое задължение към него, при твое предварително съгласие/, нямат право на такава операция, но внимавай да не би в малките букви по недоглеждане да си дал това право...



Редактирано от Roxy на 21.10.09 14:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.