Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: |]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано19.10.09 08:37



Сериозно?

Брей как ли са се справяли хората дотогава хилядолетия наред без този закон?!

Особено пък римляните, които са поставили основата на почти цялата наша правна система...

И сега този, благодарение на този, измислен чак през 18 век закон, ние можем да атакуме дори и торентите!

Машалла!



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Пиратска възхвала на Бил Гейтснови [re: |]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано19.10.09 09:16



Откъде да знам какъв е годишния оборот в долари на световния торент бизнес?

Но затова пък знам каква битки имаше в България по повод на торент сайтовете. Някои капитулираха. Арена и Замунда оцеляха.

Полицаите обявиха, че имат законно право да влизат в къщата на всеки интернет потребител и да му тарашат компютъра за незаконна музика и филми и ако има такива, да му го приберат. Дори удариха няколко мастити торентаджии с терабайтови колекции.

Накрая се намеси и главният прокурор и предупреди полицаите да престанат да плашат потребителите и да се заемат със сергиите на пл. Славейков, които от години кротко продаваха всякакъв софтуер, игри, музика, филми за левчета.

И съответно шареха на полицаите, за да не ги преследват без предизвестие.

Но тези пусти торенти унищожиха всичко - и нелегалния бизнес на пл. Славейков, и допълнителните доходи на някои полицейски шефове и какво ли не още!

Дори и до днес Майкрософт не може да се справи с изясняването на законността на много инсталирани ХР операционни системи. Но със свалянето на цените за Windows 7 постепенно всички ще предпочетат да притежават легалния продукт.

Бил Гейтс е наистина гений. Най-напред създаде продукти, изключително лесни за безконтролно крадене и така елиминира конкуренцията, която искаше всеки да си плаща като поп. После емна държавите и корпорациите да си плащат, а сега дойде време и редовите потребители да си плащат, но вече доста умерено.

Така че да абсолютизираме нещата е излишно. ВСЯКО живо същество и ВСЕКИ човек на тази земя има ЗАКОННО право да съществува и да се бори с всички средства за ОЦЕЛЯВАНЕТО СИ.

Включително и във виртуалния свят.

Щом стомахът е гладен, той не признава правителства и конституции, а вдига само революции.

Интелектуалната собственост е ценно нещо, но има и по-важни неща от нея на този свят. Бил Гейтс беше напълно наясно с това и доста умело се възползва от готовността на хората да бъдат както пирати днес, така и добропорядъчни потребители утре, за да стане най-преуспяващия бизнесмен на нашето време.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: |]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано19.10.09 10:30



Не участвам. Нито свялям, нито качвам.

Сега в какво ще МЕ обвиниш?



Тема Re: Мнооооооооооого православна.........нови [re: glishev]  
Автор AGLER ()
Публикувано19.10.09 10:42



Щом има етически въпрос, значи темата е православна.



Ами тогава да зачоплим темата за
етиката в мохамеданският брак!

По твоята логика и това ще е една
много православна тема!



Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: AGLER]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано19.10.09 10:51



На онези от Прада не им пука,

Ти си много неадекватно човече, да ме прощаваш. И с половинчати познания по темата.

Пука им, но отдавна са разбрали, че така е по-добре. Ако не има пукаше, нямаше да има чат-пат спретнатите акции из китайските фабрики и скалдове. Акции тип "вижте ни нещо правим", борим се с нелегалната търговия. Поводът за акциите е именно "нарушаване на търговските права - кражба".

Вземи се снабди срещу 12 лева с книжката Гомора на Савиани. Там пише някои работи по въпроса,а за другите дето не ги е написал ще те светна някой път аз. Ако не ти се дават парички, ще ти я заема.

Рекламите на Прада, Булгари, Патек Филип и Вашерон Константен струват в
хиляди пъти по малко

Глупости.
Само хонорарът на манекените е колкото едногодишното производство на половината продукти от хоум шопинг. А наемът само на един бутик в някоя столица е колкото 6 месечната реклама на хоум в някоя третокласна медия. (Защото хоум рекламират по големите медии само нощно време на най-тънките тарифи, акто за България все още могат да си позволят и някоя "по-така" реклама. В "скъпите страни са само в аутсйдер-каналите.)

Що ли се занимавам с тебе. Човек, който си няма и идея какво всъщност струва да си редовак във Вог, колко излиза едно фейшън събитие със всичките му финтифлюшки, котейли и куп простотии е седнал да ми говори за рекламите на Булгари...Да се смеем или да заплачем.

Гудбай.
Скучен си ми.
Тия върви да ги пробутваш в някой тинеджърски клуб, а не на шопинг-маниаци като мен с над 20 годишен стаж по бутиците, които от пръдня и боя знаят да правят (коеот значи че със затворени очи само опипвайки продукт, могат да ти кажат точно колко струва и от къде са минали парите, за него.)

Редактирано от *abi* на 19.10.09 11:00.



Тема Re: Пиратска възхвала на Бил Гейтснови [re: Aлekc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано19.10.09 11:10



Така че да абсолютизираме нещата е излишно. ВСЯКО живо същество и ВСЕКИ човек на тази земя има ЗАКОННО право да съществува и да се бори с всички средства за ОЦЕЛЯВАНЕТО СИ.

Именно. Няма никакво право да те задължават да живееш в система, която те обрича на безработица малко след като навършиш 30-те и да искат от теб да си плащаш с пари коит не притежаваш, а ТЕ СА ТЕЗИ КОИТО ИСКАТ ДА ТИ ГИ ВЗЕМАТ, за да отговаряш на критериите им за пълноценност. След като доходите на средностатистическия човек не спомагат за неговата конкурентоспособност, то той има законно право да се бори със всички средства за оцеляването си. Щом системата налага дори социалното ти приобщаване да е свързано с поемането на определен обем информация, следва да се примири с начина по който си го набавяш, щом не може да ти осигури прилична алтернатива.

Накратко? Да го ...хат.





Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: |]  
Автор yi-rene (неzaпознат)
Публикувано19.10.09 13:57



да ама като клиент мога да ползвам window shopping - повечето музика я има он лине в официалните сайтове на изпълнителите / да не говорим че и албумите на някои са на свободен даунлоуд/ и не ми се налага да крада - просто са я сложили като дреха на витрина
Собственика определя промоциите ама животът на продуктите му ги определя клиента - сиреч аз
И аз ре6авам дали да дам 16 е за диск или 8 - след като масата дискове с авторски права струват между 8-10 е ми се струва малоумие да наливам вода в и без друго порочната система на музикалния бизнес Не случайно тенденцията е - живи участия вместо печелене от записи
Как може на концерт на Оейзис да ми продават най-новият си диск за 5 евро /едва ли е без авторски права/ а в магазина да ми искат 4 пъти повече?

пс дали собственика решава за промоциите или посредника - миналата седмица си говорихме с един приятел по същата тема и той ми разказа за едно интернет радио с не повече от 20 слушатели - което го спрели заради неплатени авторски права - а музиката която се въртяла била блус от 20 и 30 години на миналия век - та питаше се той кой печели в крайна сметка - колко биха били тия авторски права от 20 тимата слушатели когато в крайна сметка тая музика потъва в забвение- както можеш да се сетиш след като слушат подобни изкопаеми са ценители и въпроса не е да откраднат нещо, а достъпа до него!

.... те погледнаха на себе си с любов, виждайки себе си, както Светият Дух ги вижда.


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: glishev]  
Автор ann ()
Публикувано19.10.09 16:30



Дали е кражба или не ... май ще продължава винаги, докато хората имат физическата възможност да го правят. Защото да откраднеш един мерцедес не е така лесно, както да копираш една Уиндоус инсталация или някакъв видео или аудио файл.

Предполагам, че ако се затегнат мерките за спазване на законите за авторски права - рано или късно всички ще минем на легални варианти.

Дали е етично или не ... кой би могъл да каже? Както пееха Dire Straits - "money for nothing and chicks for free" - в някои случаи изглежда наистина така. ;) Ама като са си намерили хората ниша ... какво можем да кажем.

Редактирано от ann на 19.10.09 16:39.



Тема Re: Пиратска възхвала на Бил Гейтснови [re: *abi*]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано19.10.09 21:10



Радвам се, че поне ти точно ме разбра!

Природата е първична, а обществото е вторично. Човек е "образ и подобие Божие", а не обществото или държавата.

Поради това всички опити да се изгради "идеално" общество със "справедливи" закони, рано или късно неминуемо завършват с разочарование.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Пиратството - кражба или не?нови [re: ann]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано19.10.09 21:13



Досега ни РАЗРЕШАВАТ да "крадем", защото е изгодно за Големите Крадци. Когато решат, че повече това не им е изгодно, за броени месеци ще ни се наложи да станем образцово легални.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.