Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нова книга на "Омофор"  
Автор _maycal (refab)
Публикувано14.10.09 12:27



Тя се състои от две самостоятелни части -трактати за свети Франциск от Асизи и за св. Тома от Аквино.Авторът е Честъртън. Първият трактат го има издаден отдавна (отпреди 10-15 години?) на български от католическо издателство.Него съм го прочел.
Чудесна е възможността за запознаване с една от най-забележителните световни личности - тази на мистика св. Франциск от Асизи, патрон на Италия. Според, поне, някои православни автори, той е "класически пример за прелъстен монах" (вж. Серафим Роуз) Независимо от това, дали ще се съгласим или не с тази оценка, значимостта на този изключителен човек - св. Франциск от Асизи, в духовната история на човечеството е безусловно голяма!



Тема Re: Нова книга на "Омофор"нови [re: _maycal]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано14.10.09 19:26



Пенже темата е много хубава, нека сега Микеле да даде цитати от книгата и повече инфо за Св. Франциск, та да можем да дискутираме личността и делото му. Определено ме интересува какво ще каже Тимотей по въпроса.



Тема Re: Нова книга на "Омофор"нови [re: xenox]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано15.10.09 17:46



"Понеже темата е много хубава, нека сега Микеле да даде цитати от книгата и повече инфо за Св. Франциск, та да можем да дискутираме личността и делото му. Определено ме интересува какво ще каже Тимотей по въпроса.


Много е трудоемко!.... Купувай ,направо, книгата!



Тема Re: Нова книга на "Омофор"нови [re: _maycal]  
Автор ann ()
Публикувано15.10.09 19:04



Е, то в книгата не пише твърде много за свети Франциск. Повечето са философски разсъждения на Честъртън. Туй поне беше моето впечатление като я четох преди време (католическото издание).



Тема Re: Нова книга на "Омофор"нови [re: ann]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано15.10.09 22:48



"Е, то в книгата не пише твърде много за свети Франциск. Повечето са философски разсъждения на Честъртън. Туй поне беше моето впечатление като я четох преди време"

Наиситна не му е систематизирана добре(прегледно) биографията!... Може да си купиш книжката на архимандрид Елдъров "Св. Франциск от Асизи". В нея има по добра и пълна хронология. Аз си я взех от голямата антикварна книжарница в безистена на площад "Славейков", но не като антикварна книга, просто архимандирта беше оставил бройки там за продан. Може да го попиташ по телефона къде може да се намери книгата.



Тема Още нещо за свети Франциск Асизкинови [re: _maycal]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано16.10.09 02:22







Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Още нещо за свети Франциск Асизкинови [re: Aлekc]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано16.10.09 11:38



От къде и от кога е стенописът?

Ето съвременна песен написана по текста на св. Франциск (вж. линка в постинга на Алекс - втория текст) :







Тема Re: Още нещо за свети Франциск Асизкинови [re: _maycal]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано16.10.09 23:50





Top part of the oldes portrait of St. Francis.

Старейшее из известных изображений Франциска, созданное ещё при его жизни; находится на стене монастыря св. Бенедикта в Субиако.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Благодаря!нови [re: Aлekc]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано17.10.09 14:19







Тема Re: Нова книга на "Омофор" [re: _maycal]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано17.10.09 16:34



Фен съм на Честъртън още откак четох "Ортодоксия". Чудесен автор. А "Франциск от Асизи" и "Вечния човек" ги четох на руски. Нашите преводи са от Орлин Йорданов и Ваня Николова, нали?

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.