Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:57 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
Тема Re: И аз съм като Мирча Кришан:-)нови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано23.10.09 18:00



Аааа, не!
Не си приказваме, а говорим за най-великото НЕЩО на света!
За спасението на човешката душа и как точно да стане това!

Ти си приказвай, а аз ще говоря великите слова на Преданието за спасението на този, който повярва в Духа на Църквата.



Тема Re: Книгата Зоар е костелив орехнови [re: Aлekc]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.10.09 19:45



Кое казвам, за да дам линк, Алекс?

Чакайте, че пак казах много неща и се оплетох





Тема Re: Какво мислят евреите за самите себе си?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.10.09 19:58



Не съм запозната с подробностите за съжаление. Гледах документален филм по въпроса. Ставаш въпрос за мумии на монаси "самоубийци" в Тибет и Япония. Имало практика да се отдават на молитва със самозадушаване и саможертвен глад за да изкупят греховете на хората в района си и да ги спасят от бедствията - глад, бури и т.н.
Споменато бе че практика е древна. Но колко?
Мумиите бяха от -500 пр.н.е. която значи, че на тази база не мога да правя изводи как е станало взаимстването, ако такова изобщо има и кой от кого е взаимствал, докато не науча давността на практиката.
За сега не съм се занимавала с темата. Имам я като едно наум за проучване.



Тема Re: Какво мислят евреите за самите себе си?нови [re: *abi*]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.10.09 20:19



Мисля, че този филм и аз съм го гледала, но ми е убягнала причината, поради която се подлагат на това. Доколкото си спомням в самия филм ставаше дума за млад човек, който се опитваше да върви по пътя на тези монаси, но имаше проблеми с държавните институции, които заплашваха да съдят манастира, ако му помогнат да извърши такова самоубийство. Но може и да е друг филм. Честно казано аз се заинтересувах повече от технологията по която се получават тези мумии.





Тема Re: Книгата Зоар е костелив орехнови [re: Aлekc]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.10.09 20:29



Нека си е костелив орех. За някои макроикономиката е костелив орех, за други - квантовата физика, за трети - философията... Но какво би променило познаването на "Зоар" или Кабалата наклона на склона на Синайската планина или пък на земната ос?





Тема Re: Какво мислят евреите за самите себе си?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.10.09 20:31



Не. Друг е. Вайасат Хистори.

Намерена една мумия накъде в Тибет и един историк (около 55 годишен) разследваше причината за смъртта й. След многобройни проучвания, пътувания и сравнения с други подобни мумии откри тази практика. И така беше установено самозадушаването, съзнателно по време на молитва и жесток пост.

Хайде ще поровя в нета тези дни да видим дали ще намеря нещо. Така или иначе е единственият ми източник за търсене по подобни теми. Почти абсурдно ми се вижда да има нещо в местните Библиотеки така, че няма да си направя и труда да търся там, освен ако случайно не попадна на някоя библиография.



Тема Re: Книгата Зоар е костелив орехнови [re: *abi*]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано23.10.09 20:33



Ставаше въпрос за кабала.

Ти писа: Кабала - само от хасидистки сайт.

Искам да ти задам един много сериозен въпрос: съвместима ли е изобщо, която и да е версия на традиционната кабала, с появата на Иисус Христос?

На мен ми се струва, че Неговата поява и въздействие върху световната история няма никакво смислено обяснение в контекста на кабала. Поради това и традиционните евреи предпочитат да отминават с пълно мълчание Неговото име.

Дори и днес ортодоксалните евреи в Израел не пропускат да подчертаят, че той е копеле, а майка му - блудница и по този начин се ухитряват да си затворят очите за реалните факти.

Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Книгата Зоар е костелив орехнови [re: Roxy]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано23.10.09 20:38



Ти ми приличаш на един мой съученик от пети клас.

Когато му казах, че йогите имат някои забележителни умения - бях гледал в цирка как камион минава над Махариши Свами Дев Мурти, той ми заяви:

- Нека спечелят световното по футбол и тогава веднага ще ги призная за велики!

Та и ти така...



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Tимoтeйнови [re: Tимoтeй]  
Автор Kossoman ()
Публикувано23.10.09 20:40



Ти сам не се разбираш, искаш другите да те разбират.



Тема Re: Загадката на тибетската мумиянови [re: *abi*]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано23.10.09 20:43





Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.



Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.