Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:08 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: И аз съм като Мирча Кришан:-)нови [re: Tимoтeй]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано21.10.09 20:49



Второ - евреите са убили Христос и като врагове Божии, ние правилно говорим лошо за тях, освен за тия евреи, които станаха християни.

Ей, Тимотей, покрай теб доста фенове на някои конспиративни теории могат да станат християни.





Тема Re: И аз съм като Мирча Кришан:-)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано21.10.09 20:57



Айайай, какъв шовинизъм откриваме в един уж човеколюбив християнин.
Те братята евреи затова избягаха чак в Щатите и там основаха нова империя, която сега управлява бившите си потисници.





Тема Re: И аз съм като Мирча Кришан:-)нови [re: Tимoтeй]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано21.10.09 21:53



Христос първо е Христос и второ е евреин, така че има право :) Ти и аз нито сме Христосовци, нито сме евреи. Както хубаво са го казали римляните (на български, за да не ни затрудни латинският): което подхожда на Юпитер, не подхожда на говедото.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: И аз съм като Мирча Кришан:-)нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано21.10.09 21:54



Разбрахме се в темата за модераторството кой е официалният :) Тимотей е правителство в сянка



Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Тема Re: Tимoтeйнови [re: AGLER]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано21.10.09 21:55



А пък в Стария завет пише други неща за тях... тцъ, тцъ, сега Тимотей ще приведе и свети Йоан Златоуст относно правото да говорим като расисти, ксенофоби, жидомразци и прочие.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Tимoтeйнови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано21.10.09 22:07



Бързаш и грешиш. А като ти кажа, че грешиш и ти се нервираш и отново правиш нова грешка.
Към евреите ние нямаме лошо отношение, ако те лично ни измъчват, но когато отхвърлят Словото Божие - това са НЯКОИ, а не всички, то ние не можем да имаме добро отношение към тях, а се присъединяваме към Христос и светите отци от Съборите, които казали АНАТЕМА!

Тая Анатема пада, за съжаление и върху всички протестанти, колкото и да не го признават и колкото и да ми е мъчно да го кажа, защото много от тях са ми симпатични и добри и имат вяра.

Пак ли не ме разбра?



Тема Re: Tимoтeйнови [re: Tимoтeй]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано21.10.09 22:13



Чеки са, като кълнеш евреите, които по дифолт са божи народ, значи кълнеш и създателя им. Много се оля, драги. Ще се обадя на Луци да ти резервира едно казанче там долу /със сяра, жупел - абе сички екстри/.


П.С. явно мненията на някакви проскубани попове по разни седенки /наречени събори/ са по-важни за теб от посланията на Израилевия бог.

Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 21.10.09 22:14.



Тема Re: И аз съм като Мирча Кришан:-)нови [re: Kossoman]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано21.10.09 22:18



1. От Йоана свето Евангелие ••
ОТ ИОАНА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ 1 [1:1] В начало беше Словото, и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото. [1:2] То беше в начало у Бога. [1:3]...
...[8:44] Ваш баща е дяволът; и вие искате да изпълнявате похотите на баща си. Той си беше открай човекоубиец и не устоя в истината, понеже в него няма...



Тема Re: И аз съм като Мирча Кришан:-)нови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано21.10.09 22:23



Ти си министър председател, а аз съм президент - без никаква власт...



Тема Re: И аз съм като Мирча Кришан:-)нови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано21.10.09 22:26



Абсолютно грешно!
Светиите с Дух са казали Анатема на ВСИЧКИ, които не приемат Словото Божие и ПРАВИЛАТА НА СЪБОРИТЕ!

Какво да говорим повече? Ние послушни ли сме на Духа или не?




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.