Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Как се прекахва майчина клетванови  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано30.09.09 09:51



Каква е процедурата, ако изобщо е възможно. Ама не знам що ми се върти в главата, че не е възможно




Тема Re: Как се прекахва майчина клетванови [re: NikiFin]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано30.09.09 14:10



С покаяние чрез Църквата и молитва за майката.



Тема Re: Как се прекахва майчина клетванови [re: Tимoтeй]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано30.09.09 14:51



... и то не защото самата клетва ще има някакъв ефект, а за да не се мъчат и майката, и детето от чувството за изгубена близост.

Всъщност клетвите са суеверие. По-лошото е чувството, с което може да бъде произнесена такава клетва. Това е, от което човек трябва да се пази - озлоблението.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Как се прекахва майчина клетванови [re: glishev]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано30.09.09 15:04



Всъщност клетвите са суеверие.
Аз пък мисля, че не са. Има и едно Библейско цитатче, което ми затвърждава убеждението...



Тема Re: Как се прекахва майчина клетванови [re: glishev]  
Автор kaмъчe (просто)
Публикувано30.09.09 15:33



Абсолютно може да има сила и майчина, и бащина клетва. И не само клетва, а негативни думи казани в яд. Четох такива случаи от някой от гръцките старци.

Ти чел ли си Стария Завет?



Тема Re: Как се прекахва майчина клетванови [re: NikiFin]  
Автор kaмъчe (просто)
Публикувано30.09.09 15:33



Майката да се покае.



Тема Re: Как се прекахва майчина клетванови [re: glishev]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано30.09.09 15:55



Клетвата - особено на майката има голяма реална сила - тя пада върху виновния безцърковен син и става страшно за него. Затова казах църковно покаяние и покаяние пред майката и молитва за нея - тя вече да не кълне, а да се моли и за сина си и за себе си.

Ако синът е църковен и невинен, клетвата дори на майката няма сила, - такава клетва си остава нейн грях, и синът може да се моли силно Бог да я върне в Църквата, успокои и спаси!

Мисля че това е православното разбиране по въпроса.



Тема Re: Как се прекахва майчина клетванови [re: NikiFin]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано30.09.09 21:29



В началото само да уточня - не съм толкова навътре в "материята"

.Просто разглеждах и ме заинтригува темата....
Мога само да кажа личното си човешко мнение,без да ангажирам никой с него.За да стигне една жена,която е майка,до клетви значи много граници са преминати.И не просто преминати!Без значение кой каква житейска философия изповядва,не бива да забравяме,че всички сме хора и нищо човешко не ни е чуждо...Майката,бидейки такава,знае какво означава това това.Спрямо собствените и деца и дори спрямо чуждите /макар не винаги да си го признават/.
Сега вече сериозно.За да стигне до там,че да кълне,човек трябва да е доведен до краен афект.Това обикновенно се получава при продължителни "негативни причини".Ама много продължителни и много негативни,за да го направи една майка.Отрицателната енергия е като мощен салют в пространството.А както знаем,в природата нищо не се губи.....
За това по принцип е добре,човек дори и в най-тейките си моменти да се предпазва от "пожелаване" в стил Клетва.Няма как да върнеш изречена дума.Не буквално разбира се.Майката,каквото и да е направило детето,прощава,защото е майка.Знае какво е да си майка.Но и за това най-тежките са техните клетви.За да ги изрекат,това означава,че са били доведени до предела на пречупване.
Пак казвам,това си е мое мнение.



Тема Re: Как се прекахва майчина клетванови [re: 4erveno_nebe]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано30.09.09 21:58



Зависи от човека. Има хора, които кълнат със същата лекота с която псуват. И изразяват единствено яд. Те не са религиозни. Просто бъркат понятията. Не ми е ясно до колко ще отговарят такива хора за думите си пред Страшния Съд, но е факт, че повечето влагат единствено моментното си огорчение и афект.



Тема Re: Как се прекахва майчина клетванови [re: *Paл*]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано30.09.09 22:22



точно за това става дума. Жената е невярваща и много често проклина хора поради моментен афект. Но явно със силни чувства и енергия. Понеже е невярваща, не вярва думите и да имат ефект. А и го била казала без да го иска наистина. Бла бла. Точно в момента когато го е казала го е мислела, кел файда че после и е минало. Та не иска да си признае пред себе си, че го е направила. Но има очевиден ефект от клетвата, която е насочена към нейното дете, но на практика страда цялото и семейство и най вече децата. Мисля, че е клетва защото никой специалист не може да обясни това, което се случва. Дори имаше преположение за енергийни влияния, но не от църковна гледна точка. Аз лично имам най логично обяснение на проблематиката, но вътрешно в себе си го усещам като клетва още повече че съм чувала майката много често да кълне, и дори точно тази клетва съм я чувала май.
И не става дума за кой знае какво грандизно дразнене и минаване на граници. Просто обикновена несъвместимост на характери и дразнене поради това съответно. И аз съм майка и много често децата ми ме дразнят, но дори не мога да си представя да ги прокълна, сигурно защото вярвам в тези неща и ме е страх от тях.
Все пак как да се разбере дали е клетва или трябва да се търси друго обяснение на ситуацията?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.