Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: "и царството Му не ще има край."нови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано04.08.09 13:53



В Символ Верую християните изповядваме, че Господ Иисус Христос ". . . възлезе на небесата и седи отдясно на Отца и пак ще д о й д е със слава да съди живи и мъртви и царството Му не ще има край. . ."

Ти, нали си християнин ?


Християнин съм.

И къде видя някакво противоречие в това което ти писах ?

Второ Пришествие на Христос
Царство на Христос на земята
Ново небе и земя - Царство на Бог във вечността



Тема "и ще царуват вовеки веков"нови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано04.08.09 14:55



В отговор на:

Християнин съм.

И къде видя някакво противоречие в това което ти писах ?

Второ Пришествие на Христос
Царство на Христос на земята
Ново небе и земя - Царство на Бог във вечността




Бях те попитал нещо - все още не си ми отговорил :

- За какво, аджеба, е това в р е м н о (хилядолетно) Царство с л е д Второто Христово Пришествие, след като после следва вечното Царство ?

Ето, това те питам.

И неслучайно ти цитирах нашето Верую: ". . . възлезе на небесата и седи отдясно на Отца и пак ще д о й д есъс слава да съди живи и мъртви (при Второто Си Пришествие) и царството Му не ще има край . . ."

Тосеть, няма временно (хилядолетно) Царство с л е д Второто Пришествие - има такова в момента и то ще завърши именно при Второто Христово Появяване, когато ще Го видим лице в Лице. Това Царство е временно именно поради това, понеже предстои всеобщото телесно възкресение, а без съединение на душата на човека с ново, възкресно тяло, блаженството е НЕпълно.


"И нощ не ще има там, и не ще имат нужда нито от светило, нито от слънчева светлина, защото Господ Бог ги осветлява; и ще царуват вовеки веков. . . Ето, ида скоро, и отплатата Ми е с Мене, за да въздам всекиму според делата му. "[Откровение, глава 22]



Редактирано от Eжko_ на 04.08.09 16:07.



Тема Говори именно за хилядолетното Царствонови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано04.08.09 15:45



В отговор на:

( Йоан 14:1-3 )

1. Да не се смущава сърцето ви; вие вярвате в Бога, вярвайте и в Мен.
2. В дома на Отца Ми има много жилища. Ако не беше така, Аз щях да ви кажа, защото отивам да ви приготвя място.
3. И като отида и ви приготвя място, пак ще дойда и ще ви взема при Себе Си, така че където съм Аз, да бъдете и вие.

Как мислите, за какво говори тук Исус Христос ?




". . . И като отида и ви приготвя място, пак ще дойда и ще ви взема при Себе Си, така че к ъ д е т о съм Аз ["т а м"*], да бъдете и вие. "

Очевидно, това се случва п р е д и Второто Пришествие на Спасителя, което ще се случи тук, на Земята, лице в Лице със Съдията и Господ наш Иисус Христос. Амин.

* В първосвещеническата Си молитва Христос казва: "Отче! тия, които си Ми дал, желая и те да бъдат с Мене т а м [в Царството Ми, временното, "хилядолетното"], д е т о съм Аз, за да гледат Моята слава, що си Ми дал, . . . и явих им Твоето име и ЩЕ явя [тоесть, ЩЕ явава светото Божие име после, след Съда, във вечността, понеже Божиите приятели са предузнато_спасени, техните имена са записани изначално в Книгата на Живота. Неслучайно още отсега сме призвани да се молим с "Отче наш. . . да се свети Твоето Име. . .], та любовта, с която си Ме възлюбил, в тях да бъде, и Аз в тях [Йоан,17:22-26].






Редактирано от Eжko_ на 04.08.09 15:59.



Тема и ще царуват с Него хиляда годининови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано05.08.09 09:35




- За какво, аджеба, е това в р е м н о (хилядолетно) Царство с л е д Второто Христово Пришествие, след като после следва вечното Царство ?


Ами такава е волята на Бог. Какъв според теб е отговора на въпроса:

"Господи, в това ли време ще възстановиш на Израил царството?"

Ето как Петър е разбирал отговора:


"Затова, покайте се и се обърнете, за да се заличат греховете ви и да дойдат освежителни времена от лицето на Господа
и Той да ви изпрати определения за вас Иисус Христос,
когото небето трябва да приеме до времето, когато ще се възстанови всичко, за което е говорил Бог от древността чрез устата на Своите свети пророци."



И неслучайно ти цитирах нашето Верую: ". . . възлезе на небесата и седи отдясно на Отца и пак ще д о й д есъс слава да съди живи и мъртви (при Второто Си Пришествие) и царството Му не ще има край . . ."

Тосеть, няма временно (хилядолетно) Царство с л е д Второто Пришествие - има такова в момента и то ще завърши именно при Второто Христово Появяване, когато ще Го видим лице в Лице. Това Царство е временно именно поради това, понеже предстои всеобщото телесно възкресение, а без съединение на душата на човека с ново, възкресно тяло, блаженството е НЕпълно.


Трябва да се чете повече Библията и по-малко доктрини.
В Старият Завет има премного написано по въпроса за Царството на Месия на земята. Виж , че не си подкрепил твърдението си с никакви стихове.

"Блажен и свят онзи, който участва в първото възкресение. Над такива втората смърт няма да има власт, а те ще бъдат свещеници на Бога и на Христос и ще царуват с Него хиляда години."



Тема Нали ти предоставям "по Библията"нови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано05.08.09 18:33



В отговор на:

Трябва да се чете повече Библията и по-малко доктрини.
В Старият Завет има премного написано по въпроса за Царството на Месия на земята. Виж , че не си подкрепил твърдението си с никакви стихове.




Е, недей така - това просто не е вярно. Съвсем ясно Бог ни откровява, че след второто Му Пришествие "И нощ не ще има там, и не ще имат нужда нито от светило, нито от слънчева светлина, защото Господ Бог ги осветлява; и ще царуват вовеки веков . . . "[Откровение, глава 22]


А точно сега се изпълнява временното, хилядолетното Царство, което обхваща времето от Христовото Възнесение до Второто Му Пришествие. Точно това в р е м е н н о "хилядолетно" съ_царуване на Божиите приятели с Христа Бога откровяват стиховете в Книга Откровение, 20:6:

"Блажен и свет е, който има дял в първото възкресение: над тях втората смърт няма власт, а те ще бъдат свещеници на Бога и Христа и ще царуват с Него хиляда години."

Нека те попитам нещо: ако това Божие Откровение касае времето след Второто Му Пришествие, то значи че второто възкресение на човеците - телесното (в което ще участваме всички, без изключение, за разлика от първото, духовното,в което не всеки е удостоен да участва) се отлага във времето.

Само че, Апостолът ни откровява друго:

15:22] Както в Адама всички умират, тъй и в Христа всички ще оживеят;
[15:23] но всеки по своя ред: начатък е възкръсналият Христос; после, при Неговото идване, ще възкръснат ония, които са Христови ;
[15:24] а след това ще бъде краят, когато Той предаде царството Богу и Отцу, когато унищожи всяко началство, всяка власт и сила.
[15:25] Защото Той трябва да царува [да царува с е г а, във времето на временното "хилядолетно" Царство], докато тури всички врагове под нозете Си. (Из първото Послание на ап. Павел до Коринтяни)

И в севтото Си Евангелие Сам Христос напомня казаното от Давид, че: [22:44] "рече Господ Господу моему: седи от дясната Ми страна, докле туря Твоите врагове подножие на нозете Ти"?

И още:


П.П. Символът на Вярата е "доктрина", чийто Източник е не самочинни тълкувания и мнения, а синтез на нашето Верую чийто Източник е Самаго Бога, Който диша където Си, в това число и от страниците на светото Писание, откъдето е светите отци са се учили. Прочем, беше ясно от самото начало на запознанството ни, че слушаш най-вече и първом себе си, а н Църквата Христова, която е единствен стълб и крепило на истината. И това е не според мен, Стефчо, а според Писанието, на което казваш, че държиш. Ако наистина е така, то тогава ни го покажи истинно.





Редактирано от Eжko_ на 05.08.09 19:06.



Тема Re: Нали ти предоставям "по Библията"нови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано06.08.09 17:42



Е, недей така - това просто не е вярно. Съвсем ясно Бог ни откровява, че след второто Му Пришествие "И нощ не ще има там, и не ще имат нужда нито от светило, нито от слънчева светлина, защото Господ Бог ги осветлява; и ще царуват вовеки веков . . . "[Откровение, глава 22]

Ами да след второто му пришествие ще има
1. Царство 1000 години
2. Нова земя и небе

А точно сега се изпълнява временното, хилядолетното Царство, което обхваща времето от Христовото Възнесение до Второто Му Пришествие. Точно това в р е м е н н о "хилядолетно" съ_царуване на Божиите приятели с Христа Бога откровяват стиховете в Книга Откровение, 20:6:

Е те точно затова дето си го написал тук посочи стихове ??????

"Той улови змея, старовременната змия, която е дяволът и Сатана, и го върза за хиляда години,"

Значи според теб, след като сега е 1000-ното царство и Сатана е вързан ?
Е вързан ли е Сатана в момента ?


"Блажен и свет е, който има дял в първото възкресение: над тях втората смърт няма власт, а те ще бъдат свещеници на Бога и Христа и ще царуват с Него хиляда години."

Нека те попитам нещо: ако това Божие Откровение касае времето след Второто Му Пришествие, то значи че второто възкресение на човеците - телесното (в което ще участваме всички, без изключение, за разлика от първото, духовното,в което не всеки е удостоен да участва) се отлага във времето.


Много ги бъркаш възкресенията !

Първото възкресение е след Христовото Пришествие на онези които ще царуват с Христос за 1000 години.

След 1000-та години ще бъдат възкресени неповярвалите за съд.

Има първа смърт - на тялото има и втора смърт (за онези които не са повярвали). За повярвалите има само първа смърт и те участват в първото възкресение.

И последно - пропусна тези два въпроса:
1. Кога Господ ще възстанови на Израил царството ?
2. Как тъпкуваш стиха:
" и Той да ви изпрати определения за вас Иисус Христос,
21. когото небето трябва да приеме до времето, когато ще се възстанови всичко, за което е говорил Бог от древността чрез устата на Своите свети пророци."


За това червеното от стиха: за какво възстановяване става дума ?



Тема Писанието е ясно:нови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано07.08.09 13:02



В отговор на:


Ами да след второто му пришествие ще има
1. Царство 1000 години
2. Нова земя и небе




Откровено ни е съвсем ясно, че след Второто Христово Пришествие "И нощ не ще има там, и не ще имат нужда нито от светило, нито от слънчева светлина, защото Господ Бог ги осветлява; и ще царуват вовеки веков . . . "[Откровение, глава 22]

Тоесть, вярваме, че след Второто Христово Пришествие няма никакво временно "хилядолетно" Царство,а в е ч н о Царство на Три_Единия наш Бог. Това изповядваме ние християните всеки Божи ден и в Символа на вярата. Амин.

Ти си вярвай, в каквото и както си щеш - свободна воля, свободен избор, и л и ч н а отговорност. Не виждам смисъл да продължаваме, а и времето ми е ценно за да водя безмислени дискусии с човек, който ж е л а е да остане в предубеденостите си, а не да търси с дух и с истина.


Покажи ми поне една причина, за да вярвам на твоите самочинни мнения и тълкувания, а не на Съборния Глас на Църквата Христова, Който е единствен стълб и крепило на истината, в това число и безпогрешен разяснител на светото Писание ? Именно поради това, щото много плътскомъдлуващи люде са си позволявали да се вживяват в ролята на безпогрешни тълкуватели, ръсейки ереси, е бил Съборният отпор на Църквата, движен от Дух Святий. Така че, който скача срещу Църквата Христова, срещу Богооткровените истини - догматите на вярата (ти ги нарече "доктрини") всъщност се противи на Святия Дух.

Нищо лично.

Редактирано от Eжko_ на 07.08.09 13:13.



Тема Re: Писанието е ясно:нови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано07.08.09 14:20



Откровено ни е съвсем ясно, че след Второто Христово Пришествие "И нощ не ще има там, и не ще имат нужда нито от светило, нито от слънчева светлина, защото Господ Бог ги осветлява; и ще царуват вовеки веков . . . "[Откровение, глава 22]

Да казва ни , само че преди 22 глава, която си цитирал е глава 20 и там пише , че тези от първото възкресение ще царуват с Христос 1000 години.



Писанието наистина е ясно, само че не виждам да му се доверяваш.

Тоесть, вярваме, че след Второто Христово Пришествие няма никакво временно "хилядолетно" Царство

Защо да го вярваме, като в глава 20 на Откровение пише точно :
"а те ще бъдат свещеници на Бога и на Христос и ще царуват с Него хиляда години."
Което го пише пише го.

За сетен път се уверявам, че не ти се чете Библията. Предпочиташ някой да ти е сдъвкал темите, защото не отговаряш на поставените въпроси, а пишеш общи приказки от рода на "защо да ти вярвам, дай ми поне една причина и т.н."

Ето ти причините : "ПИСАНО Е ...."

В предния постинг ти зададох конкретни въпроси - как им отговори ?



Тема Re: Писанието е ясно:нови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано07.08.09 16:12



"""За сетен път се уверявам, че не ти се чете Библията. Предпочиташ някой да ти е сдъвкал темите, защото не отговаряш на поставените въпроси, а пишеш общи приказки от рода на "защо да ти вярвам, дай ми поне една причина и т.н."
"""


Уверявай се, в каквото си щеш. Вярвай си в каквото си щеш, в това число и относно мое грешно недостойнство. Ти нали си непогрешим, нека ти бъде според непогрешимото ти верую.



Апостол Павел казва: "ако търпим, с Него и ще царуваме". Това е в пълен синхрон с казаното в откр. 20:6. И с:

[15:19] И ако само през този живот се надяваме на Христа, ние сме най-окаяни от всички човеци.

Тоесть, съвсем очевидно е, че с е г а ап. Павел - както и всички Божии приятели - са живи в Христа Бога, съцарувайки във временното хилядолетно Царство "докле враговете Му бъдат турени подножие на нозете Му".

Прочем, ако Дяволът НЕ беше вързан, дупе да ти/ни е яко. Не знам дали си се замислял за м о щ т а, която има сатана, и ако не бяха му "вързани ръцете" - образно казано - то щеше да видиш где зимуват раците.




Тема Re: Писанието е ясно:нови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано07.08.09 16:25



Апостол Павел казва: "ако търпим, с Него и ще царуваме". Това е в пълен синхрон с казаното в откр. 20:6. И с:

[15:19] И ако само през този живот се надяваме на Христа, ние сме най-окаяни от всички човеци.


Че кой отрича казаното в тези стихове ?
Така си е !

Тоесть, съвсем очевидно е, че с е г а ап. Павел - както и всички Божии приятели - са живи в Христа Бога, съцарувайки във временното хилядолетно Царство

Как така е ясно ?

В кой стих се говори за царуване ?
"ако търпим, с Него и ще царуваме" - в бъдеще време !
Сега е времето на търпението.

И престани с тези думи от сорта: "Ти нали си непогрешим, нека ти бъде според непогрешимото ти верую" - Излишен спам. Коментирай по стиховете.
Сега с този ли стих ще ми доказваш, че в момента е "хилядолетното царство"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.