Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:02 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: В дома на Отца Ми има много жилища.нови [re: Stephanus]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано17.07.09 17:19



Къде е дома на Отца ?


Ти за това ли се кахъриш толкова? "Дома на Отца", та "Дома на Отца"...
Та нашите "храмове" не са "дом на Отца", но "дом на Господа" ;).
Нали знаеш - "кириакон" на гръцки, на славянски става "церковь".



Тема Re: "даде Ми се всяка власт на небето и на земята."нови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано17.07.09 17:27



Да си призная съм малко затруднен да разбера точно за какво упорстваш.

Бях репликирал твоя цитат на Откровение 20:6, като само допълних, че това царство от 1000 години е земно Царство на , Христос, което според мен става ясно от стих - стих 8 на същата глава.

Ти си написал доста обширно мнение от което не мога да разбера съгласен ли си с това твърдение или не. Напиши го по-ясно.

писал си:
Ще ти задам един въпрос: как, ако сатана е свързан през този период от време - как е прелъстил и дал "всичката власт на първия звяра" - сиреч, на Антихриста [Книга Откровеине, 13:11-18], "вписвайки се в " хронологиятата" ти, в контекста на "и не приеха белега на челото си и на ръката си".

Ами това, което съм писал за 20-та глава на Откровение се развива след събитията описани в 13-та глава на Откровение. От тази гледна точка в 13-та глава на Откровение Сатана все още не е вързан.

Освен това в превода, който ти ползваш за стиха Откр. 20:4 си писал:
"И видях престоли и седналите на тях, на които бе дадено да съдят; видях и душите на обезглавените заради свидетелството Иисусово и заради словото Божие, и ония, които се не поклониха на звяра, нито на образа му, и не приеха белега на челото си и на ръката си."

докато в този който аз ползвам е:
"И видях престоли; и седнаха на тях, и им се даде да съдят. Видях и душите на онези, които бяха обезглавени заради Иисусовото свидетелство и заради Божието слово и които не се бяха поклонили на звяра, нито на неговия образ, и не бяха приели белега на челото си и на ръката си."

Това, което съм маркирал в синьо - ти си наблегнал на него и допуснах, че това си го дал като някакъв аргумент.

Както се вижда текста е в минало време т.е. това са душите на онези, които звяра е преследвал в 13-та глава и са умрели заради Исусовото свидетелство.
Сега вече - тук в 20-та глава - те биват възкресени.

Аз не виждам проблем. Моля обясни пак.

Редактирано от Stephanus на 17.07.09 17:29.



Тема Re: В дома на Отца Ми има много жилища.нови [re: spanishcaravan]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано17.07.09 17:28



Ти за това ли се кахъриш толкова? "Дома на Отца", та "Дома на Отца"...
Та нашите "храмове" не са "дом на Отца", но "дом на Господа" ;).
Нали знаеш - "кириакон" на гръцки, на славянски става "церковь".


Нямам такова твърдение ! ??



Тема Re: В дома на Отца Ми има много жилища.нови [re: Stephanus]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано17.07.09 17:35



ок



Тема Re: "даде Ми се всяка власт на небето и на земята."нови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано17.07.09 20:54



"""Да си призная съм малко затруднен да разбера точно за какво упорстваш.
"""


Нали ти казах: Книга Откровение не е лъжица за всяка уста, така че, престани да се държиш като адвентист, букводствайки - в тома число и хронолозиращ - Самият Бог - сиреч, вкарвайки Божието Севто Откровение в собсвтените си суетни критерии, слугувайки на плътското си богопротивно мъдруване. А и не упорствам - просто ти дадох зрънце истина за размисъл, което ти стъпка най-вулгарно.

Човек бива удостоен да получава свисше зрънце истини не по тоя начин, друже Стефчо. Първом, нека си сведем главите, нека се обърнем към други люде, по-достойни от нас, да попрочетем нещичко оттях, да поразмислим - пак и пак търсейки с дух и с истина - и така, каквото Бог даде.




Тема Re: В дома на Отца Ми има много жилища.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Sisilia (пристрастен)
Публикувано17.07.09 22:06



"Добре - ти какво разбираш под "власт" и защо ги уеднаквяваш?"


Кали, нека изходим от това:

34. Иисус им отговори: истина, истина ви казвам: всякой, който прави грях, роб е на греха.
35. А робът не пребъдва вечно вкъщи; синът пребъдва вечно.
36. И тъй, ако Синът ви освободи, ще бъдете наистина свободни


/Иоан 8:34-36/

Можеш ли да отречеш, че не сме грешни, че не сме роби на греха?
И кой може да ни избави от това робство - единствено само Бог.
Дори и свещениците са немощни и са роби на греха, те нямат власт да прощават грехове, т.с. нямат власт да даряват нищо. Никой от нас хората няма тази власт, тъй като никой не е господар на дома, а Синът, Който е единовластен с Отца е господар на дома и пребъдва вкъщи

"В утеснение Ти ми даваше простор"


Тема Re: В дома на Отца Ми има много жилища.нови [re: Stephanus]  
Автор Sisilia (пристрастен)
Публикувано17.07.09 22:34



Здравей!

"Мисля, че стихове Йоан14:2 и Йоан 14:23 се различават по това което казват- В единия случай (така както аз разбирам нещата) се говори за жилище за нас, а в другия за жилище за Бог. "

Не се различават. Четем по-надолу:


28. Чухте, че Аз ви рекох: отивам от вас, и пак ще дойда при вас. Да Ме бяхте любили, щяхте да се възрадвате, че рекох, отивам при Отца; защото Моят Отец е по-голям от Мене.
29. И сега ви казах това, преди да се е сбъднало, та, кога се сбъдне, да повярвате

Връзката е - отивам от вас, и пак ще дойда при вас


"Все пак Божието Спасение в Исус Христос е по благодат. А пазенето на заповедите е израз на нашата любов към Исус Христос."

Да, и бих допълнила, че Бог ни предразполага към доброто и ни дарява Своята благодат, а това как ще постъпим ние си зависи само от нас - от нашата мисъл и воля.

"В утеснение Ти ми даваше простор"


Тема Re: В дома на Отца Ми има много жилища.нови [re: Sisilia]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано17.07.09 22:37



Като изключим намесата на греха и робството схванах логиката.





Тема така се отговаря от незнаниенови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано20.07.09 10:31



Нали ти казах: Книга Откровение не е лъжица за всяка уста

особено за твоята.



Но след като книгата "Евреи" не си научил, не се учудвам.
Вече не съм изненадан, че си неспособен да коментираш конкретно.

Редактирано от Stephanus на 20.07.09 10:32.



Тема Ами нали затова те питам, понеже си знаещ:нови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано20.07.09 14:23





Попитах те: как, ако сатана е свързан през този период от време - как е прелъстил и дал "всичката власт на първия звяра" - сиреч, на Антихриста [Книга Откровеине, 13:11-18], "вписвайки се в " хронологиятата" ти, в контекста на "и не приеха белега на челото си и на ръката си" ?

Нищо не каза и затова, щото Бог след Възнесението Си има всяка власт в е ч е и като човек - КАКТО НА НЕБЕТО ТЪЙ И НА ЗЕМЯТА. Това го казах в контекста на свидетелството на ап. Павел:
1."ако търпим, с Него и ще царуваме" (2Тим, 2:12)
2. На Отровеното: Блажен и свет е, който има дял в първото възкресение: над тях втората смърт няма власт, а те ще бъдат свещеници на Бога и Христа и ще царуват с Него хиляда години. [20:6]
и 3. Това, че Църквата Христова, която ще пребъде до Края на времената до Страшния Христов Съд – след който ни чака вечността – Е и ЩЕ бъде винаги Небесно-Земна: ". . . с ъ е д и н и всичко небесно и земно под един глава - Христа.", ни откровява пак Писанието. (Еф. 1:10)

Това горното са провокиращи разсъждения_цитати, относно твърдението ти за някакво пред_стоящо хилядагодишно Царство на Христа Бога.

В отговор на:

Но след като книгата "Евреи" не си научил, не се учудвам.
Вече не съм изненадан, че си неспособен да коментираш конкретно.




Аз не претендирам да съм г-н Познавачко Всезнайков. По-важното е да знам и правя за спасението си.

И понеже ти имаш претенциите на виждащ, ще те помоля опровержаеш това, че казаното в , а именно:

А д а ж е при първия завет имаше постановления за богослужение, имаше и земно светилище”.

не се има предвид това, щото и в Новия Завет Господ е постановил да има както божослужение, така и земно светилище - тоесть, онази Святая Святих – олтарът, не само като Тайнството на претворяване на Христовите Пречисти Тяло и Кръв в мистична реалност, но и да е на о п р е д е л е н о място, където да се осъществява това Тайнство. Иначе, ако не бе така, какво ще попречи на някои да си играят на християнско богослужение в дискотеката, например. То и без друго мнозина харизматици изпадат в екстаз, било то говорейки нечленоразделни езици, било то беснувайки на музикални инструменти, било то пеейки лудо , било то викайки гръмогласно. . .

Ако нямаше изрично постановление Светата Евхаристия да се извършва на точно определено, осветено свисше място, какво би попречило и на първите християни - когато все още не е имало храмове и са извршвали Светата Евхариистия по домовете,- какво би попречило да я извършват дето им падне – що не и в обора, при животните, или пък в тоалетната, без „приличие и ред” (1Кор., 14:40) ?.




Редактирано от Eжko_ на 20.07.09 14:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.