Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема ?нови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus ()
Публикувано03.05.11 11:59



Ще дойде да царува "временно-милениумно", а след това ще начене да царува вечно

Не това "временно-милениумно" си е твой израз - смееш се на своите си изрази ли ?



Ще дойде и ще царува - ВЕЧНО.

Какъв проблем виждаш ?



Тема Временното е преди вечността, която е след Съданови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_Модератор (бодли_дрешко)
Публикувано03.05.11 16:31



В отговор на:

Не това "временно-милениумно" си е твой израз - смееш се на своите си изрази ли ?




"Временно-милениумно" е израз, който показва, че отрязъка от време е хилядолетие. А че това "земно" царство, които милеанистите очакват е временно, си е очевидно, и, макар и да е пълен абсурд, дори .

Ето, затова няма как да разбера този абсурд .

Хубаво, ако си променил онова, .

Няма хилядолетно земно Царство след Второто Христово Славно Пришествие. Тогава ще има Съд, след което следва нищо по-малко от вечността :

Светото евангелие от Матей:

[25:31] А кога дойде Син Човеческий в славата Си, и всички свети Ангели с Него, тогава ще седне на престола на славата Си
[25:32] и ще се съберат пред Него всички народи; и ще отдели едни от други, както пастир отлъчва овци от кози;
[25:33] и ще постави овците от дясната Си страна, а козите - от лявата.
[25:34] Тогава Царят ще каже на ония, които са от дясната Му страна: дойдете вие, благословените на Отца Ми, наследете царството, приготвено вам от създание мира;
[25:35] защото гладен бях, и Ми дадохте да ям; жаден бях, и Ме напоихте; странник бях, и Ме прибрахте;
[25:36] гол бях, и Ме облякохте; болен бях, и Ме посетихте; в тъмница бях, и Ме споходихте.
[25:37] Тогава праведниците ще Му отговорят и кажат: Господи, кога Те видяхме гладен, и нахранихме, или жаден, и напоихме?
[25:38] Кога Те видяхме странник, и прибрахме, или гол, и облякохме?
[25:39] Кога Те видяхме болен, или в тъмница, и Те споходихме?
[25:40] А Царят ще им отговори и каже: истина ви казвам: доколкото сте сторили това на едного от тия Мои най-малки братя, Мене сте го сторили.
[25:41] Тогава ще каже и на ония, които са от лява страна: идете от Мене, проклети, в огън вечний, приготвен за дявола и неговите ангели;
[25:42] защото гладен бях, и не Ми дадохте да ям; жаден бях, и не Ме напоихте;
[25:43] странник бях, и не Ме прибрахте; гол бях, и не Ме облякохте; болен и в тъмница, и не Ме споходихте.
[25:44] Тогава и те ще Му отговорят и кажат: Господи, кога Те видяхме гладен, или жаден, или странник, или гол, или болен, или в тъмница, и не Ти послужихме?
[25:45] Тогава ще им отговори и каже: истина ви казвам: доколкото не сте сторили това на едного от тия най-малките, и Мене не сте го сторили.
[25:46] И тия ще отидат във вечна мъка, а праведниците - в живот в е ч е н.

. . .



Редактирано от Eжko_ на 03.05.11 16:34.



Тема няма временност - вечно енови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus ()
Публикувано03.05.11 17:48



Ще дойде да царува "временно-милениумно", а след това ще начене да царува вечно

Нещо не си разбрал !!!!

Ще дойде и ще царува на Земята (докато тя съществува - писано е че това са 1000 години) и ще продължи царуването си във новото творение.

Аз не виждам проблем.

Проблема е в твойто тълкувание, защото Исус ТРЯБВА да царува над Якововия дом.

, както е писано.



Тема Нали това казвам: след Съда, няма миленумнови [re: Eжko_]  
Автор Eжko_Модератор (бодли_дрешко)
Публикувано03.05.11 18:43



Нали това казвам: след Съда, няма миленум, след Съда не следва нищо по-малко от безмерната вечност: едните вовекивеков в Ада, в огненото езеро - демоните и подвластните им човеци - а другите - живот вечен с/в Бога - Божиите Ангели и всички Негови приятели, синовете Божии.

Хилядолетното царство "тече" сега - вече близо 2000 години и за човеците. Всеки, Който приема Царя с дух и с истина, изповядва ето това:

- . . . да дойде Твоето Царство, да бъде Твоята Воля, както на Небето (както Небожителите Я зачитат и блаженстват в Царството Небесно) тъй и на Земята (така също и при всеки човек тук, на Земята, който търси с дух и с истина Царството Божие да се вселява в сърцето му - "жилище у Него ще направим").

.






Редактирано от Eжko_ на 03.05.11 21:02.



Тема Хилядолетното царство е ДО Второто Пришествиенови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_Модератор (бодли_дрешко)
Публикувано04.05.11 08:48



Няма никакво свидетелство, че ще има временно "хилядолетно" Царство след Второто Христово Пришествие. Светото евангелие свидетелства съвсем ясно:

"Той ще бъде велик и ще се нарече Син на Всевишния; и ще Му даде Господ Бог престола на отца Му Давида; и ще царува над дома Иаковов довеки, и царството Му не ще има край."[Лука, 1:32-33]


В Символ Верую християните изповядваме точно това: че Господ Иисус Христос ". . . възлезе на небесата и седи отдясно на Отца и пак ще д о й д е със слава да съди живи и мъртви и царството Му не ще има край. . ."

Няма милениум след Второто Пришествие, както проповядват мнозина. Милениумът "тече" сега - Царството Божие може да бъде в/с нас още тук и сега (макар и невъзможно да бъде осъзнато_преживявано в абсолютна дълбочина, поради немощите ни, преди телесното възкресение) както и в "жилището на Небесата". Справка: Светлото Христово Преображение, където тримата Апостоли съпреживяват "царството, дошло в сила", откровеното от ап. Павел в 1 Коринтяни глава 13, грабването му в Небесното райско блаженство, Първосвещеническата молитва на Христос -

, Евреи, глава 4-та, където Апостолът ни е откровил, че Божията Почивка (Духовният Шаббат, Божието Покоище, Божият Мир – тоест, Царството Христово) можем да придобиваме още тук, още „днес”.

„Първом търсете Царството на Бога. . .” (Мат., 6:33)
„Царството Божие вътре във вас е. . .”. (Лука, 17:22)


Светото Писание също ни казва, че при Второто Христово Пришествие, веднага след това следва вечността в Новото Небе и Земя.

[2Пет. 3:10] И ще дойде денят Господен, както крадец идва нощем; тогава небесата с шум ще преминат, стихиите ще пламнат и ще се разрушат, а земята и всички неща по нея ще изгорят.
[3:11] И тъй, понеже всичко това ще се разруши, какви трябва да бъдете в свят живот и благочестие вие,
[3:12] които очаквате и желаете скорото дохождане на Божия ден, за който пламналите небеса ще се разрушат, и разгорелите се стихии ще се стопят?
[3:13] Но ние, според обещанието Му, очакваме ново небе и нова земя, на които обитава правда.

[Матея, 25:46] И тия ще отидат във В Е Ч Н А мъка, а праведниците - в живот В Е Ч Е Н.


Относно откровеното в Книга Деяния, глава 1-ва

[1:6] Те, прочее, като се събраха, питаха Го, думайки: в това ли време, Господи, възстановяваш царството Израилево?
[1:7] А Той им отговори: НЕ СЕ ПАДА ВАМ ДА ЗНАЕТЕ времената или годините, които Отец е положил в Своя власт; [1:8] НО но ще приемете сила, кога слезе върху ви Дух Светий ; и ще Ми бъдете свидетели в Иерусалим и в цяла Иудея и Самария, и дори до край-земя.

Божественият отговор не се съгласява с никакво възстановяване. А и за какво възстановяване, може да става въпрос - Господ, Царят на царете и Господарят на господарите им "дошъл на крака", а те Го питат за "възстановяване".

Учениците Му, още ненапътствани от Духът на Истината на всяка истина, разсъждавали като останалите юдеи, затова и задали грешен въпрос, според грешни разбирания. Юдейският елит, който разпъна Самаго Бога до смърт, очаквал земно царство. Юдеите - както и мнозина други, пишещи се за християни, очакват и сега "месия". Само че, Месията в е ч е дойде и според истинното Свидетелство Той Е с нас през всички дни до свършека на света. Когато се появи видимо, когато се появи осезаемо и втори път тъй, щото да Го видят всички, то Той ще дойде в Славата Си не като Месия, а като Съдия, бидейки Цар на царете и Господар на господарите, бидейки Господ Вседържител. Понеже Господ Иисус Христос изпълни Мисията Си, ставайки Спасител и Изкупител на цялото Човечество. Затова и Му се даде всяка власт на Небето и на Земята в е ч е и като на Бого_Човек. Затова и на всяка Цветница изповядаме пророческите думи:

"не бой се, дъще Сионова! Ето, твоят Цар иде, възседнал осле".
Учениците Му изпървом не разбраха това; но, когато се прослави Иисус, тогава си спомниха, че това беше писано за Него, и това Му бяха направили
.[Йоан, 12:15-16]

Господ получава пълната власт в е ч е и като човек поради изкупителната Си Жертва, и оттогава именно "тече" хилядагодишното временно царство, което ще продължи до Второто Му Пришествие. Амин.


Ето и два твърде важни въпроса към нашите опоненти:

- За какво е това хилядолетно Царство след Второто Пришествие тук, на Земята, след като после следва вечността ?

- И къде тогава са, например Ангелите в това временно, хилядолетно земно царство, ако няма Небесно Царство ?




Тема Още за хилиазма :нови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_Модератор (бодли_дрешко)
Публикувано04.05.11 08:49



*Като идея, макар и не цялостно развита, хилиазмът предшества християнството. Той има началото си у еврейския народ. Като тълкували погрешно някои от пророческите предсказания за идването на Месия, мнозина евреи виждали в Негово лице

не Изкупител от греха и смъртта, а земен цар,

който ще освободи евреите от омразното им римско владичество, ще основе свое царство тук на земята и ще предостави на еврейския народ сила и власт.

По-късно мнозина измежду евреите, които приели християнството, запазили тези свои предишни вярвания. За фиксиране на времето от 1000 години им послужила книгата Откровение 20:1-7. За това ще стане дума по-после.

. . . причините за развитие и утвърждаване на хилиазма, могат да се разделят на две: 1. Такива, които са валидни за раннохристиянския период, и 2. Такива, които се отнасят до значително по-късно време, включително и сега.

1. Причините от ранния период са свързани с гоненията срещу християните от страна на римската държавна власт, на езическите философи и на широките народни маси. Колкото повече нараствал броят на мъчениците, дали живота си за своята вяра в Христа, толкова по-силно в сърцата на вярващите се утвърждавала мисълта, че тяхното тогавашно унижение и бедствено състояние ще се прекратят в близкото бъдеще и че те още на тази земя, на която са претърпели бедствия и нещастия, ще царуват заедно с Христос и с неговите светии.

След прекратяване на гоненията Църквата имала възможност да насочи вниманието си към разрешаване на спорни верови въпроси и да изработи по тях дефинитивни решения. Един от тези въпроси бил за хилиазма. На Втория вселенски събор в Константинопол (381 г.) тя дефинирала своето учение по този въпрос в смисъл, че царството на Иисус Христос не ще има край (чл. 7 от Символа на вярата). След като има такава ясна дефиниция, за православните християни не е позволено да поддържат хилиазма в каквато и да е форма.

2. Независимо от решението на Втория вселенски събор хилиастични тежнения са излизали периодично на преден план. Особено силни са били те в края на първото хилядолетие след Рождество Христово, когато мисълта за свършека на света придобила масов характер. Тя се появила отново макар и в значително по-слаба форма при завладяването на Йерусалим от кръстоносците (1099 г.). Значително по-силно се изявила през време на Реформацията (XVI в.), за да стане след това постоянен спътник

в доктрината на по-голямата част от оформилите се на протестантска основа сектантски общности.

Всяка от тях в една или друга степен развива и защитава идеята за хилядагодишно земно царство, до което ще имат достъп само нейните членове.

. . . Хилиастичните идеи, изградени върху погрешно тълкувание на някои библейски текстове и подсилвани от необичайни знамения на времето, се засилват особено много в края на XVIII и началото не XIX в. най-вече в англоезичните страни, особено в Америка. Кулминацията им е сега - края на XX век.

. . . Не бива да се забравя, че с темата хилиазъм се спекулира много, съзнателно или не. Поради това е необходима изключителна предпазливост, защото тук се действа върху една много деликатна струна на човешкото съзнание. Кой не би желал да е съпричастен на едно земно макар и не постоянно, а само хилядагодишно царство, ръководено от самия Иисус Христос - царство, в което ще има всички духовни и материални блага, нещо като ислямския рай на благоденствието. Но какво желаят отделни хора или групи от хора е едно, а какво е отредил Всевишният е съвсем друго, и то за нас е критерият за обективност и безпристрастие.

Като имам предвид думите на Иисус Христос, че за оня ден и час - за второто Му идване - не знае никой, дори небесните ангелски сили (ср. Мат. 24:36), не бих дръзнал да предсказвам кога това ще стане. Ще се позова обаче на казаното в книга Откровение 20:1-7 и на православното му обяснение. Първо давам почти целия текст от посочената глава и стихове. Тайновидецът св. апостол и евангелист Йоан Богослов предава следната картина:

"Видях, че от небето слизаше Ангел...; той хвана змея, древната змия, която е дявол и сатана - и го свърза за хиляда години; след това го хвърли в бездната и го заключи, като тури печат върху му, за да не прелъстява вече народите до свършека на хилядата години... Видях и душите на обезглавените заради свидетелството Иисусово и заради словото Божие... Те оживяха и царуваха с Христа през хилядата години; останалите пък от умрелите не оживяха докле се не свършиха хилядата години. Това е първото възкресение. Блажен и свет е който има дял в първото възкресение: над тях втората смърт няма власт... Когато се свършат хилядата години, сатаната ще бъде пуснат от тъмницата."

. . .Привържениците на хилиазма интерпретират погрешно израза "първо възкресение". Причината за това се корени

в отричането от страна на мнозина сектанти на вярата в задгробния живот, на блаженото състояние на праведниците

там и на липсата на молитвено общение с тях. Има и друга причина - у някои секти са налице социално-утопични мечти, скрити зад религиозни идеи и тайнствени образи, каквито в книга Откровение има много.

Под "първо възкресение" се разбира не такова, което предхожда второто идване на Иисус Христос, а

д у х о в н о т о възраждане, начиная чрез тайнството Кръщение.

Тази истина е засвидетелствана на много места в Свещеното Писание, особено у св. апостол Павел

Колосяни: [2:12] като се погребахте с Него в кръщението, в което и възкръснахте заедно с Него чрез вяра в силата на Бога , Който Го възкреси от мъртвите. . . . [3:1] И тъй, ако сте възкръснали заедно с Христа, търсете това, що е горе, дето Христос седи отдясно на Бога;
[3:2] за небесното мислете, а не за земното
.

Ефесяни: [2:5] макар да бяхме мъртви поради престъпленията, оживотвори с Христа (по благодат сте спасени),
[2:6] и възкреси с Него и постави на небесата в Христа Иисуса




Тези и подобни на тях библейски места показват, че под хилядагодишно царство трябва да разбираме времето от самото начало на благодатното царство на Църквата Христова, особено на небесната, която тържествува над злото, до Второто Христово Пришествиие. Земната църква също тържествува победа над "княза на този свят" (Иоан. 14:30), която ще завърши с поразяване на сатаната.


* проф. Тотю Коев, Бог да упокоява душичката му.




Тема Милениума е ПРЕДИ Съданови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus ()
Публикувано04.05.11 09:30



Хилядолетното царство "тече" сега - вече близо 2000 години и за човеците.



значи - 1000 е и 2000 и 2345 и 3000 и колкото дойде все ще го натъманим

Нали това казвам: след Съда, няма миленум,

Ми няма, той Милениума е ПРЕДИ Съда .



Тема Значи, бялото все пак било и чернонови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_Модератор (бодли_дрешко)
Публикувано09.05.11 12:17







Редактирано от Eжko_ на 09.05.11 12:21.



Тема в някои случаинови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus ()
Публикувано09.05.11 16:09



имаше едно момче, което, когато някоя фунийка се забиеше в задника му

нали знаеш по-добре е последен да се смееш


Фунийките ще ги броим на есен.

щом в този израз: "Хилядолетното царство "тече" сега - вече близо 2000" не виждаш проблем.

А колко е продължила Стогодишната война ?


пп: аз бих казал: Двухилядолетното царство тече вече 2000 години .....

"Няма мир за безбожните, казва моят Бог"

Редактирано от Stephanus на 09.05.11 16:10.



Тема Re: в някои случаинови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_Модератор (бодли_дрешко)
Публикувано09.05.11 17:43



Нарича се хилядолетно именно поради това, да се подчертае времеността му.

Сам Царят казва преди 2000 години: "Ето, ида скоро".

Да, дойди, Господи.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.