Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:40 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема За пророчествотонови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (новак)
Публикувано10.07.09 11:47



Това ли ?



11. Защото от изгрева на слънцето до залеза му името Ми ще бъде велико между народите и на всяко място ще се кади, ще се принася на името Ми, и то чист принос, защото името Ми ще бъде велико между народите, казва ГОСПОД на Войнствата.

Ще се изпълни по времето на земното царуване на Господ Исус Христос, което Той ще установи с Второто Си Пришествие.

Ако твърдиш, че това вече се изпълнява, то ми покажи как това става в страни в които религията не е християнска ???


Колкото до линка от форума abv.bg , ето ще коментирам казаното ( от Наско май беше):


8. Иисус Христос е същият вчера, днес и до века.
9. Не се увличайте по разни и странни учения, защото е добре сърцето да се укрепва с благодат, а не с наредби за ястия, от които не са имали полза онези, които са се водили по тях.
10. Ние имаме олтар от който нямат право да ядат онези, които служат в скинията.
11. Защото телата на животните, чиято кръв първосвещеникът внася в светилището като жертва за греховете, се изгарят вън от стана.
12. Затова и Иисус, за да освети народа чрез Своята Собствена кръв, пострада вън от градската порта.
13. И така, нека и ние излизаме към Него вън от стана, понасяйки Неговия позор.
14. Защото тук ние нямаме постоянен град, а търсим този, който ще дойде.
15. И така, чрез Него нека принасяме на Бога непрестанно жертва на хваление тоест плод на устни, които изповядват Неговото Име.
16. И не забравяйте да вършите добро и да разделяте с другите, защото такива жертви са угодни на Бога.


Ето коментар за олтара на християните и жертвите:

От текста е очевидно коя е жертвата за олтара - "Затова и Иисус, за да освети народа чрез Своята Собствена кръв, пострада

Тогава кое е олтара където исус е пострадал ???

Божият Син -
"направи това веднъж завинаги като принесе Себе Си."
"според която воля ние сме осветени чрез принасянето на тялото на Иисус Христос веднъж завинаги"
"Защото с един принос Той е усъвършенствал онези, които се освещават."


Повторенията на "веднъж завинаги" и "един принос" говорят ли ти нещо ?

Къде е станало това ? - На Кръста !!!

"12. но Той, като принесе една жертва за греховете, седна завинаги отдясно на Бога;

А това, че Исус Христос след принасянето на жертвата е седнал, говори ли ти нещо ????

Чул ли някога Първосвещеника да е седял, когато служи в Скинията и влиза в Пресвятото ???
Мислиш ли, че който и да е били свещеник и служител в скинията е позволено да седи ?

А защо Христос е седнал ?

Ами защото
"няма нужда като първосвещениците да принася всеки ден жертви, защото
"с един принос Той е усъвършенствал завинаги онези, които се освещават

Тогава ние какви жертви ще принасяме на този олтар (Евреи 13:10) ?

Ами такива: жертва на хваление" да вършим добро и да разделяте с другите, защото такива жертви са угодни на Бога."

Това правим ние християните, за разлика от ония, които служат в Скинията.

Редактирано от Stephanus на 10.07.09 12:26.



Тема Re: "Тоя дом, който ти построи, Аз го осветих"нови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (новак)
Публикувано10.07.09 12:01



Точно затова си мислех и аз още при повдигането на темата - че Божият Дом, понеже е е Негов Дом, не е ръкотворен, а осевтен свисше - сиреч, направен от Самаго Бога.

"- Тоя дом, който ти построи, Аз го осветих за да настаня там името Си до века; и очите Ми и сърцето Ми ще бъдат там за винаги."


Коментирай това:

"Но Всевишният не обитава в ръкотворни храмове"
"Защото Христос не влезе в светилище, направено от човешки ръце


Цитата, който си дал е за Соломоновия храм. Да него Бог е осветил, както и цитирах това в някои от постовете по тази тема. Никой не го отрича.

Редактирано от Stephanus на 10.07.09 14:57.



Тема внимание сектантинови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Stephanus (новак)
Публикувано10.07.09 12:18



"антилитургични братя и сестри", "сектанти", "методисти", "конгрешани" , "католици", "православни", "протестанти", "поганска църква" , "сергийки" разни и пр. ???? !

все думи от речника ти



В никой мой пост не е ставало дума за такива неща(православие, католицизъм, протестантство) !
Обикновено цитирам текст + мнение по текста.

Да не говорим, че за "литургия" , въпрос не е ставало.

"Не е ли печално?"

Като вземат, че не ни достигнат сили да спорим, винаги можем да крещим "Внимание сектант, сектанти, сектанти ......"

Редактирано от Stephanus на 10.07.09 12:26.



Тема Re: За пророчествотонови [re: Stephanus]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано10.07.09 13:39



"""Ще се изпълни по времето на земното царуване на Господ Исус Христос, което Той ще установи с Второто Си Пришествие. """

Извинявай, но това са свободни съчинения по картинка. А това, последващото го:

"""Ако твърдиш, че това вече се изпълнява, то ми покажи как това става в страни в които религията не е християнска ??? """

Какво ме интересува къде НЕ се изпълнява. НАли това те питам: защо при голяма част от "пристияните" не се изпълнява ?

Колкото до олтара и Жертвата, видимо смесваш нещата. Да, Изкупителното Дело е веднъж завинаги сторено, ала заповедта на Христос относно Причастието с Него: "вземете, яжте, това е Моето тяло, за вас преломявано; това правете за Мой спомен.
тая чаша е новият завет в Моята кръв; това правете, колчем пиете, за Мой спомен. Защото, колчем ядете тоя хляб, и пиете тая чаша, ще възвестявате смъртта на Ми, докле дойда."

Затова ап. Павел казва "имаме олтар (Жертвения Агнец, светата трапеза Господня) от който нямат право да ядат онези, които служат в скинията. . . И така, чрез Него (Пречистите Тяло и Кръв Христови) нека принасяме на Бога н е п р е с т а н н о жертва на хваление".

За да се извърши заповедта на Христа Бога относно Тайнството на Светата евхаристия, това става - и е разбираемо за нас, християните - в най-сакралното място на храма, което неслучайно е наречено олтар.

За нас, християните, сядането* отдясно на Бог Отец не означава, че Христос е спрял да двещенодейства, бидейки Глава и Първосвещеник на Църквата Си - точно обратното - помним винаги обещанието му, че е с нас през всички дни до свършека на света.


*Сядането отдясно означава - казано по човешки - наградата на Сина Божий за Изкупителното Му дело, за победата Му над греха, проклятието и смъртта.

Затова след Възкресението Си Той в е ч е е могъл да каже: "Даде ми се всяка власт" (Мат.28:18) - то есть, именно, като човек Той говори за Себе Си, че е получил власт, която винаги е имал, има и ще има като Бог. Защото плътта Му била вече възкръснала, освободена от смъртността и обожествена.




Тема Re: внимание сектантинови [re: Stephanus]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.07.09 14:16



Карай, Стефане, аз често също ползвам думи като "православни"



Абсенте, голям си терк, наистина. Не е много ясно към каква вяра принадлежиш, но етикети обичаш да раздаваш. Иначе евалла за ерудицията.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Тема Re: Всевишният не обитава в ръкотворни храмовенови [re: Stephanus]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.07.09 14:24



Естествено, че са се натрупали разлики с времето, това не бих седнал да оспорвам. Другаде бях писал за това, че ранните християнски общини, в които е имало и доста евреи по кръв, отначало не са имали големи разлики със синагогите.

По мое разбиране днес за нас, християните, няма проблем да се молим и да служим Богу когато и да е и където и да е, стига да сме духовно подготвени. Най-добре, разбира се, в скришната стая и по двама и по трима в Негово име, както си е написано. Но няма проблем и в храма, нито пък пред много хора. Все пак християните сме голяма общност, а за Бог не може да има нещо невъзможно, включително и да обитава храмовете, които сме издигнали за Негова слава, нито пък да пресъществява Причастието, което приемаме заради Него.

Което пък не пречи всички тези неща да правим, защото ние имаме нужда от Бога, а не Той - от нас :)

Признавам си - обичам хубавите храмове.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Всевишният не обитава в ръкотворни храмовенови [re: Stephanus]  
Автор glishevМодератор (Недообразован)
Публикувано10.07.09 14:25



Аз не правя разлика между жертвеник и олтар.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Всевишният не обитава в ръкотворни храмовенови [re: glishev]  
Автор Stephanus (новак)
Публикувано10.07.09 14:34



Жертвеник и олтар са едно и също.

за разликата между олтар и светилище бях писал на Ежко_.



Тема Re: За пророчествотонови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (новак)
Публикувано10.07.09 14:40



Какво ме интересува къде НЕ се изпълнява. НАли това те питам: защо при голяма част от "пристияните" не се изпълнява ?

Ами не се изпълнява защото не му е дошло времето



Кое е "свободно съчинение по картинка" ? - Второто пришествие или Царството на Господ Исус Христос ? (та да мога да ти пиша)



Тема Re: За пророчествотонови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (новак)
Публикувано10.07.09 14:42



Колкото до олтара и Жертвата, видимо смесваш нещата. Да, Изкупителното Дело е веднъж завинаги сторено, ала заповедта на Христос относно Причастието с Него: "вземете, яжте, това е Моето тяло, за вас преломявано; това правете за Мой спомен.
тая чаша е новият завет в Моята кръв; това правете, колчем пиете, за Мой спомен. Защото, колчем ядете тоя хляб, и пиете тая чаша, ще възвестявате смъртта на Ми, докле дойда."


Поясни се кое смесвам ?

Кой отрича взимането на хляба и виното ? Не съм казвал такова нещо !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.