Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Арброутската декларация на шотландските баронинови [re: glishev]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано14.07.09 21:15



Ооуу



Страхотно и благодаря!



Тема Re: Айде на пропагандатанови [re: glishev]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано14.07.09 21:16



Интересна, интересна, но мястото и е при книжките на Енох.



Тема Re: Айде на пропагандатанови [re: spanishcaravan]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 (дневен боец)
Публикувано14.07.09 21:35



в етиопската църква



Редактирано от ЛюбимeЦ 12+1 на 14.07.09 21:49.



Тема Re:нови [re: spanishcaravan]  
Автор Augustine ()
Публикувано15.07.09 08:48



В отговор на:

Още по-скандален е случаят с Третата книга на Ездра, която не е намерена дори в гръцки превод, а единствено на славянски. Произведението не е лишено от елементи на антисемитизъм, тъй като основната му мисъл е, че Бог е оттеглил милостта си от евреите и я предава на други, по-достойни народи, готови да приемат Истината. При това в прав текст се казва, че се очаква не Месията, а Иисус Христос: “Защото ще се яви Моят Син Иисус заедно с ония, които са с Него, и останалите ще се наслаждават четиристотин години” (Трета книга на Ездра, гл.7, ст.28).




Въздържам се от коментар за самата книга, но това не е антисемитизъм, а си е самата истина.



Тема Re: Айде на пропагандатанови [re: spanishcaravan]  
Автор Augustine ()
Публикувано15.07.09 09:06



В отговор на:

Но аз около 3Ездра си тъпча. Ето например и в списъка който дава св.Мелитон Сардийски (2в.) липсва "3Ездра".




Може би трябва да проверите това което в славянската традиция се нарича 3 Ездра, дали се нарича така в другите традиции.



Тема А родените от Духанови [re: Eжko_]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано15.07.09 09:20




Посочи ми поне една причина да слушам теб, твоите самочинни мнения, тълкувания и прочие, а не Божият Глас на Църквата Христова, Светото Предание на Духа на Истината - Святият Дух, Господа, Животворящият. Посочи ми поне една причина да слушам човек и да дискутирам с човек, който се противи на Богооткровените истини - ето, тази ти тема е прекрасен пример затова, щото се вживяваш в ролята на източник на истина, стъпвайки на песъчливата база на собствените си тълкувания, предоставяйки ни самочинното си мнение за неопровержима истина.


Една причина е, че Бог не е православен, католик или протестантин или ......

"Нима Христос се е разделил? Нима Павел беше разпънат за вас? Или се кръстихте в името на Павел?"


и аз съм Христов, както и ти, надявам се.

Богооткровените истини се намират в Библията или , хайде да се съглася този път и може би в Преданието. Къде там пише за желанието на Бог да му се изгради храм ?


Прочем, ако в светата Библия няма писано и една думичка за панелното строителство, то значи ли да съборим всички панелки и да оставим хората на улицата. Значи ли, че всички заченати деца в тези панелки са незаконородени.


Ами да те попитам в този дух:
Значи ли че християните , които са родени от Божия Дух в панелни жилища са незаконнородени ???

Редактирано от Stephanus на 15.07.09 10:52.



Тема всеки ще отговаря за талантитенови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано15.07.09 09:37



Откакто има обещание дадено на Авраам и откакто има завет с Божия народ, скинията и по-късно храма са били първообраз на очакваното съвършеснство. Възприемането на храмовите ритуали за такова достатъчно съвършество от страна на тогавашните коравосърдечни юдеи си е отклоняване от Господа, както и да го погледнеш. Има пряка връзка и съотношение между крайния упадък на храмовото служение и въздигането и разпространяванет на "новозаветното" Христово изкупление и освещение. Този мотив е отразен навсякъде в НЗ, вкл., разбира се, в посланието до Евреи.

Ами като напишеш нещо конкретно за това, ще го коментирам.
Къде какво е отразено


С квазиерудираност не ми се занимава

Напротив, тъкмо за погрешни представи става въпрос. По-конкретно грешката ти може да се нарече редукционизъм. Опитваш се да използваш еднои понятие (небесната скиния), което превъзхожда други (християнските храмове), за да "докажеш", че това превъзхождащо понятие отрича богослужебната валидност на подчинените му (видимите християнски храмове и олтари). Аз пък, от Библията, ти доказах, че няма никакво основание за такава подмяна на превъзхождането с отричането.

"видимите християнски храмове и олтари" ???

Ами - факт е , че не можеш да посочиш изисквания на Бог да се строят "християнски храмове и олтари" !

Не съм отричал строежа на църковни постройки !

Колкото до това, че например католическата църква разточителства с имоти и помпозен строеж на "храмове", то по този повод Господ Исус е казал една притча. Когато Той дойде всеки ще отговаря за талантите си.

Редактирано от Stephanus на 15.07.09 09:44.



Тема Re: Айде на пропагандатанови [re: Augustine]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано15.07.09 11:13



Проверявал съм.
В Сетпуагинта подобна книга липсва (като пример за "друга" традиция).
А от другите ми проверки се оказва, че според специалистите глави 1;2;15 и 16 са писани през третото християнско столетие.



Тема Съборните решения-угодно бе на Светаго Духа и намнови [re: glishev]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано15.07.09 11:50



това е Критерият за истинността на Преданието, както и всяко друго изречено слово, не противоерчащо на Духа на Едната Свята Съборна и Апостолска Църква.

Канонът на Новия Завет, състоящ се именно и точно от тези 27 Книги е установен на събора в Лаодикия през 323г. Така че, правилото е вярно и истинно:

не Светото Предание се съгласява с Канона на Новия Завет, а Канона на Новия Завет се съгласява със Светото Предание.

Знаменателно например е това, че най-плодовитият автор на Новозаветни Книги - св. ап. Павел - има и други Писма (Послания), които не са намерили място в Н.З. Към коринтските християни, например, той се обръща с думите: "Писах ви в писмото си... "[1Кор., 5:9]. Е, това Писмо го няма в Новия Завет. Ето още един повод за размисъл на привържениците на максимата "Само Писанието".





Редактирано от Eжko_ на 15.07.09 12:04.



Тема Да видим как се справи досега:нови [re: Stephanus]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано15.07.09 13:31



И така, ти не успя да ми посочиш основания за отричане на християнските храмови постройки.

Не успя да ми отговориш на въпроса ми: Защо след като новозаветният канон е всеобщо приет в Църквата едва през 4 век, според теб е валиден, а храмовите постройки от тогава не са валидни, при положение, че е двете - и НЗ-ят канон и храмовата архитектура - са били приети и утвърдени от тогавашната Църква?

Не успя и да забележиш очевдидната пряка връзка и съотношение между крайния упадък на храмовото служение и въздигането и разпространяването на "новозаветното" Христово изкупление и освещение. Мотив отразен навсякъде в НЗ, вкл., разбира се, в Деяния 7 и послания до Евреи, които толкова пъти вече ти цитирах в тази тема.

Смятам, че темата действително е приключена. Приятен ден.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.