Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Още пояснения:нови [re: Stephanus]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано14.07.09 14:15



Първите християни(евреи) са престанали да посещават храма, макар и не изведнъж. Първоначално са ходели в храма, но впоследствие са разбрали това, за което става дума в писмото до Евреите.


По скоро не!
Първите християни (онези в Иерусалим) престават да посещават Храма след 70та година



Редактирано от spanishcaravan на 14.07.09 14:16.



Тема Re: Още пояснения:нови [re: spanishcaravan]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано14.07.09 14:19



говоря за след 32 година до 70 - събитията описани в първите глави на "Деяния на Апостолите"



Тема Re: Още пояснения:нови [re: Stephanus]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано14.07.09 14:23



Може и да не са ги пускали. След 70-та вече е нямало ъде да ги пускат...



Тема Re: Още пояснения:нови [re: *abi*]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано14.07.09 14:25



много смешно



Тема Re: Още пояснения:нови [re: Stephanus]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано14.07.09 14:33



В първите глави на "Деяния" едва ли се описват точно събитията между 32 и 70та година. От 2:46 научаваме, че всеки ден са прекарвали в единомислие в Храма, но Евхаристия извършвали по домовете си. Може би след убийството на Стефан и последвалото гонение достъпът до Храма да е бил по-ограничен.



Тема Нещо пак се оплете, петди.нови [re: Stephanus]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано14.07.09 14:38



Три удивителни + "изведнъж" си е акцентиране както и да го погледнеш, моето момче. В контекста на това, че търсиш отговор откъде-накъде християните могат да строят храмове, подобно на юдеите, така прекъснатия от теб Библейски пасаж


Освен това изрично ти показах , как Бог обитава в ръкотворни храмове - Скинията и Ерусалимския храм от Соломон и след него.

Нищо не си ми показал, петдесетниче, освен това, как още повече се обърка след като аз ти посочих старозаветните доказателства за Божието присъствие в "ръкотоврния" соломонов храм. След онзи мой постинг изведнъж гузно престана да твърдиш, че казаното от Стефан за соломоновия храм може да се използва срещу християнските храмове. Оценявам това, но поне да беше си признал грешката още в началото, а не сега да се опитваш да ми казваш, че ти си ми бил показвал, как Бог обитава в ръкотворни храмове. Защото ти написа нещо точно противоположно на това:

"Линията на разказа е Авраам , Изход от Египет, Мойсей построява скинията,
Давид иска да построи храм(но Бог не му дава), Соломон построява храм и !!!

Изведнъж този стих:
Но Всевишният не обитава в ръкотворни храмове, както казва пророкът:"Небето Ми е престол, а земята е Мое подножие. Какъв дом ще построите за Мен, казва Господ, или какво е мястото за Моя покой?
Не направи ли Моята ръка всичко това?"


Поредицата ти от оплаквачески изречения с по три удивителни доказва колко си гузен поради явната си лъжа. Такива сте вие, петдесятните сектанти, необразовани, лъжливи, срамуващи се от себе си и мразещи автентичното историческо Християнство. И ще продължавам да демострирам тези ви качества, до тогава, докато посещавам тези форуми.
Така че, спокойно, петди.





Тема Re: Още пояснения:нови [re: spanishcaravan]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано14.07.09 14:43



В първите глави на "Деяния" едва ли се описват точно събитията между 32 и 70та година. От 2:46 научаваме, че всеки ден са прекарвали в единомислие в Храма, но Евхаристия извършвали по домовете си. Може би след убийството на Стефан и последвалото гонение достъпът до Храма да е бил по-ограничен.


Описват се годините след Христовата смърт и възкресение, което са точно годините от 32 и нататък, но за евхаристия извършвана по домовете и за последвало гонение - вероятно си прав и не го оспорвам.



Изказването ми беше свързано по скоро с такъв тип(евреи), които са разбрали доста повече неща за Исус Христос и им е оставало "една крачка" да скъсат със юдаизма и да станат християни - за онези за които е написано "Писмото до Евреите"



Тема Това, че си ниско в йерархията...нови [re: Stephanus]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано14.07.09 14:45



... на петдесятническата сектантска мрежа, не означава, че не си съпричастен към идеите на петдесятните вождове, наизустяването на чиито брошурки днес считаш за твое самостоятелно мислене. Аз не твърдя, че ти или всичките ти колеги от форумите осъзнавате напълно принадлежността ти към тази анти-християнска мрежа. Само отбелязвам, че некомпетентните ви и неадекватни опити за критикуване на историческото Християнство от уж неутрална гледна точка са един от най-отчетливите показатели за вашата субективност и въвлеченост. Ако не си разбрал горното, прочети го внимателно още няколко пъти, петди.





Тема да видимнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано14.07.09 14:57



Нищо не си ми показал, петдесетниче, освен това, как още повече се обърка след като аз ти посочих старозаветните доказателства за Божието присъствие в "ръкотоврния" соломонов храм. След онзи мой постинг изведнъж гузно престана да твърдиш, че казаното от Стефан за соломоновия храм може да се използва срещу християнските храмове. Оценявам това, но поне да беше си признал грешката още в началото, а не сега да се опитваш да ми казваш, че ти си ми бил показвал, как Бог обитава в ръкотворни храмове. Защото ти написа нещо точно противоположно на това:

Така ли ? А ние много познаваме препинателните знаци



случайно да си забелязал че това е постнато в (10.07.09 10:12)

Три примера:

1.
Така Мойсей завърши делото. (Построяването на Скинията)
34. Тогава облакът покри шатъра за срещане и ГОСПОДНАТА слава изпълни скинията.
35. И Мойсей не можеше да влезе в шатъра за срещане, защото облакът стоеше над него и ГОСПОДНАТА слава изпълваше скинията.


2.
10. И когато свещениците излязоха от святото място, облакът изпълни ГОСПОДНИЯ дом;
11. и свещениците не можеха да пристъпят да служат заради облака, понеже ГОСПОДНАТА слава изпълваше ГОСПОДНИЯ дом.


3.
1. И когато настана денят на Петдесетницата, те всички бяха на едно място.
2. И внезапно стана шум от небето като фученето на силен вятър и изпълни цялата къща, където седяха.
3. И им се явиха езици като огнени, които се разделяха, и седна по един на всеки от тях.
4. И те всички се изпълниха със Свети Дух и започнаха да говорят други езици, както Духът им даваше да говорят.



Само Скинията и след това храма в Ерусалим, могат да предентират за това:

Изход 25:40 Внимавай да ги направиш по образеца им, който ти беше показан на планината.
Изход 26:30 Да издигнеш скинията според образеца й, който ти беше показан на планината.


и като следствие имаме
"ГОСПОДНАТА слава изпълваше скинията" и
"ГОСПОДНАТА слава изпълваше ГОСПОДНИЯ дом"


С това не може да се похвали никоя катедрала или базилика.

А това твоето има пост на ( 10.07.09 18:32 )

Речта на Стефан в Деяния 7, която цитира, изобщо не се отнася за църковните постройки след първи век, а за юдейския храм и обреди преди и по време на самия Стефан. Това е директна критика към съвременните му йерусалимски религиозни първенци. Ако искаш говориш за наличието или неналичието на божествено освещение в християнските храмове в някоя по-късна епоха, не е това текстът.

Можеш ли да смяташ ?

Пак заповядай !

Аз съм спокоен, да му мислят лъжците

Редактирано от Stephanus на 14.07.09 14:57.



Тема Поизтритонови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Stephanus (оставащ)
Публикувано14.07.09 15:00



Изтрито от Глишев.

Редактирано от glishev на 14.07.09 19:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.